Junioru puišu izlase paliek nepārspēta “Riga Junior Open” turnīrā

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 29.novembra līdz 1.decembrim Kērlinga hallē, Rīgā norisinājās “Riga Junior Open 2019” turnīrs junioru komandām. Izcīnot uzvaras visās spēlēs, par šī gada titula ieguvējiem kļuva mūsu pašu puišu izlase Kriša Vondas vadībā.


Šogad sacensības tika aizvadītas 12 komandu starpā, ierasot 10 vietā. Šīs turnīrs abām Latvijas junioru izlasēm deva lielisku iespēju iekrāt spēļu praksi pirms gaidāmā pasaules kērlinga čempionāta B divīzijā, kas no 10. līdz 18.decembrim norisināsies Lohjā, Somijā.

Dalībnieku vidū startēja ne tikai Latvijas komandas, bet arī divas no Krievijas un Baltkrievijas, un viena Turcijas pārstāve. Cīņā par turnīra medaļām iekļuva tikai mūsu komandas. Vienā no pusfināliem meiteņu izlase “LAT/Barone” (skips – Evelīna Barone) tikās ar puišu komandu “LAT/Buncis” (skips – Roberts Reinis Buncis). Tajā pārliecinoši ar 8:1 uzvara juniorēm. Savukārt sīkstāka cīņa izvērtās otrā pusfinālā, kurā, nozogot punktu astotajā endā, “LAT/Vonda” (skips – Krišs Vonda) puišu izlase ar 7:6 pārspēja “LAT/Stabulniece” (skips – Elīza Stabulniece) meiteņu komandu.


Līdz ar to finālā tikās abas junioru izlases. Barones vadītai komandai, pēc iegūtajiem diviem punktiem pirmajā endā, spēles turpinājumā vairs tik labi neveicās, kas ļāva Vondas komandai nozagt kopumā septiņus punktus trīs endos. Spēle tika pabeigta pēc pieciem endiem ar rezultātu 8:2 puišu izlases labā, pagājušā gada ceturto vietu nomainot pret pirmo. Savukārt Barones komandai otro gadu pēc kārtas jāsamierinās ar 2.vietu.

Arī mačā par turnīra 3.vietu, duelī starp puišu un meiteņu komandām, pārāki izrādījās puiši, Buncim pārspējot Stabulnieci ar 5:2.
 

Izšķirošo spēļu rezultāti:
8:1 LAT/Barone – LAT/Buncis /pusfināls/
7:6 LAT/Vonda – LAT/Stabulniece /pusfināls/
8:2 LAT/Vonda – LAT/Barone /fināls/
5:2 LAT/Buncis – LAT/Stabulniece /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. LAT/Vonda
2. LAT/Barone
3. LAT/Buncis

4. LAT/Stabulniece
5. TUR/Calikusu
6. RUS/Antonova
7. LAT/Salmiņš
8. LAT/Salmiņa
9. LAT/Zass
10. BLR/Kurilkina
11. RUS/Shugai
12. BLR/Demeshenko
 

1.vieta LAT/Vonda


2.vieta LAT/Barone

 

3.vieta LAT/Buncis

 

4.vieta LAT/Stabulniece

 


Turnīru rīkoja Latvijas Kērlinga asociācija ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji