Pirmo reizi Latvija sacentīsies pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrā

Skotijas Grīnakru kērlinga klubā, netālu no Hovudas 28 izlases no 2. līdz 7.decembrim cīnīsies par četrām vietām pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā. Dalībnieku starpā arī Latvija, kuru pārstāvēs Ieva Rudzīte un Artis Zentelis.


Ar katru gadu dalībnieku skaits pasaules jaukto pāru čempionātā pieauga, kas izraisīja diskusijas par formāta maiņu. Lai tajā sacenstos tikai spēcīgākās, tika nolemts samazināt čempionāta komandu skaitu līdz 20. No tām 16 valstis nodrošina automātisku dalību, ierindojoties 16 labāko starpā iepriekšējā gada pasaules čempionātā, bet pārējām valstīm tiek dota iespēja cīnīties kvalifikācijas turnīrā par četrām atlikušajām vietām.

Šogad uz šīm četrām vietām pretendē 28 izlases, kuras sadalītas četrās grupās pa septiņām. Katrā apakšgrupā komandas izspēlēs apļa turnīru. Pēc pamatturnīra divas labākās no katras grupas turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs. Tajās, ja komanda zaudē pirmajā spēlē, tai vēl ir iespēja ar uzvaru otrajā spēlē kvalificēties pasaules čempionātam, bet komandai, zaudējot divas spēles, sacensības ir beigušās.

A grupa: Dānija, Gajāna, Kosova, Ķīna, Ukraina, Vācija, Velsa
B grupa: Beļģija, Brazīlija, Francija, Īrija, Rumānija, Saūda Arābija, Turcija
C grupa: Honkonga, Itālija, Kazahstāna, Latvija, Polija, Slovēnija, Taivāna
D grupa: Austrija, Baltkrievija, Koreja, Lietuva, Nigērija, Nīderlande, Slovākija


Mūsu apakšgrupā īsi pirms sacensībām notika izmaiņas. Kirgizstānas vietā tika ielikta Polija, kas noteikti pastiprinās konkurenci par iekļūšanu “play-off” kārtā. Par favorītiem uzskatāmi arī itāļi, kā arī nedrīkst izslēgt abas Austrumāzijas valstis – Honkongu un Taivānu.

Arta Zenteļa komentārs pirms starta pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā:
“Debija pirms trīs gadiem pasaules čempionātā mums izvērtās ne pārāk sekmīga, bet tas motivēja turpināt uzlabot savu spēli, lai atgrieztos jaunā līmenī. Jau toreiz varēja just šīs disciplīnas straujo attīstību, bet pēc pirmajām medaļām olimpiskajās spēlēs dalībvalstu skaits ir kļuvis vēl kuplāks.

Balstoties uz pēdējo trīs gadu pasaules rangu, visas komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās, līdz ar to grupām vajadzētu būt spēkos līdzvērtīgām. Kopumā mūsu grupa gan ir kā melnais zirdziņš – tikai Itālijas un Polijas komandas regulāri piedalās Pasaules kērlinga tūres posmos.

Sagatavoties jaukto pāru sacensībām nav iespējams dažās dienās vai mēnešos. Esam tehniski labi pastrādājuši treniņos, bet praksi spēļu situācijās esam iekrājuši jau iepriekšējās sezonās. Kaut gan uzdevums nav vienkāršs, esam apņēmības pilni iekļūt labāko divu komandu skaitā apakšgrupā, kas turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs. Pēc tam jau visām komandām paliks izredzes 50/50, lai kvalificētos pasaules čempionātam.”


Četras labākās kvalifikācijas turnīra dalībvalstis pievienosies Anglijai, ASV, Austrālijai, Čehijai, Igaunijai, Japānai, Jaunzēlandei, Kanādai, Krievijai, Norvēģijai, Skotijai, Somijai, Spānijai, Šveicei Ungārijai un Zviedrijai pasaules jaukto pāru čempionātā, kas 2020.gadā no 18. līdz 25.aprīlim norisināsies Kanādas pilsētā Kelovnā.


Latvijas izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
02.12. 19:15 – Taivāna
03.12. 11:00 – Itālija
03.12. 18:00 – Kazahstāna
04.12. 14:30 – Honkonga
04.12. 21:30 – Polija
05.12. 21:30 – Slovēnija

Latvijas jauktā pāra izlases dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji