Sieviešu izlase zaudē arī Skotijai

Šodien, 20.novembrī Eiropas kērlinga čempionātā sieviešu komandas izspēlēja sestās spēles. Latvijas izlase tikās ar Skotiju, kurai piekāpās ar 4:10 septiņos endos.

Nākamā spēle: Latvija – Vācija


7.spēle: Latvija 4:10 Skotija

Pirmajā endā veiksmīgi izdevās nozagt divus punktus. Lai gan skotietes ceturtajā endā paņēma trīs un panāca 4:3 savā labā, tomēr pārtraukumā abas komandas devās pie neizšķirta 4:4. Bet atkal tieši pēc pārtraukuma pretiniecēm izdodas iegūt vairākus punktus (8:4), kas izsit mūsējās no ritma un jau sestajā endā skotietes tiek pie vēl nozagtiem diviem un spēles tiek noslēgta ar zaudējumu.

Visas šīs kārtas spēles beidzās ātrāk par 10 endiem. Krievija sešos endos sagrāva Norvēģiju ar 9:2, Vācija tik pat endos tika galā ar Dāniju 9:3, Šveice astoņos endos ar 11:6 uzveica Igauniju, bet Zviedrija deviņos endos ar 8:4 pārspēja Čehiju.

Pēc šīm uzvarām Šveice, Skotija, Zviedrija un Krievija jau pirms pēdējām divām pamatturnīra spēlēm kvalificējusies spēlēm par Eiropas čempionāta medaļām. Pārējām komandām atliek noskaidrot vietu sadalījumu un cīnīties par iekļūšanu pasaules čempionātā.
 


6.spēle: Latvija 5:8 Krievija

Latvijas sieviešu izlase šo spēli iesāka nesekmīgi, jo Krievijai izdevās nozagt pirmos divus endus, iegūstot 3:0 pārsvaru. Spēles otrā daļa jau bija krietni vien līdzvērtīga un arī uz tablo parādījās endi ar diviem punktiem mūsu izlases izpildījumā, kas ļāva noturēties spēlē līdz pat 10. endam. Tomēr tajā neizdevās izveidot spēli uz nozagšanu, kas sagādāja vēl vienu zaudējumu.
 


5.spēle: Latvija 4:8 Dānija

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs, arī šajā spēles sākumā pretinieces nekur tālu rezultātā netiek palaistas un pēc pieciem endiem uz tablo neizšķirts 3:3. Tieši spēļu otrajā daļā nekādi nav izdevies uzķert iesākto ritmu un jau sestajā un septītajā endā nākas šķirties no vairākiem punktiem. Pret dānietēm tie ir četri kopsummā, kurus līdz pat 10. endam mūsu izlase tā arī neatspēlē (4:8), piedzīvojot ceturto zaudējumu.
 


4.spēle: Latvija 2:9 Zviedrija

Spēle iesākās ļoti līdzīgi un, ejot pārtraukumā, Zviedrijas izlasei tikai +2 (4:2) pārsvars. Diemžēl šādu pretsparu pret olimpiskajām un Eiropas čempionēm mūsējās ilgi noturēja un jau pēc pārtraukuma – sestajā endā pieļāva kļūdas, kas rezultējās piecos punktos un zaudētā spēlē ar 2:9.
 


3.spēle: Latvija 10:9 Igaunija

Spēles pirmajā endā pretinieces ieguva trīs punktus, kurus mūsu izlase atspēlēja nākamajos trīs endos, panākot neizšķirtu 3:3. Tomēr pirms pārtraukuma igaunietes atkal izvirzījās komfortablā vadībā ar +4 (7:3). Kā pa kalniem spēle tika aizvadīta arī tās otrajā daļā, kas palīdzēja mūsējām atkal panākt neizšķirtu 10.endā (9:9) un novest spēli līdz ekstra endam. Tajā bez pēdējā akmens tiesībām Latvijas izlase nozog punktu (10:9) un tiek pie pirmās uzvaras šajā čempionātā.
 


2.spēle: Latvija 5:6 Norvēģija

Spraiga cīņa norisinājās līdz pat septītajam endam, kad neviena no komandām savām pretiniecēm neļāva paņemt vairāk par punktu endā (3:3). Toties septītajā norvēģietēm izdodas nozagt divus, bet nākamajos divos endos atkal mūsu izlase panāk neizšķirtu 5:5. Pēdējā enda beigu daļā ēkā sākās evakuācija ugunsgrēka dēļ un nācās atstāt spēles laukumu, spēles akmeņiem paliekot neskartā pozīcijā. Spēle tika atsākta pēc neilga laika. Norvēģijas pēdējais akmens bija precīzs, lai izcīnītu punktu un sagādātu mūsu izlasei otro zaudējumu šajā čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 2:8 Čehija

Mūsu izlase čempionāta pirmo spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā, paņemot vienu punktu. Turpinājumā līdz pat pārtraukumam – piektā enda beigām čehietes nekādi neļāva tikt pie papildus punktiem, panākot 5:1. Arī spēles otrajā daļā mūsējām neizdodas ieķerties spēlē, kas noved pie zaudējuma 2:8.
 


Eiropas kērlinga čempionāts A un B divīzijā norisinās Helsingborgā, Zviedrijā (16. - 23.novembris). Latvijas sieviešu izlase sacenšas A divīzijā, kur 10 komandu konkurencē centīsies iekļūt labāko septiņu komandu vidū, lai nodrošinātu vietu 2020.gada pasaules čempionātā Kanādā.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne (skips), Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis.

Latvijas sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
2:8 – Čehija
5:6 – Norvēģija
10:9 – Igaunija
2:9 – Zviedrija
4:8 – Dānija
5:8 – Krievija
4:10 – Skotija
20.11. 20:00 – Vācija
21.11. 15:00 – Šveice

Kopvērtējums:
1. Skotija 7-6-1 Q
1. Šveice 7-6-1 Q
1. Krievija 7-6-1 Q
1. Zviedrija 7-6-1 Q
5. Vācija 7-3-4
6. Norvēģija 7-2-5
6. Dānija 7-2-5
6. Čehija 7-2-5
9. Latvija 7-1-6
9. Igaunija 7-1-6


Foto: WCF/Richard Gray

Sieviešu izlasi dalībai Eiropas čempionātā atbalsta Jelgavas Sporta servisa centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji