Ar uzvaru pār Lietuvu vīriešu izlase nodrošināja sev trešo panākumu Eiropas čempionātā /PAPILDINĀTS/

/Papildināts – Mārtiņa Trukšāna komentārs/

Šodien, 19.novembrī Eiropas kērlinga čempionāta piekto no septiņām apakšgrupas spēlēm aizvadīja Latvijas vīriešu izlase. Spraigā cīņā ar 5:4 tika pārspēta Lietuvas izlase.
 

Nākamā spēle: Latvija – Polija


5.spēle: Latvija 5:4 Lietuva

Abas komandas līdz pat piektajam endam neļāva pretiniekam paņemt vairāk par punktu endā (2:2), bet, pārtraukumā ejot, mūsu pretiniekiem izdevās nozagt punktu, izvirzoties vadībā ar 3:2. Tomēr jau pēc sestā enda vadību ar 4:3 pārņēma mūsējie. Pēc diviem “nonullētiem” endiem lietuvieši tika tikai pie viena punkta un izlīdzināja rezultātu 4:4. Pēdējā endā ar pēdējo akmeni mūsu izlase izcīnīja vajadzīgo uzvaras punktu 5:4 un trešo uzvaru apakšgrupā.

Mārtiņa Trukšāna komentārs pēc aizvadītām piecām spēlēm:
"Helsingborgas B hallē ir ļoti labs ledus. Varētu pat teikt – ideāls! "Kritiens" no 10-11 pēdām, māja ir 4.0 "split time back to hog". Arī akmeņi ir ļoti labi – bez īpašiem pārsteigumiem. Ir radīti visi apstākļi, lai kērlingu izbaudītu pilnībā.

A halle, kur spēlē A divīzijas komandas atrodas 10m attālumā un abas halles savieno gaitenis un ģērbtuves. Cik esam redzējuši A grupas spēles, tad liekas, ka ledus tur ir sliktāks, nekā B hallē – lēnāks un akmeņiem mazāki "kritieni".
 
Esam nospēlējuši piecas spēles un izcīnījuši trīs uzvaras. Par spēli pret Baltkrieviju ir nedaudz rūgtuma sajūta, jo spēle bija ļoti līdzīga. Ar turkiem gan netikām galā – mums īsti nesanāca nekas, bet viņiem tieši otrādi viss padevās. Vai varējām labāk? Jā, iespējams varējām, bet trīs uzvaras turnīra tabulā mums ir un cīņu par iekļūšanu "play-off" mēs turpinām. Kopumā jāsaka, ka visas komandas ir spēkos diezgan līdzīgas un daudz ko izšķir nianses."

Paralēli mūsu cīņai Izraēla izrādīja lielu pretestību Francijai, lai iegūtu pirmo uzvaru šajā čempionātā. Tomēr viņiem ekstra endā ar savu pēdējo akmeni neizdevās iegūt punktu, lai uzvarētu, piekāpjoties ar 7:8.
 


4.spēle: Latvija 10:6 Francija

Vīriešu izlase lieliski uzsāk ceturto Eiropas čempionāta spēli. Pirmajā endā ar pēdējo akmeni izdevās paņemt četrus punktus, bet otrajā nozagt divus, izvirzoties vadībā ar 6:0. Tomēr pretinieki līdz pārtraukumam atspēlēja piecus punktus un pietuvojās rezultātā līdz -2 (5:7). Spēles otrajā daļā izdevās noturēt iniciatīvu un pat palielināt pārsvaru, kas gala rezultātā nodrošināja otro uzvaru čempionātā.
 


3.spēle: Latvija 5:7 Baltkrievija

Mūsu izlase spēli uzsāka ar diviem nozagtiem endiem 2:0. Tomēr pretinieki atguvās un pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta 3:3. Sestajā endā baltkrievu gūtie divi punkti un +2 pārsvars tā arī palika neatspēlēts, kas noveda pie zaudētas spēles ar 5:7.
 


2.spēle: Latvija 3:6 Turcija

Latvijas izlasei šajā spēlē līdz pat septītajam endam nekādi neizdevās iegūt punktus, kamēr viņu pretinieki turki bija iekrājuši trīs. Septītajā beidzot mūsējie atklāja rezultātu, tiesa gan ar vienu punktu. Diemžēl Turcijas trīs punkti astotajā endā vairs nebija atspēlējami un piedzīvots zaudējums ar 3:6.
 


1.spēle: Latvija 8:3 Izraēla

Vīriešu izlase čempionātu atklāja ar vienu punktu pirmajā endā, pretiniekiem izlīdzinot rezultātu tikai ceturtajā – 1:1. Veiksmīgs piektais ends ļauj mūsējiem paņemt četrus punktus un pārtraukumā doties pie rezultāta 5:1. Spēles otrajā daļā Izraēla nespēj atspēlēt zaudēto, kas mūsu izlasei ļauj čempionātu atklāt ar uzvaru 8:3.
 


Eiropas kērlinga čempionāts A un B divīzijā norisinās Helsingborgā, Zviedrijā (16. - 23.novembris). Latvijas vīriešu izlase savas cīņas aizvada B divīzijas B apakšgrupā, kur astoņu komandu starpā tiks noskaidrotas tās, kuras turpinās cīņu par B divīzijas goda pjedestālu un vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Somijā.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs, Jānis Rudzītis, treneris Erkki Lills.

Latvijas vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
8:3 – Izraēla
3:6 – Turcija
5:7 – Baltkrievija
10:6 – Francija
5:4 – Lietuva
20.11. 13:00 – Polija
21.11. 20:00 – Austrija

Kopvērtējums B apakšgrupā:
1. Polija 3-3-0
2. Baltkrievija 4-3-1
3. Francija 5-3-2
3. Latvija 5-3-2
5. Turcija 2-2-0
6. Austrija 3-1-2
7. Izraēla 4-0-4
7. Lietuva 4-0-4


Foto: WCF/Richard Gray

Vīriešu izlasi dalībai Eiropas čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji