Čehijā uzvar skoti, vīriešu kērlinga izlase noslēdz sagatavošanās posmu Eiropas čempionātam

Pasaules kērlinga tūres (PKT) posmā “WCT Prague Classic 2019” Prāgā, Čehijā, kas norisinājās no 7. līdz 10.novembrim, piedalījās arī Latvijas vīriešu izlase. Viņiem neizdevās iekļūt cīņā par titulu, kuru šogad izcīnīja Rosa Vaita (Skotija) komanda.
 

Turnīru Prāgā uzsāka 22 komandas no 13 dažādām valstīm. Pusfinālā izdevās iekļūt divām Skotijas komandām – Luka Kārsona un šī turnīra PKT ranga spēcīgākajai Rosa Vaita (28.vieta) komandai. Pret viņiem cīnījās attiecīgi poļa Borisa Jasicka un ungāra Zlota Kisa vadītās komandas. Vienā no pusfināliem Vaita veiksmīgais spēles sākums ļāva pārspēt Kisu ar 6:3, bet otrajā Jasickis spēles beigās nodrošināja uzvaru pār Kārsonu ar 7:4.

Līdz finālam abas komandas bija zaudējušas pa vienai spēlei grupu turnīra kārtā. Šis fināls aizritēja ļoti spraigs līdz pat pašām spēles beigām. Pēc septiņiem endiem uz tablo neizšķirts un pēdējā endā pēdējā akmens tiesības Jasicka komandai. Skoti panāk poļu kļūdu un nozog punktu, lai uzvarētu ar 5:4 un izcīnītu “WCT Prague Classic 2019” titulu.

Arī spēlē par 3.vietu viss izšķīrās pēdējā endā, kurā Kārsonam izdevās izcīnīt četrus punktus, pārspējot Kisu ar 8:5.


Mūsu izlase ar Mārtiņu Trukšānu skipa pozīcijā turnīru uzsāka ar diviem zaudējumiem. Pirmajā mačā pēc četriem endiem viņi bija vadībā ar 3:2, tomēr galotni veiksmīgāk aizvadīja čehi (Deivids Šiks - skips), uzvarot ar 5:3. Savukārt otrajā mačā apakšgrupas un turnīra favorīta Vaita komanda dominēja jau no paša spēles sākuma, sagādājot mūsējiem otro zaudējumu (3:6).

Trešajā spēlē Trukšāns tikās ar gados jauno Šveices kvartetu (Marko Hosli – skips), kurus izdevās pārspēt ar 7:3. Diemžēl sacensību ceturtajā cīņā pret Timotija Vereickena (Beļģija) vadīto komandu neveiksmīgs izrādījās piektais ends un spēles turpinājumā zaudēto neizdevās vairs atgūt, kas arī liedza saglabāt izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Tomēr šo sagatavošanās turnīru pirms Eiropas čempionāta Zviedrijā (16.-23.novembris) izdevās noslēgt ar uzvaru pār vēl vienu mājinieku komandu (Martins Bukovskijs – skips).


Turnīra spēles atkārtojumā var noskatīties PKT Dailymotion kontā.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Mārtiņš Trukšāns (skips), Jānis Klīve, Arnis Veidemanis, Sandris Buholcs.

Latvijas vīriešu izlases spēļu rezultāti:
3:5 – D.Šiks (Čehija)
3:6 – R.Vaits (Skotija)
7:3 – M.Hosli (Šveice)
2:6 – T.Vereickens (Beļģija)
9:4 – M.Bukovskijs (Čehija)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji