Tukumā Latvijas sieviešu kērlinga izlasei 2.vieta, vīriešu konkurencē uzvar zviedri

Svētdien, 27.oktobrī ar Norvēģijas sieviešu un Zviedrijas vīriešu kērlinga komandu uzvarām noslēdzās “WCT Latvian International Challenger 2019” turnīrs Tukumā. Visaugstāko vietu no Latvijas komandām ieņēma sieviešu izlase, izcīnot 2.vietu.


Viens no Pasaules kērlinga tūres (PKT) sezonas sieviešu un vīriešu posmiem – “WCT Latvian International Challenger” Tukumā norisinājās jau trešo reizi, šogad piedaloties 14 dažādām valstīm. Par šī gada titulu sieviešu konkurencē cīnījās 13, bet vīriešu konkurencē 15 komandas, to skaitā arī piecas mūsu pašu komandas.

Vispirms tika aizvadīta grupu turnīra kārta, lai noskaidrotu ceturtdaļfinālistus. Ļoti patīkamu pārsteigumu sagādāja visas Latvijas komandas, iekļūstot izslēgšanas spēlēs. No Latvijas komandām šajās sacensībās startēja gan sieviešu (skips – Iveta Staša-Šaršūne), gan vīriešu izlases (skips – Mārtiņš Trukšāns), gan meiteņu (skips – Elīza Stabulniece) un puišu junioru (skips – Krišs Vonda) komandas, gan Latvijas otra spēcīgākā sieviešu komanda (skips – Ieva Rudzīte).


Tomēr tālāk par ceturtdaļfinālu tika vienīgi Latvijas sieviešu izlase, kura šajā turnīrā startēja bez ierastā skipa Ivetas Stašas-Šaršūnes. Pusfinālā Latvijas izlase, kuru šajā turnīrā vadīja Santa Blumberga, tikās ar Skotijas komandu (skips – Eimija Makdonalda). Kļūdām bagātā un nervozā spēlē tikai pēdējā endā izšķīrās šīs cīņas liktenis. Paņemot divus punktus astotajā endā (5:3), mūsu komanda nodrošināja sev vietu turnīra finālā.

Iepriekšējos divus gadus Latvijas komandām nebija izdevies tikt tālāk par pusfinālu, tāpēc šogad bija lieliska iespēja uzvarēt savās mājās. Mūsu komanda fināla mačā tikās ar Norvēģijas Maijas Ramsfjelas vadīto komandu, kura līdz pat finālam bija aizcīnījusies bez neviena zaudējuma. Šīs komandas sastāvā startēja trīs junioru spēlētājas kopā ar pieredzes bagāto un olimpisko bronzas medaļnieci jaukto pāru disciplīnā – Kristīni Skaslienu.

Pirmais spēles ends aizsākās ļoti aizraujoši, kad visi izmestie akmeņi atradās spēles ieskaites laukumā, mūsu izlasei piespiežot pretinieces paņemt vienu punktu. Diemžēl otrajā endā Latvijas skipa neveiksmes abos metienos deva iespēju norvēģietēm nozagt divus punktus (3:0). Lai gan mūsējām izdevās nozagt punktu ceturtajā endā, spēlē turpināja dominēta Ramsfjelas komanda, pēc sešiem endiem panākot 6:2. Tomēr latvietes nepadevās un pēc lieliska septītā enda sadeldēja pārsvaru līdz -1 (5:6). Uz šī viļņa tika nozagts astotais ends, panākot ekstra endu. Viens neveiksmīgs mēģinājums nolikt savu akmeni sarga pozīcijā pārvilka mūsu izlasei centienus uz punkta nozagšanu, kas beigās rezultējās ar norvēģu spēlētāju gūtajiem diviem punktiem un uzvaru visā spēlē ar 8:6.

Spēlē par 3.vietu sieviešu konkurencē sacentās Makdonaldas (Skotija) un Anastasijas Babarikinas (Krievija) komandas. Šeit ļoti spraigā cīņā, ar neizšķirtu rezultātu pēc ceturtā enda (3:3) un “nonullētiem” nākamajiem trim endiem, astotajā endā ar pēdējo akmeni skotietes ieguva uzvaras punktu (4:3) un izcīnīja 3.vietu turnīrā.


Vīriešu konkurences finālā tikās turnīra favorīti Šveices Lusiēna Lotenbaha un Zviedrijas Daniela Magnusona komandas. Šveicieši līdz šai spēlei nebija ne reizi zaudējuši un viņu gājiens pēc vēl vienas uzvaras turpinājās arī finālā, dominējot spēles pirmajā pusē. Esot vadībā pēc septiņiem endiem ar 5:3, viņiem neizdevās noturēt šo pārsvaru, jo zviedri izšķirošajā astotajā endā izcīnīja trīs punktus, kas nodrošināja viņiem uzvaru ar 6:5 un “WCT Latvian International Challenger 2019” titulu.

Spēlē par 3.vietu dāņu Tobiasa Tunes vadītā komanda ieguva 4:0 pārsvaru pār Jermu Polanena (Somija) komandu, tomēr jau nākamajos divos endos somi panāca neizšķirtu 4:4. Spēles astotajā endā, dāņiem atrodoties vadībā ar 6:4, izdevās nozagt vēl divus punktus, spēli noslēdzot pie rezultāta 8:4 Dānijas komandas labā.


Latvijas sieviešu izlasei šis bija pēdējais sagatavošanās turnīrs pirms Eiropas čempionāta 16.-23.novembrī Helsinborgā, Zviedrijā, savukārt vīriešu izlase 7.-10.novembrī, nedēļu pirms čempionāta vēl dosies uz “WCT Prague Classic” turnīru.

Ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla spēles atkārtojumā ar Latvijas komandu piedalīšanos var noskatīties Latvijas Kērlinga asociācijas Youtube kontā.


Izšķirošo spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:
8:6 M.Ramsfjela (Norvēģija) – S.Blumberga (Latvija) /fināls/
4:3 E.Makdonalda (Skotija) – A.Babarikina (Krievija) /spēle par 3.vietu/

Izšķirošo spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:
6:5 D.Magnusons (Zviedrija) – L.Lotenbahs (Šveice) /fināls/
8:4 T.Tune (Dānija) – J.Polanens (Somija) /spēle par 3.vietu/


Foto: Ansis Ventiņš

Turnīru atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Tukuma novada Dome, A/S Tukuma Piens, Olainfarm, PLG Logistics un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji