Ar uzvaru Latvijas kērlingisti noslēdz PČ jauktajām komandām 31.vietā

Vakar, 17.oktobrī vēlu vakarā Latvijas jauktā kērlinga izlase aizvadīja savu pēdējo apakšgrupas spēli pasaules čempionātā Aberdīnā, Skotijā. Izcīnot vienīgo uzvaru pār Brazīliju (11:3), viņi ierindojās 7.vietā grupā un 31.vietā kopvērtējumā.
 

7.spēle: Latvija 11:3 Brazīlija

Latvijas izlase šīs spēles pirmo pusi uzsāka veiksmīgi, pirmajā endā ar pēdējo akmeni paņemot trīs punktus, bet trešajā piecus, viņi nonāca vadībā ar 8:2. Arī spēles turpmāko gaitu diktēja mūsu izlase, kas atnesa viņiem vienīgo uzvaru čempionātā, noslēdzot spēli sešos endos.

Jāņa Rudzīša komentārs par aizvadīto spēli un čempionātu kopumā:
“Izdarījām to kas bija jāizdara, lai čempionātu pabeigtu ar nedaudz pozitīvu noskaņu. Pretinieks ļāva un mēs paņēmām savu uzvaru.

Kopumā grupu turnīrs apstiprināja likumsakarības, par kurām jau nojautām sākumā. No mūsu grupas “play off” spēlēm kvalificējās četras komandas: Spānija, Ungārija, ASV un Zviedrija, kas kopā ar pārējo grupu lielo četrinieku: Kanādu, Skotiju, Krieviju un Šveici mūsuprāt savā starpā arī noskaidros šī gada pasaules čempionus jauktajām komandām.

Rezumējot kopsavilkumu par mūsu startu šogad, jāatzīst, ka neparādījām ne tuvu to spēli, uz ko cerējām. Ja hokejā/futbolā nereti saka, ka puse komandas ir vārtsargs, tad, velkot analoģijas ar kērlingu, būtisku daļu no gala rezultāta nosaka pēdējo metienu izpilde. Diemžēl mums šogad šis izrādījās vājākais posms.

No savas pieredzes varam ieteikt turpmāk gan jauktajai izlasei, gan jebkurai citai nacionālajai komandai mēģināt tomēr īsi pirms sacensībām uzspēlēt spēcīgā pārbaudes turnīrā, tas noteikti palīdzēs. Šoreiz šķiet tā arī līdz galam nebijām iekšā optimālajā spēļu sajūtu kondīcijā, attiecīgi arī nevarējām parādīt to sniegumu, uz ko varbūt cerējām.

Čempionāts kopumā organizēts labi, bet salīdzinot ar mūsu iepriekšējo divu gadu pieredzi, šogad mazāk tādas kā svētku sajūtas. Labs turnīrs ar oficiāliem pasākumiem un tiesnešiem, bet nekas diži vairāk.

Paldies mūsu atbalstītājiem un visiem, kuri sekoja līdzi mūsu startiem. Šoreiz varbūt mazāk bija pozitīvo brīžu, bet laikam jau arī šādiem brīžiem jātiek pāri.”

Kā jau Rudzīša komentārā minēts, tad no mūsu “nāves” grupas izkļuva četras komandas: Spānija, Ungārija, ASV un Zviedrija. Cīņā par medaļām viņām pievienosies: Kanāda, Vācija, Slovākija, Norvēģija, Dānija, Polija, Skotija, Īrija, Turcija, Krievija, Šveice un Koreja.

Pirmās astotdaļfināla spēles norisināsies šodien, 18.oktobrī plkst. 11:00 pēc Latvijas laika. Savukārt spēles par medaļām tiks aizvadītas rīt, 19.oktobrī plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.
 


6.spēle: Latvija 3:9 Spānija

Lai arī mūsu izlase nopelnīja pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, tās viņi spēja izmantot tikai ceturtajā endā, gūstot divus punktus. Tomēr līdz tam spāņi jau bija nozaguši piecus (5:2). Piektajā endā pretinieki vēl vairāk palielināja rezultātu starpību +6 (8:2), ko līdz spēles beigām mūsu izlase nespēja sadeldēt, spēli noslēdzot ar 3:9. Līdz ar to viņiem šajā čempionātā atlikusi vien spēle pret Brazīliju.
 


5.spēle: Latvija 3:7 Ungārija

Spraiga cīņa ar grupas vienu no favorītēm norisinājās līdz pat spēles vidum, kad pēc četriem endiem uz tablo neizšķirts 2:2. Piektajā ungāri ar pēdējo akmeni paņēma trīs punktus un septītajā endā vēl divus, ko mūsējiem neizdevās atspēlēt, zaudējot arī šo maču ar 3:7. Līdz ar to visas cerības izkļūt no apakšgrupas ir zaudētas.
 


4.spēle: Latvija 2:9 Zviedrija

Spēles pirmā puse noteica tās iznākumu. Pēc četriem endiem pretinieki bija iekrājuši septiņus punktus, kamēr mūsu izlasei bija “sausā”. Spēles otrajā daļā nekas būtiski nemainījās, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.
 


3.spēle: Latvija 3:7 ASV

Latvijas izlase spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr pirmie rezultātu otrajā endā ar diviem punktiem atklāja amerikāņi. Lai gan ceturtajā endā izdevās punktu nozagt pašiem un izlīdzināt spēli 2:2, ilgi nebija jāgaida, kad pretinieks pārņems vadību, turklāt ar trim punktiem 5:2 pēc piektā enda. ASV izlases gūtie divi punkti septītajā endā vairs neviesa cerības mūsu izlasei uz atspēlēšanos, noslēdzot spēli ar 3:7 un trešo zaudējumu čempionātā.
 


2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija

Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.
 


1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna

Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).
 


Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Spānija 7-7-0 Q
2. ASV 7-5-2 Q
3. Ungārija 7-5-2 Q
4. Zviedrija 7-4-3 Q
5. Kazahstāna 7-3-4
6. Austrālija 7-3-4
7. Latvija 7-1-6
8. Brazīlija 7-0-7


Foto: WCF/Stephen Fisher

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji