Latvija nenotur spēles galotni un zaudē Ungārijai PČ jauktajām kērlinga komandām

Pasaules jaukto komandu čempionātā Aberdīnā, Skotijā šodien, 15.oktobrī Latvijas izlase izspēlēja piekto no septiņām grupas spēlēm, piedzīvojot zaudējumu ar 3:7 pret spēcīgo Ungāriju.
 

Nākamā spēle: Latvija – Spānija


5.spēle: Latvija 3:7 Ungārija

Spraiga cīņa ar grupas vienu no favorītēm norisinājās līdz pat spēles vidum, kad pēc četriem endiem uz tablo neizšķirts 2:2. Piektajā ungāri ar pēdējo akmeni paņēma trīs punktus un septītajā endā vēl divus, ko mūsējiem neizdevās atspēlēt, zaudējot arī šo maču ar 3:7. Līdz ar to visas cerības izkļūt no apakšgrupas ir zaudētas.

Pēcspēles komentārs no Jāņa Rudzīša:
“Spēles iznākums ar vienu no mūsu grupas vadošajām komandām izšķīrās piektajā endā, kad potenciāli labu situāciju neizmantojām savā labā. Zaudētos trīs punktus atspēlēt mums vairs lielu iespēju nedeva.

Diemžēl šodien līdz galam neizdevās nospēlēt bez nevajadzīgām kļūdām. Tas arī uzdevums atlikušajās divās spēlēs, kurās pretī stāsies līdervienība Spānija un tabulas kaimiņi Brazīlija.”

Paralēli šai spēlei norisinājās cīņa starp ASV un Zviedriju, kur ar 8:3 pārāki bija amerikāņi. Šī uzvara viņiem ļāva ieņemt dalītu pirmo vietu grupā ar Ungāriju. Tiesa gan Spānija ir aizvadījusi divas spēles mazāk un vēl nav zaudējusi ne reizi.
 


4.spēle: Latvija 2:9 Zviedrija

Spēles pirmā puse noteica tās iznākumu. Pēc četriem endiem pretinieki bija iekrājuši septiņus punktus, kamēr mūsu izlasei bija “sausā”. Spēles otrajā daļā nekas būtiski nemainījās, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.
 


3.spēle: Latvija 3:7 ASV

Latvijas izlase spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr pirmie rezultātu otrajā endā ar diviem punktiem atklāja amerikāņi. Lai gan ceturtajā endā izdevās punktu nozagt pašiem un izlīdzināt spēli 2:2, ilgi nebija jāgaida, kad pretinieks pārņems vadību, turklāt ar trim punktiem 5:2 pēc piektā enda. ASV izlases gūtie divi punkti septītajā endā vairs neviesa cerības mūsu izlasei uz atspēlēšanos, noslēdzot spēli ar 3:7 un trešo zaudējumu čempionātā.
 


2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija

Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.
 


1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna

Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).
 


Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
5:12 – Kazahstāna
5:7 – Austrālija
3:7 – ASV
2:9 – Zviedrija
3:7 – Ungārija
16.10. 18:00 – Spānija
17.10. 22:00 – Brazīlija

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. ASV 5-4-1
1. Ungārija 5-4-1
3. Spānija 3-3-0
4. Kazahstāna 4-3-1
5. Zviedrija 5-2-3
6. Austrālija 4-1-3
7. Brazīlija 3-0-3
8. Latvija 5-0-5


Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji