Ratiņkērlinga izlase spēcīgu komandu konkurencē izcīna 2.vietu turnīrā Šveicē

Pirmais no šīs sezonas ārzemju turnīriem Latvijas ratiņkērlinga izlasei izvērtās ļoti veiksmīgs. “Wheelchair Curling Tournament Wetzikon 2019” sacensībās, kas no 11. līdz 13.oktobrim norisinājās Vetcikonā, Šveicē, mūsu izlase, sešās spēlēs izcīnot trīs uzvaras, divus neizšķirtus un zaudējot vienu spēli, kopvērtējumā ieguva 2.vietu.

Pēc kārtas 12. “Wheelchair Curling Tournament Wetzikon” ratiņkērlinga turnīrā startēja 20 komandas no 13 dažādām valstīm, tajā skaitā arī Latvijas izlase. Sākotnēji komandas tika sadalītas divās grupās pa 10.


Grupu turnīra pirmo spēli mūsu izlase aizvadīja ļoti pārliecinoši, sešos endos sagraujot komandu no Šveices ar 14:4. Uz punktu gūšanas viļņa tika uzsākta otrā spēle, kad pēc diviem endiem iegūta vadība ar 6:0. Itālijas komanda negrasījās padoties un zaudēto atguva nākamajos trijos endos. Gala rezultātā spēle beidzās ar neizšķirtu 7:7. Trešajā spēlē zviedri dominēja, kas atnesa mūsu izlasei pirmo zaudējumu turnīrā 6:8. Tomēr tas neizsita viņus no līdzsvara, jo pēdējā grupas spēlē tika sagrauta (17:2) vēl viena komanda no Šveices.

Saranžējot abas grupas vienā pēc iegūtajiem rezultātiem, nākamajā kārtā Latvijas izlase tikās ar otru Zviedrijas komandu. Spēle līdz pat sestajam endam norisinājās punkts punktā, bet tad mūsu pretiniekiem izdevās nozagt četrus punktus, panākot 6:2. Pateicoties labai spēlei, šos zaudētos punktus Latvijai izdevās atgūt un pēc astoņiem endiem spēli noslēgt ar neizšķirtu 6:6.

Pirms pēdējās spēles Latvijas izlase turnīra tabulā ieņēma 4.vietu, līdz ar to viņiem izšķirošajā cīņā nācās tikties ar 3.vietā esošo Korejas izlasi, kura līdz šim bija piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu piecās spēlēs. Šajā mačā mūsu komandas nozagtais viens punkts trešajā endā ļauj izlīdzināt rezultātu 2:2. Pret ceturtajā endā korejiešu izcīnītajiem četriem punktiem, mūsējie piektajā endā spēj likt priekšā tikai trīs, nonākot iedzinējos ar 5:6. Tomēr jau pēc septītā enda spēlē tiek panākts līdzsvars 7:7. Izšķirošajā astotajā endā mūsu izlasei izdodas nozagt punktu, kas atnes uzvaru ar 8:7, kā arī izcīnītu 2.vietu “Wheelchair Curling Tournament Wetzikon 2019”.


Par turnīra uzvarētājiem kļuva Norvēģijas komanda ar skipu Josteinu Stordālu, kura kopsummā sakrāja 10 punktus sešās spēlēs, zaudējot turnīra pašā pirmajā spēlē. 2.vieta Latvijas izlasei ar astoņiem punktiem, bet trešajā vietā arī ar astoņiem punktiem, bet mazāk izcīnītajiem akmeņiem, ierindojās Ķīna ar Ju Longu Sunu skipa pozīcjā.


Latvijas komandas sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Ojārs Briedis, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, treneris Arnis Veidemanis.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
14:4 – O.I.Džosefs (Šveice)
7:7 – A.Tabanelli (Itālija)
6:8 – K.Ulanders (Zviedrija)
17:2 – H.Bīri (Šveice)
6:6 – V.Petersons-Dāls (Zviedrija)
8:7 – S.V.Jungs (Koreja)


Izlases startu turnīrā atbalstīja Latvijas Paralimpiskā komiteja.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji