I.Rudzīte/A.Zentelis kļūst par šīs sezonas jaukto pāru kērlinga izlasi

Šodien, 22.septembrī Rīgā, Kērlinga hallē noslēdzās kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem. Par 2019./2020.gada Latvijas jaukto pāru izlasi ir kļuvusi Jelgavas kērlinga kluba komanda Ieva Rudzīte/Artis Zentelis, finālsērijā divās spēlēs uzvarot Dainu Baroni/Arni Veidemani.

Sacensībās startēja astoņi pāri, kuri sākotnēji aizvadīja viena apļa turnīru, lai noskaidrotu divus labākos dalībai finālsērijā. Bez zaudējumiem pamata kārtu aizvadīja Dainas Barones un Arņa Veidemaņa komanda. Tieši pēdējā pamatturnīra spēlē viņiem piekāpās un kā otrā labākā finālturnīrā nokļuva Ievas Rudzītes un Arta Zenteļa komanda, kuri jau 2016.gadā pārstāvēja Latviju jaukto pāru pasaules čempionātā.
 

Veiksmīgs Rudzītei/Zentelim izdevās finālsērijas sākums, kas deva cerību uz atkārtotu Latvijas izlases statusu. Otrajā endā paņemtie četri punkti un nozagtais punkts piektajā viņiem deva pārliecību, kas attēlojās arī spēles otrajā daļā. Pretiniekiem bija grūti izveidot spēli, lai pietuvotos, arī kļūdu skaits bija lielāks. Līdz ar to pirmajā spēlē ar 8:3 pārāki bija Rudzīte/Zentelis.

Otrā spēle aizsākās līdzīgāk kā pirmā, tomēr jau trešajā un arī ceturtajā endā Rudzītei/Zentelim atkal izdevās pārvērst spēli savā labā, panākot 5:1. Lai gan piektajā endā Barone/Veidemanis pietuvojās līdz -2 (3:5), tomēr sestais ends pārvilka strīpu viņu izredzēm panākt finālsērijā neizšķirtu. Gala rezultātā vēlreiz ar 8:3 uzvarēja Rudzīte/Zentelis un izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju šīs sezonas Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās. Tuvākās no tām būs pasaules čempionāta jauktajiem pāriem kvalifikācijas turnīrs, kas notiks no 30.novembra līdz 7.decembrim.
 

Finālspēļu rezultāti:
8:3 JKK/Ieva Rudzīte Artis Zentelis – JKK/Daina Barone Arnis Veidemanis
8:3 JKK/Ieva Rudzīte Artis Zentelis – JKK/Daina Barone Arnis Veidemanis

Kērlinga kluba atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji