Jauktie pāri cīnīsies par izlases statusu šajā kērlinga sezonā

Latvijas jaukto kērlinga pāru kvalifikācijas turnīrā, kas no 19. līdz 22.septembrim norisināsies Rīgā, Kērlinga hallē, tiks noskaidrota tā komanda, kura pārstāvēs Latviju 2019./2020.gada sezonas Pasaules kērlinga federācijas (PKF) rīkotajās sacensībās.


Uz šo kvalifikācijas turnīru ir pieteikušies astoņi pāri, kuri aizvadīs viena apļa pamatturnīru. Pēc tā divas labākās komandas sacentīsies finālā līdz vienas komandas divām uzvarām.

Iepriekšējo divu gadu Latvijas čempioni Santa Blumberga/Ritvars Gulbis šogad kā komanda nestartēs. Toties Blumberga šoreiz apvienojusies pārī ar Anriju Briežkalnu un mēģinās kļūt par Latvijas jauktā pāra izlases spēlētāju ceturto gadu pēc kārtas.

Šai jaunizveidotajai komandai konkurenci sastādīs pēdējo gadu Latvijas TOP 4 komanda Dace Regža/Ansis Regža, kā arī Ievas Rudzītes/Arta Zenteļa komanda, kura pēc divu gadu pārtraukuma atgriezusies uz ledus, turklāt 2015.gadā pārstāvēja Latviju pasaules jaukto pāru čempionātā. No pārējām piecām komandām vienīgi Dace Zīle un Aivis Krimskis pagājušajā gadā startēja kopā Latvijas čempionātā, diemžēl kvalifikācijas turnīra cīņā par Latvijas izlases statusu viņi netika. Tā pat kā Blumbergas/Briežkalna komanda, tā arī četras citas kvalifikācijas dalībnieces startēs Latvijas nozīmīgākajās sacensībās jaunos sastāvos.
 

Sacensību uzvarētāji izcīnīs tiesības kļūt par Latvijas izlasi visā 2019./2020. gada sezonā. Ja decembrī Latvijas jauktā pāra izlase pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Skotijā ieņems kādu no pirmajām četrām vietām, tad šī pati komanda nodrošinās tiesības startēt pasaules čempionātā jauktajiem pāriem aprīlī.


Kvalifikācijas turnīra labākās trīs komandas nodrošinās finansējumu visai 2019./2020. gada sezonai:
1.vieta – 2’500 EUR, 100% LKA finansējums,
2.vieta – 1’500 EUR, 75% LKA līdzfinansējums,
3.vieta – 1’000 EUR, 50% LKA līdzfinansējums.

Tāpat trim spēcīgākajiem pāriem būs iespēja pieteikties papildus finansējumam, iesniedzot finansēšanas nolikumam atbilstošu sagatavošanās plānu.

Visas spēles norisināsies Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H. Ieeja bez maksas. Savukārt tiešraides no halles varēs vērot Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.

 

Kvalifikācijas turnīra dalībnieki:

  • SK OB/Dace Regža Ansis Regža
  • JKK/Dace Zīle Aivis Krimskis
  • RKK/Dace Spilnere-Pūciņa Jānis Rudzītis
  • VKK/Santa Blumberga Anrijs Mikus Briežkalns
  • SK OB/AneteZābere Renārs Freidensons
  • KKR/Sanita Saulgrieze Jānis Rēdlihs
  • JKK/Daina Barone Arnis Veidemanis
  • JKK/Ieva Rudzīte Artis Zentelis

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji