“Riga Open” turnīrā šogad uzvar Krievijas komanda

Laika posmā no 6. līdz 8.septembrim Rīgā, Kērlinga hallē norisinājās starptautiskais kērlinga turnīrs “Riga Open 2019”. Par uzvarētājiem kļuva “Team Raev” komanda no Krievijas, finālā pārspējot Lietuvas nacionālo sieviešu izlasi ar 5:3.
 

Latvijas komandu pēc kārtas piecu gadu uzvaru sērija “Riga Open” turnīros pārtrūka šogad. Šis fakts jau bija zināms pēc grupu turnīra kārtas, jo neviena no mūsu komandām nekvalificējās pirmajam četriniekam, lai turpinātu cīņu par “Riga Open 2019” titulu.
 

Pēc grupu turnīra, sarindojot visas 12 sacensību dalībnieces pēc iegūtajiem rezultātiem, tabulas galvgalī atradās Lietuviešu nacionālā sieviešu izlase (LTU women), kura pusfinālā tikās ar ceturto labāko – Igaunijas vīriešu nacionālo izlasi (CC Tallinn). Šajā duelī pārākas ar 6:2 izrādījās lietuvietes, nokļūstot sacensību finālā.

Fināla spēlē viņām pretim stājās komanda no Krievijas (Team Raev) ar Vadimu Rajevu skipa pozīcijā, kuri pusfināla spēlē tika galā ar Lietuviešu nacionālo vīriešu izlasi (Forsarus boys), pārspējot to ar 4:2.
 

Finālā norisinājās spraiga cīņa par katru laukuma centimetru. Diemžēl Lietuvas komandai ar pēdējo akmeni neizdevās gūt punktus trešajā un ceturtajā endā, nonākot iedzinējos ar 1:3. Arī turpinājumā krievi nedeva iespēju pietuvoties rezultātā, kas atnesa viņiem uzvaru šajā spēlē ar 5:3 un izcīnītu “Riga Open 2019” titulu. Likumsakarīgi, ka Lietuvas sieviešu izlase šajā turnīrā nonāca cīņā par pirmo vietu, jo visu nedēļu viņas aizvadīja intensīvus treniņus mūsu pašu kērlinga hallē.

Spēlē par 3.vietu igauņu puiši spēles vidū uzspieda lietuviešiem savu spēli, kas ļāva iegūt nelielu pārsvaru. Nozogot punktu septītajā endā, tika panākts jau 5:2 “CC Tallinn” komandas labā, ko astotajā endā viņu pretiniekiem neizdevās atspēlēt, spēli noslēdzot pie šāda paša rezultāta.
 

Visaugstāk no Latvijas komandām sacensības 5.vietā noslēdza Latvijas jauktā kērlinga izlase, kura oktobra otrās dekādes sākumā uzsāks dalību pasaules jaukto komandu kērlinga čempionātā Skotijā. Savukārt pēdējās divas vietas turnīrā ieņem Latvijas junioru puišu un meiteņu izlases, kuras ieguva vērtīgu pieredzi sacenšoties ar pieredzējušiem spēlētājiem un komandām.
 

Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:2 LTU women – CC Tallinn /pusfināls/
4:2 Team Raev – Forsarus boys /pusfināls/
5:3 Team Raev – LTU women /fināls/
5:2 CC Tallinn – Forsarus boys /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:

 1. Team Raev (Krievija)
 2. LTU women (Lietuva)
 3. CC Tallinn (Igaunija)
 4. Forsarus boys (Lietuva)
 5. Latvia MIX (Latvija)
 6. Team Rudzīte (Latvija)
 7. Team Staša-Šaršūne (Latvija)
 8. EST MIX (Igaunija)
 9. Junkers Bosch/Smilga (Latvija)
 10. CC Riga (Latvija)
 11. Team Vonda (Latvija)
 12. Team Ieviņa (Latvija)
   

Turnīru organizēja Latvijas Kērlinga asociācija, ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

 

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji