Ar pasaules kausa finālu noslēgusies kērlinga sezona

Ķīnas galvaspilsētā Pekinā no 10. līdz 12.maijam norisinājās vēsturiski pirmais Kērlinga pasaules kauss, kur fināla posmā tikās zemeslodes spēcīgākās sieviešu, vīriešu un jaukto pāru komandas. Kanādas pārstāvji triumfēja sieviešu un vīriešu komandu vidū, bet jaukto pāru konkurencē uzvarēja Norvēģija.

Šajā 2018./2019.gada sezonā veiksmīgi noslēdzies vēsturē pirmo reizi rīkotais Kērlinga pasaules kauss, ko organizēja Pasaules kērlinga federācija. Sacensības norisinājās sieviešu, vīriešu un jaukto pāru konkurencē, katrā no kausa pirmajiem trim posmiem pa vienai komandai pārstāvot savu valsti. Pirmajos trīs posmos – Sudžou (Ķīna), Omahā (ASV) un Jenšēpingā (Zviedrija), katrā disciplīnā piedalījās astoņas komandas. Lielajā finālā Pekinā iekļuva katra posma uzvarētāji, mājinieku komanda, pašreizējie pasaules čempioni, divas labākās valstis pēc reitinga punktiem, kuras nekvalificējās uzvarot kādā no trim posmiem un īpaši uzaicinātā komanda.
 

Sieviešu konkurences finālā vietu izcīnīja pašreizējās pasaules čempiones no Šveices ar Silvanu Tirinzoni skipa pozīcijā un Dženiferas Džounsas komanda no Kanādas, kas aizvietoja Sudžou posma uzvarētājas Reičelas Homanas vadīto komandu. Pateicoties šveiciešu kļūdām, kanādietes pirmajos divos endos spēja nozagt trīs punktu 3:0. Tomēr zaudēto Šveice atguva jau trešajā endā, izlīdzinot rezultātu 3:3. Turpmākā spēles gaita bija līdzīga, kad kļūdas parādījās te vienai, te otrai komandai. Pirmo reizi spēlē pēc sestā enda pasaules čempionēm izdevās izvirzīties vadībā ar 6:5. Toties spēles beigas atkal veiksmīgāk nospēlēja 2014.gada Soču olimpiskās čempiones Džounsas komanda, izcīnot uzvaru ar 9:6. Līdz ar to viņas kļuva par vēsturē pirmā Kērlinga pasaules kausa uzvarētājām, 2.vietā atstājot Šveices komandu, bet bronzas medaļas, pateicoties lielākam punktu skaitam pamatturnīrā, nonāca Krievijas komandas pārziņā (skips – Anna Sidorova).

Savu skatītāju priekšā Ķīnas vīriešu komanda (skips – Kijangs Zou) uzvarēja apakšgrupā un iekļuva lielajā finālā. Tur viņiem pretim stājās divkārtējais pasaules čempions Kevins Koe no Kanādas ar savu komandu. Cīņa izvērtās spraiga jau no paša spēles sākuma. Pateicoties nozagtam punktam trešajā un sestajā endā, kanādiešiem izdevās noturēt šo pārsvaru, neļaujot pretiniekiem nospēlēt uz vairākiem punktiem kādā no endiem. Spēle noslēdzās ar rezultātu 5:3 Kanādas labā, kas viņiem ir kā mierinājums par zaudējumu šā gada pasaules čempionāta finālā. Otrā vieta mājinieku kontā, bet trešo pozīciju izcīnīja Skotija ar Rosu Patersonu priekšgalā.

Arī jaukto pāru konkurencē kā viena no finālistēm bija Kanāda. Lauras Volkeras/Kirka Mūrsa komanda šajās sacensībās nokļuva kā Sudžou posma uzvarētāji, bet otri finālisti – Kristīna Skasliena/Magnuss Nedrogotens triumfēja Omahas posmā. Tāpēc lieki piebilst, ka abi pāri izrādījās spēcīgākie savā apakšgrupā. Norvēģijas pārim spēle iesākās uz ne tik pozitīvas nots, bet otrajā endā izcīnītos trīs punktus izdevās papildināt ar nozagtu vienu trešajā endā, panākot 4:1 vadību. Kanādiešu centieni atbildēt ar vairāku punktu guvumu endā nerealizējās, bet viņu pretinieku, it īpaši Skaslienas, perfektais metienu izpildījums ļāva palielināt rezultātu starpību. Spēle noslēdzās ar rezultātu 8:3, Phjončhanas bronzas medaļniekiem uzvarot pirmajā Kērlinga pasaules kausa finālā. Šajā disciplīnā kanādieši samierinājās ar otro vietu, bet kā trešie sacensības noslēdza Sāra Andersone/Korijs Dropkins no ASV.
 

Pirmās trīs vietas izcīnīja ne tikai medaļas, bet arī naudas balvu, kur kopējais balvu fonds sastādīja 280 000 ASV dolāru. Spēļu atkārtojumi atrodami Pasaules kērlinga federācijas Youtube kontā.
 

Finālspēļu rezultāti:
9:6 Kanāda – Šveice /sieviešu fināls/
5:3 Kanāda – Ķīna /vīriešu fināls/
8:3 Norvēģija – Kanāda /jaukto pāru fināls/
 

Foto: WCF/Céline Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji