Norvēģijas pilsētā Stavangerā vienlaicīgi ar pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātu no 20. līdz 27.aprīlim norisinājās pasaules kērlinga čempionāts senioriem. Tā pat kā pērn, abās konkurencēs par titula ieguvējām kļuva Kanādas senioru izlases, bet Latvijai izdevās izcīnīt 13.vietu vīriešu un 14.vietu sieviešu komandu vidū.
Vakar, 27.aprīlī notika izšķirošās spēles par iekļūšanu sacensību finālā. Interesants fakts ir tas, ka gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē pirmajā četriniekā nonāca vienas un tās pašas izlases: Dānija, Kanāda, Skotija un Šveice.
Sieviešu konkurencē vienā no pusfināliem Dānija viegli tika galā ar Šveici, pieveicot to sešos endos ar 9:2, bet otrajā, pateicoties veiksmīgākais spēles otrajai daļai, Kanāda pārspēja Skotiju ar 7:3.
Līdz ar to dānietes ne tikai bija nodrošinājušas savai valstij vēsturisku vietu pirmajā četriniekā, bet arī pirmo reizi nonāca pasaules senioru sieviešu čempionāta fināla spēlē. Diemžēl šajā cīņā pretinieces viņas nežēloja. Kanādas izlasei jau pēc trim endiem izdevās izvirzīties vadībā ar 6:1, bet turpmākajā spēles gaitā turpināja zagt punktus līdz pat sestajam endam, kad rezultāts jau bija sasniedzis 10:1. Pie šī cīņa par zelta medaļām apstājās un Kanādas seniores jau 13. reizi varēja lepoties ar izcīnītām zelta medaļām, kas šai tieši komandai izdevās otro gadu pēc kārtas.
Spēlē par 3.vietu Šveices seniores nozaga punktus pirmajos divos endos, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 3:0. Noslēdzot spēles pirmo daļu, Skotija samazināja rezultātu starpību līdz -1 (2:3). Tomēr pēc pārtraukuma atkal dominēja šveicietes, kurām izdevās izcīnīt uzvaru ar 8:3 un otro gadu pēc kārtas Šveice nonāca uz trešā goda pjedestāla pakāpiena.
Vīriešu konkurences pusfinālā starp Kanādu un Dāniju norisinājās spraiga cīņa jau no paša spēles sākuma. Diemžēl neveiksmīgs astotais ends dāņiem liedza spēli noslēgt ar uzvaru, zaudējot ar 4:7. Savukārt otrs pusfināls noslēdzās sešos endos, kurā, pateicoties labai spēles pirmajai daļai, pie uzvaras ar 6:1 pār Šveici tika Skotija.
Skotiem šis bija tikai otrais fināls pēc 11 gadu pārtraukuma, kad 2007.gadā viņi tika pie zelta. Arī tajā gadā viņi cīņā par titulu tikās ar Kanādu. Vakardienas spēle norisinājās punkts punktā, kad uzvarētāju vēl nevarēja noteikt pēc astoņiem nospēlētiem endiem (5:5). Ekstra endā kanādieši izmantoja savas pēdējā akmens tiesības un ieguva divus punktus (7:5), kas atnesa uzvaru un 11 zelta medaļu valstij pasaules senioru vīriešu kērlinga čempionātā. Līdz ar to šis bija otrais gads pēc kārtas un astotais kopumā, kas abām Kanādas senioru izlasēm bija izdevies izcīnīt dubultuzvaru pasaules čempionātā.
Cīņa par bronzas godalgām norisinājās starp Dānijas un Šveices senioriem. Dāņi līdz šim četras reizes bija iekļuvuši pasaules pirmajā četriniekā, bet vēl pie medaļām nebija tikuši. Šo spēli viņi uzsāka ļoti apņēmīgi, jo spēja nozagt pirmos trīs endus, kopumā iekrājot 6:0 pārsvaru. Šveiciešu mēģinājumi atspēlēties tā arī neizdevās un ar rezultātu 7:4 pie uzvaras un pirmajām medaļām pasaules senioru vīriešu čempionātā tika arī Dānijas seniori.
Vistuvāk izslēgšanas spēlēm bija Latvijas senioru vīriešu izlase, kura, izcīnot čempionāta apakšgrupā trīs uzvaras piecās spēlēs, tikai 3cm zaudēja konkurentēm papildrādītājā, kas liedza nokļūt nākamajā kārtā. Līdz ar to viņiem nācās samierināties ar 13.vietu 27 komandu konkurencē. Savukārt seniorēm šis čempionāts nebija tik veiksmīgs, jo septiņās spēlēs viņas tika tikai pie divām uzvarām, starp 16 izlasēm ierindojoties 14.vietā.
Latvijas senioru sieviešu izlases sastāvs: Elēna Kāpostiņa, Inga Apmane, Dace Zīle, Maija Prozoroviča.
Latvijas senioru vīriešu izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, trenere Dace Regža.
Izšķirošo spēļu rezultāti senioru sieviešu komandām:
7:3 Kanāda – Skotija /pusfināls/
9:2 Dānija – Šveice /pusfināls/
10:1 Kanāda – Dānija /fināls/
8:3 Šveice – Skotija /spēle par 3.vietu/
Izšķirošo spēļu rezultāti senioru vīriešu komandām:
6:1 Skotija – Šveice /pusfināls/
7:4 Kanāda – Dānija /pusfināls/
7:5 Kanāda – Skotija /fināls/
7:4 Dānija – Šveice /spēle par 3.vietu/
Kopvērtējuma TOP 4 senioru sieviešu komandām:
1.vieta Kanāda
2.vieta Dānija
3.vieta Šveice
4.vieta Skotija
.....
14.vieta Latvija
Kopvērtējuma TOP 4 senioru vīriešu komandām:
1.vieta Kanāda
2.vieta Skotija
3.vieta Dānija
4.vieta Šveice
.....
13.vieta Latvija
Latvijas senioru izlašu startu pasaules čempionātā atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.
Foto: WCF/Tom Rowland
Autore: Linda Mangale