Jauktā pāra kērlinga izlasei iekļūšana PČ izslēgšanas spēlēs iet secen

Vakar, 23.aprīlī, aizvadot divas apakšgrupas spēles pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā Norvēģijā, Latvija zaudēja visas izredzes iekļūt sacensību astotdaļfinālā. Svarīgākajā dienas spēlē tika zaudēts Spānijai ar 4:7, bet vēlāk viņi sagrāva Kosovu ar 12:2.
 

Spānijas izlase līdz spēlei ar Latviju bija uzvarējusi visās spēlēs, kas liecināja, ka mūsu izlasei būs jāpacenšas spēli novest līdz uzvarai, lai saglabātu cerības uz izslēgšanas spēlēm. Diemžēl jau pats spēles sākums iesākās ar divu punktu zaudējumu divos endos, spāņiem tos nozogot. Toties zaudētais tika atgūts jau trešajā endā, panākot neizšķirtu 2:2, turklāt pēc sestā enda izdevās pirmo reizi spēlē izvirzīties vadībā ar 4:3. Mūsu neveiksmes septītajā endā pretiniekiem ļāva iegūt trīs punktus (6:4). Rezultātu starpību pēdējā endā Latvijai neizdevās samazināt, Spānijai nozogot vēl vienu punktu. Līdz ar to šis zaudējums (4:7) pārvilka strīpu izredzēm kvalificēties astotdaļfinālam.

Latvijas izlases trenera Roberta Krusta komentārs pēc spēles ar Spāniju:
“Sliktākā spēle turnīrā. Pārāk daudz rupju kļūdu tehniskajā izpildījumā diemžēl atņēma pēdējās cerības uz izslēgšanas spēlēm.

Cīnīsimies līdz galam, lai paliktu pēc iespējas augstākā vietā rangā, domājot jau par ziemā gaidāmo pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru.”


Vēlu vakarā izlase tikās ar čempionāta debitanti Kosovu, kura salīdzinājumā ar Spāniju bija zaudējusi visās spēlēs. Maču mūsu pretiniekiem izdevās uzsākt ar nozagtu punktu pirmajās endā, tomēr spēles turpinājumā dominēja Latvijas jauktais pāris. Jau otrajā endā tika izcīnīti pieci, bet trešajā nozagti divi punkti, kas deva pārsvaru 7:1. Kosovas izlase spēja paņemt vienu punktu ceturtajā endā (2:7), bet ar to viņu punktu gūšana arī beidzās. Spēle tika noslēgta sešos endos pie rezultāta 12:2 mūsu izlases labā.
 

Šodien, 24.aprīlī plkst. 18:45 jāsacenšas ar Poliju, kurai ir tāda pati uzvaru un zaudējumu bilance kā Latvijas izlasei (2-3).

Latvijas jauktā pāra izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Roberts Krusts.

Latvijas jauktā pāra izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 8:6 – Slovēnija
Z 3:9 – ASV /spēle pieejama atkārtojumā/
Z 4:7 – Krievija
Z 4:7 – Spānija
U 12:2 – Kosova
24.04. 18:45 – Polija
25.04. 20:30 – Grieķija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Jaukto pāru izlašu kopvērtējums F grupā:

 

Valsts

Spēles

Uzvaras

Zaudējumi

1.

Spānija

5

5

0

1.

ASV

5

5

0

3.

Krievija

5

4

1

4.

Latvija

5

2

3

4.

Polija

5

2

3

4.

Slovēnija

5

2

3

7.

Grieķija

5

0

5

7.

Kosova

5

0

5

 

Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji