Senioru kērlingisti PČ atklāj ar uzvaru pār Velsu

Vakar, 21.aprīlī beidzot uz ledus izgāja Latvijas senioru vīriešu izlase, kura savā pasaules čempionāta pirmajā spēlē Stavangerā, Norvēģijā pārspēja Velsu ar 6:3, bet seniorēm Šveice sagādāja otro zaudējumu pēc kārtas.

Latvijas senioru vīriešu izlase savu dalību pasaules čempionātā uzsāka sacensību otrajā dienā, kad tikās ar Velsu. Spēles sākums ļoti līdzīgs, kad komandas cīnījās par katru punktu. Te vienai, te otrai izdevās pa vienam punktam nozagt, bet paņemt ar pēdējo akmeni arī ne vairāk pa punktam. Līdz ar to pēc piektā enda minimāls pārsvars mūsu pretiniekiem 3:2. Pateicoties Latvijas izlases trim punktiem sestajā endā un pēc tam vienam nozagtam septītajā, velsieši vairs nespēja zaudēto atgūt. Spēle noslēdzās pie rezultāta 6:3, uzsākot čempionātu uz pozitīva viļņa.

Latvijas senioru vīriešu izlases skipa Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Velsu:
“Saspringta spēle, kā jau pirmā. Pazīstot Velsas komandas spēles stilu, bija jāspēj ievirzīt to mums vēlamajā “take-out” režīmā. Spēles otrajā daļā tas izdevās un, izpildot dažus dubultos “take-out” metienus, varējām paņemt trīs punktus, kas bija izšķirīgie, lai izcīnītu pirmo uzvaru Stavangerā.”

Vakar vēlu vakarā senioru sieviešu izlase noslēdza spēli pret čempionāta favorīti Šveici. Spēles sākums izvērtās mums cerīgs, kad nozagām punktu pirmajā endā, bet trešajā paņēmām vēl vienu, izvirzoties vadībā ar 2:1. Diemžēl pēc ceturtā enda pretinieces pārņēma vadību 4:2 un neveiksmes mūsu izlases izpildījumā deva iespēju šveicietēm piektajā endā nozagt četrus 8:2. Lai atgūtu zaudēto bija palikuši tikai trīs endi. Latvijai izdevās pietuvoties līdz 4:8 pēc septītā enda, bet ar to arī spēle noslēdzās, piedzīvojot otro zaudējumu čempionātā.

Šodien, 22.aprīlī jau dienas vidū plkst. 13:00 uz ledus dosies seniores, kurām pretim stāsies Jaunzēlande, bet vakara spēlē plkst. 21:00 senioriem būs jācīnās ar Beļģiju.

Latvijas senioru sieviešu izlases sastāvs: Elēna Kāpostiņa, Inga Apmane, Dace Zīle, Maija Prozoroviča.
Latvijas senioru vīriešu izlases sastāvs: Ansis Regža, Jānis Rēdlihs, Aivars Purmalis, Aivars Gulbis, trenere Dace Regža.

Latvijas senioru sieviešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
Z 3:9 – Dānija
Z 4:8 – Šveice
22.04. 13:00 – Jaunzēlande
23.04. 09:00 – Anglija
23.04. 17:00 – Skotija
24.04. 09:00 – Itālija
25.04. 21:00 – Japāna

Latvijas senioru vīriešu izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 6:3 – Velsa
22.04. 21:00 – Beļģija
23.04. 13:00 – Dānija
24.04. 21:00 – ASV
25.04. 13:00 – Somija

/U – uzvara, Z – zaudējums/


Latvijas senioru izlašu startu pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF/Jason Bennett

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji