Pirmajās Lieldienās Latvijas jauktais pāris uzsāks dalību pasaules čempionātā

Divkārtējie Latvijas jaukto pāru čempioni Santa Blumberga/Ritvars Gulbis pārstāvēs valsti pasaules čempionātā Stavangerā, Norvēģijā, kas norisināsies no 20. līdz 27.aprīlim. Zīmīgi tas, ka sacensībās piedalīsies rekordliels dalībvalstu skaits.

Šogad kā vēl nekad pasaules jaukto pāri kērlinga čempionātā startēs 48 valstu izlases, no kurām septiņas – Grieķija, Kosova, Meksika, Nigērija, Saūda Arābija, Taivāna un Ukraina piedzīvos savu debiju šīs disciplīnas pasaules čempionātā.

Izlašu sadalījums grupās:
A grupa: Baltkrievija, Kanāda, Dānija, Honkonga, Japāna, Rumānija, Ukraina, Zviedrija
B grupa: Austrija, Brazīlija, Gajāna, Ungārija, Nīderlande, Šveice, Taivāna, Turcija
C grupa: Austrālija, Ķīna, Horvātija, Čehija, Francija, Itālija, Nigērija, Velsa
D grupa: Beļģija, Igaunija, Vācija, Lietuva, Meksika, Norvēģija, Skotija, Slovākija
E grupa: Anglija, Somija, Īrija, Kazahstāna, Koreja, Saūda Arābija, Katara, Jaunzēlande
F grupa: ASV, Grieķija, Kosova, Latvija, Polija, Krievija, Slovēnija, Spānija
 

Pēc kārtas 12. pasaules jaukto pāru čempionātā Latviju otro gadu pēc kārtas pārstāvēs S.Blumberga/R.Gulbis. Mūsu izlase grupā sacentīsies gan ar divām čempionāta debitantēm Grieķiju un Kosovu, gan ASV, kuru šogad pārstāvēs Phjončhanas olimpiskais čempions Džons Šusters pārī ar Koriju Kristensenu. Šo spēli varēs vērot tiešraidē. Tomēr par grupas favorītiem varētu uzskatīt Krievijas izlasi Anastasiju Moskaļevu/Aleksandru Jereminu, kuri nesen kā uzvarēja Rīgā rīkotajā pasaules kērlinga tūres posmā un pasaules rangā patlaban ieņem augsto 4.vietu.

Latvijas jauktā pāra izlases spēlētājas Santas Blumbergas komentārs pirms starta čempionātā:
“Tā kā jau sezonas sākumā uzstādījām mērķi pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā, tad sagatavošanās procesu sākam plānot jau sezonas sākumā. Tiesa gan mana dalība sieviešu pasaules čempionātā ieviesa nelielas izmaiņas, bet tur gūtā pieredze lieti noderēs uz ledus jauktajos pāros.

Esam bijuši uz vairāk turnīriem salīdzinot ar pagājušo sezonu, kas sniedz lielāku pārliecību. Ja runājam par pieslīpēšanos un saliedēšanos, tad ar to darbojamies jau otro sezonu un katrs turnīrs mums ir svarīga mācību sastāvdaļa.

Sagatavošanās posmā izgaismojās tik lielā nepieciešamība pēc trenera, kas palīdz gan pašā sagatavošanās posma laikā, gan spēļu analīzē un ir kā atbalsta persona brīžos, kad emocijas ņem virsroku. Esam ļoti priecīgi, ka Roberts (Krusts – aut.piez) piekrita būt daļa no komandas.

Sajūtas ir labas un zinām, ka nebūs viegli. Lai garantētu izkļūšanu no grupas jābūt trijniekā ar ļoti labu LSD metienu. Mērķis būtu izkļūt no apakšgrupas, bet būsim apmierināti par labām spēlēm pie jebkāda iznākuma.”


Šogad uz čempionu titulu varētu pretendēt gan Skotijas (Džīna Aitkena/Skots Andrjūzs), gan Krievijas (Anastasija Moskaļeva/Aleksandrs Jeremins), gan Norvēģijas (Kristīne Skasliena/Magnuss Nedrogotens), gan Čehijas (Zuzanna Paulova/Tomašs Pauls) izlases, kuras pasaules rangā ierindojas pirmajā desmitniekā. Tā pat konkurenti uz zeltu būs arī divkārtējie pasaules čempioni no Ungārijas Dorotija Palancsa/Zlots Kiss un Zviedrijas Anna Haselborga/Oskars Eriksons, kuri līdz šim veiksmīgi startējuši tikai sieviešu un vīriešu komandu konkurencē, izcīnot gan olimpisko, gan pasaules čempionu titulu.

Komandas, sadalītas sešās grupās pa astoņām, vispirms aizvadīs apļa turnīra kārtu. Grupu divas labākās komandas un četras trešo vietu ieguvējas ar labākajiem papildrādītājiem (LSD) iekļūs sacensību astotdaļfinālā. Galvenā cīņa par 2019.gada titulu norisināsies sestdien, 27.aprīlī plkst. 17:00 pēc Latvijas laika. Gan finālu, gan vēl 20 spēle būs iespējams vērot tiešraidē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kontā.
 

Latvijas jauktā pāra izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Roberts Krusts.

Latvijas jauktā pāra izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
20.04. 17:30 – Slovēnija
21.04. 18:45 – ASV /tiešraide/
22.04. 09:00 – Krievija
23.04. 12:15 – Spānija
23.04. 22:00 – Kosova
24.04. 18:45 – Polija
25.04. 20:30 – Grieķija

Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

Foto: WCF / Richard Gray

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji