Kanādas pilsētā Letbridžā no 30.marta līdz 7.aprīlim tika aizvadīts pasaules kērlinga čempionāts vīriešu komandām. Par čempioniem, finālspēlē pārspējot mājiniekus, otro gadu pēc kārtas kļuva Niklasa Edina vadītā Zviedrijas izlase.
Čempionātā 13 komandas sākotnēji izspēlēja viena apļa turnīru. Zviedrijas izlase ar vienu zaudējumu 12 spēlēs to noslēdza pirmajā vietā, kas garantēja vietu pusfinālā. Savukārt otra izlase, kas automātiski nokļuva pusfinālā bija Šveice. Lai arī Kanādai un Japānai, tā pat kā Šveicei, bija deviņas uzvaras un trīs zaudējumu, tomēr labāks papildrādītājs ļāva šveiciešiem ieņemt 2.vietu. Tas nozīmēja, ka gan Kanādai, gan Japānai, kā arī ASV un Skotijai bija jāspēlē kvalifikācijas spēlē par nokļūšanu pusfinālā.
Vienā no tām tikās Kanāda (3.vieta) ar Skotiju (6.vieta), bet otrā Japāna (4.vieta) ar ASV (5.vieta). Ļoti spraigi norisinājās abas kvalifikācijas spēles. Kanādiešiem izdevās to noslēgt ar uzvaru (6:5) 10 endos, bet amerikāņi, izlīdzinot rezultātu 10.endā, noveda spēli līdz ekstra endam. Tajā Japānai ar pēdējo akmeni izdevās paņemt punktu (7:6), kas nodrošināja vietu pusfinālā.
Kā pirmie pusfinālu aizvadīja Zviedrijas un Japānas kērlingisti. Zviedri dominēja visas spēles gaitā, neļaujot pretiniekiem izveidot spēli uz vairāku punktu gūšanu endā. Tas deva pārliecību visas spēles gaitā, kura noslēdzas pēc astoņiem endiem ar rezultātu 8:2 zviedru labā, dodot iespēju aizstāvēt pērn iegūto čempionu titulu.
Otrs pusfināls noritēja krietni vien spraigāk. Pēc nospēlētas pus spēles uz tablo neizšķirts (2:2), tā pat arī noslēdzās 10.ends (5:5), nespējot noteikt uzvarētāju. Ekstra endā Kanādai izdodas paņemt punktu, kas atnes uzvaru pret Šveici ar 6:5 un vietu finālā.
Šveices izlase, izņemot šī gada sastāvā esošo Svenu Mihelu, pagājušā gada bronzas medaļas nespēja nomainīt pret augstākā kaluma godalgām, zaudējot pusfinālā. Ja līdz šim Šveice bija tikusi pie 18 medaļām pasaules vīriešu čempionātos, tad Japānai vēl neviena godalga nebija izcīnīta. Lai arī spēles iesākumā viss noritēja Japānai par labu un izredzes uz pirmo vēsturisko medaļu bija, tomēr lielāka pieredze šādās situācijās ļāva šveiciešiem pārņemt iniciatīvu spēles otrajā daļā. Četru punktu guvums septītajā endā salauza spēles gaitu, jo nākamajos divos endos Japāna nespēja ar pēdējo akmeni gūt punktus. Pie rezultāta 8:4 spēle noslēdzās Šveices labā un savām jau divām iepriekš iegūtajām pasaules čempionāta bronzas medaļām skips Pīters Dekrūzs pievienoja vēl vienu.
Trešo gadu pēc kārtas finālā tikās Kanādas un Zviedrijas izlases. Ja Zviedrijas izlase šo gadu laikā nav mainījusies, tad iepriekšējos divus gadus Kanādu pārstāvēja cita komanda ar Bredu Gušu skipa pozīcijā. 2017.gadā Edmontonā triumfēja kanādieši, bet pagājušajā gadā Lasvegasā zviedri. Šogad bija visas iespējas Kanādai atkal iegūt titulu savās mājās. Pirmos divus endus komandas aizvadīja bez punktu guvuma, bet turpmākajā spēles gaitā sīva spēkošanās rezultējās ar viena punkta guvumiem. Pirms astotā enda neizšķirts 2:2, kad Kanādai ir iespēja paņemt punktus šajā svarīgajā endā. Diemžēl skipa Kevina Koes mestais akmens izrādījās par vāju, kas ļāva zviedriem nozagt divus punktus (4:2). Savukārt devītajā endā kanādiešus pievīla skipa “take-out” metiens, kuru izpilde visa turnīra laikā bija ar augstu precizitāti. Zviedrija rezultātam pievienoja vēl trīs nozagtus punktus 7:2, kas lika kanādiešiem atzīt pretinieku pārākumu. Līdz ar to Zviedrija tika pie devītās zelta medaļas vīriešu komandu ieskaitē, bet Kanādai neizdevās papildināt savu 36 zeltu medaļu kolekciju.
Izšķirošo spēļu rezultāti:
6:5 Kanāda – Skotija (kvalifikācijas spēle)
7:6 Japāna – ASV (kvalifikācijas spēle)
6:5 Kanāda – Šveice (pusfināls)
8:2 Zviedrija – Japāna (pusfināls)
8:4 Šveice – Japāna (spēle par 3. vietu)
7:2 Zviedrija – Kanāda (fināls)
Kopvērtējums:
1. vieta Zviedrija
2. vieta Kanāda
3. vieta Šveice
4. vieta Japāna
5. vieta ASV
6. vieta Skotija
7. vieta Itālija
8. vieta Vācija
9. vieta Krievija
10. vieta Nīderlande
11. vieta Ķīna
12. vieta Norvēģija
13. vieta Koreja
Foto: WCF / Jeffrey Au
Autore: Linda Mangale