S.Blumberga/R.Gulbis no Šveices atgriežas ar uzvaru

Pasaules kērlinga tūres (WCT) posms jauktajiem pāriem Bīlē, Šveicē norisinājās no 28. līdz 31.martam. Latvijas izlase Santa Blumberga/Ritvars Gulbis “Peugeot Mixed Doubles Masters” turnīru noslēdza uzvaru četrās spēlēs, bet titulu ieguva mājinieki Mišela Jēgi/Marks Fisters.
 

Par pirmo “WCT Peugeot Mixed Doubles Masters” titulu sacentās 32 komandas no 15 dažādām valstīm, tostarp arī Latvijas. Ceturtdaļfinālā iekļuva četras Šveices komandas un pa vienai no Norvēģijas, Igaunijas, Anglijas un Zviedrijas. Izņemot vienā, pārējās trīs ceturtdaļfināla spēlēs dominēja šveicieši, kuri beigās savā starpā noskaidroja sacensību uzvarētāju. Finālā tikās M.Jēgi/M.Fisters un Marlēna Albrehta/Mets Vozniaks. Sīvā cīņā, iegūstot punktu astotajā endā, ar 6:5 pārāki izrādījās M.Jēgi/M.Fisters.

Savukārt 3.vieta tika sadalīta starp pasaules tūres ranga līderiem Dženiju Perē/Martinu Riosu (Šveice) un tūres 6.vietas komandu Kristīnu Skaslienu/Magnusu Nedrogotenu (Norvēģija). Šajā duelī, nozogot pēdējos divos endos pa punktam, uzvaru ar 5:3 izcīnīja šveiciešu jauktais pāris.
 

Latvijas komanda sacensības iesāka veiksmīgi ar uzvaru pret Šveices komandu, bet otrajā spēlē tikai spēles galotnē piekāpās spēcīgajiem skotiem. Grupas pēdējā spēlē neizdevusies spēles otrā daļa lika kapitulēt pret vēl vienu šveiciešu duetu. Turpinājumā viņi aizvadīja cīņu par iespēju tikt astotdaļfinālā. Diemžēl piektajā endā zaudētie pieci punkti ietekmēja turpmāko spēles gaitu, kas lika atzīt pretinieku pārākumu. Līdz ar to mūsu komandai šis turnīrs ar vienu uzvaru četrās spēlēs bija noslēdzies.

Pirms došanās uz pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātu aprīļa otrajā pusē S.Blumberga/R.Gulbis aizvadīs vēl divus sagatavošanās turnīrus te par Rīgā, Kērlinga hallē – “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” (4.-7.04.2019.) un “WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup II” (11.-14.04.2019.).
 

S.Blumbergas/R.Gulbja komandas spēļu rezultāti:
U 8:4 – G.Perē/P.Krūtli (Šveice)
Z 6:7 – Dž.Aitkena/S.Andrjūzs (Skotija)
Z 3:9 – D.Rupa/K.Vunderlins (Šveice)
Z 5:9 – Š.Bunjona/R.Vilds (Šveice)

/U – uzvara, Z – zaudējums/

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji