Ratiņkērlinga izlase turpina krāt uzvaras pasaules čempionātā

Vakar, 5.martā Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionāta A divīzijā Skotijā aizvadīja divas spēles. Dienas pirmajā pusē viņi piekāpās Krievijas izlasei ar 4:7, bet vakara spēlē pārspēja Koreju ar 7:6.
 

Krievijas izlase uz šo pasaules čempionātu ieradusies jauna skipa Andreja Meščeriakova vadībā salīdzinājumā ar pēdējo pasaules čempionātu 2017.gadā, kurā šī čempionāta četri izlases spēlētāji izcīnīja sudraba medaļas. Krievijas izlasei pēdējos trīs pasaules čempionātos izdevies ierindoties starp pasaules trīs spēcīgākajām komandām, līdz ar to arī šajā čempionātā uzskatāma par vienu no favorītēm. To apliecināja arī spēles sākums pret Latvijas izlasi, kad jau otrajā endā viņiem izdevās paņemt piecus punktus, izvirzoties vadībā ar 5:1. Šo starpību mūsu izlasei izdevās sadeldēt tikai līdz -3 punktiem, jo rezultātu izlīdzināt neļāva lielais kļūdu skaits visas spēles garumā. Tas diemžēl noveda pie zaudējuma ar 4:7.

Vakarā Latvijas izlase tikās ar Koreju, kurai tā pat kā mūsējiem līdz šai spēļu kārtai pa divām uzvarām un diviem zaudējumiem. Spēles sākums izvērtās līdzīgs. Komandas līdz pat ceturtajam endam neatdeva vairāk pa punktam endā. Ceturtajā vienu nozogot, Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 3:1. Neveiksmīgs mūsējiem izvērtās sestais enda, kur pretinieks nozaga četrus punktus, panākot 6:3 savā labā. Tomēr jau nākamajā endā izdodas šo starpību sadeldēt līdz 6:6. Pēdējā endā veiksme mūsu komandas pusē, kad izdodas nozagt punktu (7:6), kas atnes trešo uzvaru šajā čempionātā.
 

Pēc nospēlētām trīs sacensību dienām Latvijas izlase ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem kopā ar Ķīnu, Krieviju, Skotiju un ASV dala trešo vietu kopvērtējuma tabulā, bet pirmo pozīciju ieņēmušas Norvēģija un Šveice, katrai pa četrām uzvarām un vienam zaudējumam.
 

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 7:6 – Kanāda
Z 4:7 – Ķīna
U 8:7 – Skotija
Z 4:7 – Krievija
U 7:6 – Koreja
06.03. 11:00 – Šveice
06.03. 21:00 – Vācija
07.03. 16:00 – Igaunija
07.03. 21:00 – Norvēģija
08.03. 11:00 – ASV
08.03. 16:00 – Slovākija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Foto: WCF/Richard Gray

 

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startēs ar Latvijas Paralimpiskā komitejas, Latvijas Kērlinga asociācijas un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji