Krievijas meitenes un Kanādas puiši izcīna pasaules junioru kērlinga titulus

Pagājušajā nedēļas nogalē tika noskaidrotas pasaules spēcīgākās junioru meiteņu un puišu komandas. Čempionāts A divīzijā Liverpūlē, Kanādā norisinājās no 16. līdz 23.februārim, Kanādas puišiem aizstāvot pērn izcīnīto titulu, bet meiteņu konkurencē par čempionēm kļuva Krievija.

Gan meiteņu, gan puišu konkurencē startēja pa 10 komandām. Aizvadot apļa turnīra kārtu labāko četriniekā meitenēm iekļuva Ķīna (8 – 1), Kanāda (6 – 3), Šveice (6 – 3) un kā ceturtā – Krievija (6 – 3). Savukārt puišiem cīņai par medaļām kvalificējās Skotija (9 – 0), Kanāda (7 – 2), Norvēģija (6 – 3) un Šveice (6 – 3).
 

Meiteņu konkurences pusfinālā starp Ķīnu un Krieviju ar 8:6 pārākas izrādījās pamatturnīra ceturtās vietas ieguvējas, bet Kanādas – Šveices duelī ar 8:2 dominēja kanādietes. Līdz ar to Kanādas juniorēm bija iespēja savai valstij izcīnīt zeltas medaļas otro gadu pēc kārtas. Līdzīgā spēlē pēc 10 endiem uzvarētājas vēl nebija zināmas, spēli ievirzot ekstra endā. Tajā Krievijas juniorēm izdevās nozagt punktu, kas atnesa uzvaru ar 8:7 un pēc piecu gadu pārtraukumu Krievijas juniores atkal varēja kāp uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena.

Spēlē par bronzas medaļām starp Šveices un Ķīnas izlasēm komandas apmainījās viena punkta guvumos, neļaujot pretiniecēm izcīnīt vairāk viena enda ietvaros. Tieši 10.endā, kad uz tablo bija neizšķirts 4:4, šveicietēm izdevās nozagt divus punktus (6:4), tādējādi pēc trīs gadu pārtraukuma atkal noslēdzot čempionātu 3.vietā.
 

Puišu konkurences vienā no pusfināliem pamatturnīrā nepārspētā Skotija paklupa pret Šveices junioru izlasi ar 9:10, bet otrā – Kanādas lieliskais spēles sākums ļāva noturēt pārsvaru un uzvarēt Norvēģiju ar 7:5.

Fināla spēles pirmajā daļā kanādieši deva Šveices izlasei maz iespēju tikt pie punktiem, kas rezultējās ar 7:1 pēc pieciem nospēlētiem endiem. Šveiciešiem izdevās pietuvoties līdz -5 (4:9) pēc astotā enda, tomēr viņi nolēma neturpināt cīņu un atzīt Kanādas pārākumu. Līdz ar to šī Kanādas izlase otro gadu pēc kārtas izcīnīja pasaules čempionu titulu. Šāds panākums kanādiešiem bija izdevies 2006. un 2007.gadā. Toties Šveice pagājušajā gadā izcīnīto bronzas medaļu šogad nomainīja pret sudrabu.

Cīņā par 3.vietu čempionātā Skotijas juniori parādīja, ka ir pārāki par saviem vienaudžiem no Norvēģijas. Nozagtie trīs punkti trešajā endā un viens punkts astotajā ļāva skotiem noturēt pārsvaru un noslēgt spēli savā labā ar 8:5, šogad samierinoties ar bronzas medaļām.
 

Izšķirošo spēļu rezultāti meiteņu konkurencē:
8:6 Krievija – Ķīna /pusfināls/
8:2 Kanāda – Šveice /pusfināls/
8:7 Krievija – Kanāda /fināls/
6:4 Šveice – Ķīna /spēle par 3.vietu/

Izšķirošo spēļu rezultāti puišu konkurencē:
10:9 Šveice – Skotija /pusfināls/
7:5 Kanāda – Norvēģija /pusfināls/
9:4 Kanāda – Šveice /fināls/
8:5 Skotija – Norvēģija /spēle par 3.vietu/

Medaļnieces meiteņu konkurencē:
1.vieta – Krievija
2.vieta – Kanāda
3.vieta – Šveice

Medaļnieki puišu konkurencē:
1.vieta – Kanāda
2.vieta – Šveice
3.vieta – Skotija

Foto: WCF / Rachel MacRae

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji