S.Blumberga/R.Gulbis izcīna ceļazīmi uz pasaules kērlinga čempionātu jauktajiem pāriem

Šodien, 24.februārī Rīgā, Kērlinga hallē tika aizvadītas fināla spēles pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā. Par uzvarētājiem un Latvijas izlasi kļuva Santa Blumberga/Ritvars Gulbis.

Pamatturnīrā, kas norisinājās no 21. līdz 23.februārim, šogad piedalījās trīs komandas. Fināla kārtā iekļuva Latvijas čempioni VKK – S.Blumberga/R.Gulbis un Latvijas vicečempioni JKK – Iluta Linde/Arnis Veidemanis.
 

Lai noskaidrotu, kura no šīm abām komandām pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā, tika izspēlētas spēles līdz vienas komandas divām uzvarām. Pirmajā spēlē pirmie divi endi līdzvērtīgi, bet pēc tiem Latvijas čempioni uzsāka punktu zagšanu, kas pēc pieciem nospēlētiem endiem ļāva viņiem izvirzīties vadībā ar 6:2. I.Linde/A.Veidemanis nepadevās un pēc nozagta punkta septītajā endā pietuvojās līdz -2 (4:6). Tomēr pēdējā endā viņiem spēle nepadevās, lai atspēlētos, kas atnesa S.Blumbergai/R.Gulbim uzvaru pirmajā spēlē.

Otro fināla kārtas spēli Jelgavas kērlinga kluba komanda iesāka apņēmīgāk, iekrājot trīs punktu pārsvaru pēc trim endiem, turklāt arī pretinieku kļūdas deva šo iespēju lieliski uzsākt spēli. Likās jau, ka I.Linde/A.Veidemanis kontrolē šo spēli un novedīs to līdz uzvarai, tomēr neveiksmes metienos sestajā endā deva iespēju viņu pretiniekiem iegūt četrus punktus, izvirzoties vadībā ar 5:4. Tas salauza spēles gaitu un, astotajā endā izcīnītie divi punkti, S.Blumbergai/R.Gulbim atnesa otro uzvaru (7:5) šajā kvalifikācijas turnīrā.
 

Līdz ar to par Latvijas izlasi, kas dosies uz pasaules kērlinga čempionātu jauktajiem pāriem Stavangerā, Norvēģijā (20. – 27.aprīlis), otro gadu pēc kārtas kļuva Santa Blumberga/Ritvars Gulbis. Turklāt Santai Blumbergai šī būs pēc kārtas trešā dalība pasaules jaukto pāru čempionātā.
 

Kvalifikācijas turnīra dalībnieki:
VKK – S.Blumberga/R.Gulbis
JKK – I.Linde/A.Veidemanis
SK OB – E.Regža/R.Freidensons

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji