Pasaules kērlinga tūres posmā Šveicē uzvar ungāri

Latvijas jauktā pāra kērlinga komanda Santa Blumberga/Ritvars Gulbis no 8. līdz 10.februārim aizvadīja sagatavošanās turnīru “International Mixed Doubles Trophy Aarau” Šveices pilsētā Āravā. Viņi sacensības noslēdza pamatturnīra kārtā, bet par uzvarētājiem kļuva komanda no Ungārijas.

Pēc pusotras nedēļas te pat Rīgā, Kērlinga hallē norisināsies pasaules kērlinga čempionāta jauktajiem pāriem Latvijas kvalifikācijas turnīrs, kurā kā vieni no dalībniekiem startēs arī pašreizējie čempioni S.Blumberga/R.Gulbis. Lai labāk sagatavotos šai kvalifikācijai viņi devās uz Šveici, kur ļoti spēcīgu komandu vidū piedalījās pasaules kērlinga tūres (WCT) posmā “International Mixed Doubles Trophy Aarau”.
 

S.Blumberga/R.Gulbis sacensības uzsāka ar uzvaru pār Džoanas Heldinas/Kristiana Lindstrēma pāri no Zviedrijas, kuriem šajā sezonā izdevās uzvarēt “Oberstdorf International Mixed Doubles Cup” turnīru Vācijā. Diemžēl visās atlikušajās grupu turnīra spēlēs mūsu komanda piedzīvoja zaudējumus, tiesa gan pret trim pasaules kērlinga tūres ranga TOP 20 komandām, ieskaitot Phjončhanas olimpiskos vicečempionus no Šveices – Dž.Perē/M.Rioss. Līdz ar to, uzvarot tikai vienu spēli, S.Blumberga/R.Gulbis neiekļuva sacensību ceturtdaļfinālā un izstājās no tālākās cīņas.
 

Šogad par “International Mixed Doubles Trophy Aarau” turnīra titulu finālā sacentās Anastasijas Moskaļovas/Aleksandra Jeremina komanda no Krievijas ar Ildiko Šekerezas/Giorgija Nagi komandu no Ungārijas. Savā starpā šīs komandas jau bija tikušās grupu turnīra kārtā, kur uzvaru izcīnīja ungāri. Arī šajā spēlē viņi pierādīja, ka ir pārāki par komandu no Krievijas, uzvarot ar 7:3 un šosezon izcīnot savu pirmo pasaules kērlinga tūres jaukto pāru posma titulu.

Par šī turnīra 3.vietas ieguvējiem kļuva Marija Komarova/Daņils Gorjačevs no Krievijas. Viņi ar 8:7 uzvarēja savus tautiešus Alīnu Biktimirovu/Timuru Gadžikanovu, kuri pasaules kērlinga tūres rangā pirms šīm sacensībām ieņēma 5.vietu, bet viņu pāridarītāji tikai 18.vietu.
 

S.Blumbergas/R.Gulbja komandas spēļu rezultāti:
U 9:3 – Dž.Heldina/K.Lindstrēms (Zviedrija)
Z 4:9 – Dž.Perē/M.Rioss (Šveice)
Z 4:7 – M.Komarova/D.Gorjačevs (Krievija)
Z 2:7 – M.Šeliga-Frīnija/P.Frīnijs (Polija)
Z 2:8 – Dž.Stirlinga/F.Kingans (Skotija)

/U – uzvara, Z – zaudējums/

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji