Kanādieši dominē kērlinga pasaules kausa trešajā posmā

Zviedrijā, Jenšēpingā no 30.janvāra līdz 3.februārim norisinājās pēdējais Kērlinga pasaules kausa posms pirms lielā fināla, kas notiks maija sākumā Ķīnā. Ceļazīmi uz finālu nopelnīja Meta Danstouna vīriešu un Kadrianas Saheidakas/Koltona Lota jauktā pāra komandas no Kanādas, kā arī Mindži Kimas vadītā sieviešu komanda no Korejas.

Šajā posmā tika noskaidroti vēl trīs dalībnieki fināla kārtā Pekinā, Ķīnā, kā arī nācijas ieguva kopvērtējuma punktus, kas dod iespēju savai valstij kvalificēties finālam.
 

Kā pirmie trešā posma uzvarētāji tika noskaidroti jaukto pāru konkurencē. Starp astoņām komandām, kuras bija sadalītas divās grupās, spēcīgākās savā grupā izrādījās Kanādas (Kadriana Saheidaka/Koltons Lots) un Norvēģijas (Kristīna Skasliena/Tomass Ulsruds) komandas, kas turpināja cīņu šī posma finālā. Lai gan spēles sākumu Norvēģija iesāka neveiksmīgi, tomēr pirms pēdējā enda viņiem izdevās izlīdzināt rezultātu 5:5. Ar pēdējo akmeni astotajā endā kanādiešiem izdevās izcīnīt divus punktus, kas atnesa uzvaru (7:5) un vietu savai komandai finālā Ķīnā.

Vīriešu konkurencē par prieku vietējiem faniem šī posma finālā iekļuva Zviedrija (skips – Niklas Edins), kurai pretim stājās Kanāda (skips – Mets Danstouns). Ļoti līdzīgā un saspringtā spēlē, kad pirms astotā enda uz tablo bija neizšķirts 4:4, uzvaru ar pēdējo skipa metienu izcīnīja kanādieši (5:4).

Arī sieviešu konkurencē Zviedrijas komanda (skips – Anna Haselborga) iepriecināja savus fanus, iekļūstot finālā. Viņas tikās ar Mindži Kimas vadīto Korejas komandu, kura pagājušā Kērlinga pasaules kausa posmā fināla spēlē kapitulēja Japānai. Šoreiz 18 gadus jaunās Mindži Kimas komandai izdevās parādīt teicamu sniegumu pret talantīgo Zviedriju, uzvarot to ar 6:4.
 

Pēc trešā posma ir zināmas deviņas komandas, kas piedalīsies finālā Ķīnā: Reičelas Homanas Kanādas, Satsuki Fudžisavas Japānas un Mindži Kimas Korejas sieviešu komandas, Kevina Koes Kanādas, Džona Šustera ASV un Meta Danstouna Kanādas vīriešu komandas, kā arī Lauras Volkeras/Kirka Mūrsa Kanādas, Kristīnas Skaslienas/Magnusa Nedrogotena Norvēģijas un Kadrianas Saheidakas/Koltona Lota Kanādas jauktā pāra komandas.

Katra posma uzvarētāji automātiski nodrošina vietu finālā, tā pat kā fināla rīkotāja Ķīna, pasaules čempioni katrā disciplīnā, visaugstāk ranžētā valsts kopvērtējumā, kas vēl līdz šim nav kvalificējusies automātiski un īpaši uzaicinātās komandas.

Spēles atkārtojumā pieejamas Pasaules kērlinga federācijas Youtube kontā.

Finālspēļu rezultāti:
7:5 Kanāda:Norvēģija – jaukto pāru fināls
5:4 Kanāda:Zviedrija – vīriešu komandu fināls
6:4 Koreja:Zviedrija– sieviešu komandu fināls

Kopvērtējums pēc trim posmiem:

Sievietes

Punkti

Vīrieši

Punkti

Jauktie pāri

Punkti

Zviedrija

49

Kanāda

53

Kanāda

55

Koreja

45

Zviedrija

48

Norvēģija

48

Japāna

42

ASV

39

Šveice

46

Kanāda

37

Skotija

34

ASV

45

Krievija

26

Norvēģija

33

Krievija

23

ASV

24

Šveice

26

Zviedrija

19

Skotija

22

Ķīna

18

Ķīna

13

Ķīna

16

Japāna

9

Koreja

12

 

Foto: WCF / Céline Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji