Latvijas kērlinga čempiona titulu šogad izcīna JKK/Staša-Šaršūne un Junkers Bosch/Smilga

Piecu dienu garumā no 30.janvāra līdz 3.februārim Kērlinga hallē Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts sievietēm un vīriešiem. Sieviešu konkurencē pēc divu gadu pārtraukuma čempionu godā atkal JKK/Stašas-Šaršūnes komanda, bet vīriešu konkurencē par uzvarētājiem kļuva Junkers Bosch/Smilga.
 

Sieviešu konkurencē piedalījās piecas komandas. Uzvarot tikai vienu spēli no četrām, no cīņas par uzvaru čempionātā izstājās RKK/Kāpostiņas komanda (skips – Elēna Kāpostiņa). Pamatturnīru pirmajā vietā ar vienu zaudējumu četrās spēlēs noslēdza Nicoll/Regža komanda (skips – Evita Regža). Pārējo trīs dalībnieču vietu sadalījumu, izcīnot katrai divas uzvaras un zaudējot divas spēles, noteica savstarpējās spēles un papildrādītājs.

Vienā no pusfināla spēlēm tikās pamatturnīra pirmās vietas komanda – Nicoll/Regža ar ceturto vietu – JKK/Rudzīte (skips – Ieva Rudzīte). Šajā mačā ar 9:6 pārākas izrādījās pagājušā gada čempiones JKK/Rudzīte komanda. Otrajā pusfinālā sacentās JKK/Stašas-Šaršūnes komanda (skips – Iveta Staša-Šaršūne) un junioru komanda SK OB/Stabulniece (skips – Elīza Stabulniece). Šīs spēle noslēdzās sešos endos pie rezultāta 10:1 pieredzējušās Ivetas Stašas-Šaršūnes komandas labā.

Līdz ar to fināla spēle norisinājās starp divām Jelgavas kērlinga kluba komandām – JKK/Rudzīte un JKK/Staša-Šaršūne. Spēle līdz pat desmitajam endam norisinājās punkts punktā, kad vadību ar 5:4 bija ieguvusi Ievas Rudzītes komanda. Pēc veiksmīga pēdējā Ivetas Stašas-Šaršūnes pēdējā metiena izdodas izcīnīt trīs punktus, kas atnes uzvaru ar 7:5, kā arī tiesības pārstāvēt Latviju pasaules sieviešu kērlinga čempionātā, kas no 16. līdz 24.martam notiks Silkeborgā, Dānijā.

Par 3.vietu čempionātā cīņa notika starp pieredzes bagāto Nicoll/Regža un čempionāta debitanti SK OB/Stabulnieces komandu. Arī šī spēles izvērtās spraiga. Lai gan pēc pieciem endiem juniorēm izdevās izvirzīties vadībā ar 6:3, tomēr pieredzējusī Nicoll/Regžas komanda spēja rezultātu pēc devītā enda izlīdzināt. Ar skaistu pēdējo Elīzas Stabulnieces metienu desmitajā endā viņas komandai izdodas izsist labi noslēptu pretinieču akmeni, uzvarot spēli ar 10:7 un debijas reizē izcīnot 3.vietu pieaugušo čempionātā.
 

Šogad Latvijas čempionātā vīriešiem startēja sešas komandas. Zaudējot visas piecas spēles savā pirmajā pieaugušo čempionātā, no tālākās cīņas par medaļām izstājās KKR/Vondas komanda (skips – Krišs Vonda). Viņiem pievienojās JKK/Rēdliha komanda (skips – Arnis Veidemanis).

Par pamatturnīra uzvarētājiem ar piecām uzvarām piecās spēlēs kļuva daudzkārtējie Latvijas čempioni A41/Gulbja komanda (skips – Ritvars Gulbis). Viņi pusfinālā sacentās ar SK OB/Regžas komandu (skips – Ansis Regža), kuri, pateicoties diviem punktiem pēdējā endā, izrāva uzvaru ar 9:8. Otrajā pusfināla spēlē Junkers Bosch/Smilga (skips – Artis Zentelis) deviņos endos (7:4) tika galā ar KKR/Trukšāna komandu (skips – Mārtiņš Trukšāns).

Finālā uz ledus devās SK OB/Regža un Junkers Bosch/Smilga komandas, lai noteiktu, kura tad kļūs par 2019.gada Latvijas čempionu. Līdzīgi kā sieviešu komandu finālā, arī šajā viss noskaidrojās tikai pēdējos endos, turklāt vēl bija nepieciešams ekstra ends, jo pēc 10 nospēlētiem endiem rezultāts bija neizšķirts 7:7. Ar precīzu pēdējo metienu uz māju (8:7) Artis Zentelis nodrošināja Junkers Bosch/Smilga komandai Latvijas čempiona titulu.

Bronzas medaļas tika sadalītas starp A41/Gulbja un KKR/Trukšāna komandām. Spēles sākums labāk padevās daudzkārtējiem Latvijas čempioniem A41/Gulbim, pēc pieciem endiem panākot vadību ar 7:1. Tomēr viņu pretinieki nepadevās un sāka starpību samazināt. Diemžēl pie rezultāta 6:8 KKR/Trukšāna komanda apstājās. Līdz ar to pagājušā gada čempioni šogad čempionātu noslēdza 3.vietā.
 

Finālspēļu rezultāti sievietēm:
7:5 JKK/Staša-Šaršūne – JKK/Rudzīte /fināls/
10:7 SK OB/Stabulniece – Nicoll/Regža /spēle par 3.vietu/

Finālspēļu rezultāti vīriešiem:
8:7 Junkers Bosch/Smilga – SK OB/Regža /fināls/
8:6 A41/Gulbis – KKR/Trukšāns /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums sieviešu komandām:

 1. JKK/Staša-Šaršūne
 2. JKK/Rudzīte
 3. SK OB/Stabulniece
 4. Nicoll/Regža
 5. RKK/Kāpostiņa

Kopvērtējums vīriešu komandām:

 1. Junkers Bosch/Smilga
 2. SK OB/Regža
 3. A41/Gulbis
 4. KKR/Trukšāns
 5. JKK/Rēdlihs
 6. KKR/Vonda

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

1.vieta – JKK/Staša-Šaršūne (Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone)

 

2.vieta – JKK/Rudzīte (Ieva Rudzīte, Līga Avena, Daina Barone, Zane Ilze Brakovska, treneris Artis Zentelis)

 

3.vieta – SK OB/Stabulniece (Elīza Stabulniece, Katrīna Gaidule, Anna Frančeska Guste, Betija Gulbe, trenera Evita Regža)

 

4.vieta – Nicoll/Regža (Evita Regža, Ieva Bērziņa, Vineta Smilga, Sabīne Jeske, treneris Ansis Regža)

 

1.vieta – Junkers Bosch/Smilga (Kārlis Smilga, Artis Zentelis, Jānis Vonda, Didzis Pētersons, Roberts Buncis)

 

2.vieta – SK OB/Regža (Ansis Regža, Renārs Freidensons, Edgars Mucenieks, Rihards Jeske)

 

3.vieta – A41/Gulbis (Ritvars Gulbis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Normunds Šaršūns, Ainārs Gulbis, treneris Roberts Krusts)

 

4.vieta – KKR/Trukšāns (Mārtiņš Trukšāns, Jānis Klīve, Sandris Buholcs, Artūrs Gerhards)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji