Kērlinga pasaules kausa priekšpēdējais posms Zviedrijā

Kamēr pie mums kērlinga komandas cīnīsies par Latvijas čempiona titulu, tikmēr Zviedrijā, Jenšēpingā no 30.janvāra līdz 3.februārim pasaules komandas turpinās cīņu par punktiem Kērlinga pasaules kausā.

Kopumā sezonas laikā paredzēti četri Kērlinga pasaules kausa posmi. Pirmais norisinājās Ķīnas pilsētā Sudžou, otrais ASV, Omahā, bet trešais Jenšēpingā, Zviedrijā būs kā pēdējais, kurā komandas varēs krāt punktus, lai kvalificētos lielajam finālam, kas maijā norisināsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.
 

Tā pat kā iepriekšējos divos posmos, arī šajā startēs kopumā 24 komandas, pa astoņām sieviešu, vīriešu un jaukto pāru disciplīnā. Sieviešu turnīrā piedalīsies – ASV (skips – Korija Kristensena), Japāna (skips – Tori Koana), Kanāda (skips – Dārsija Robertsone), Koreja (skips – Mindži Kima), Krievija (skips – Anna Sidorova), Ķīna (skips – Jiluna Žanga), Skotija (skips – Sofija Džeksone), kā arī mājiniece Zviedrija ar Annu Haselborgu skipa pozīcijā.

Vīriešu konkurencē startēs ASV (skips – Marks Feners), Japāna (skips – Go Ajoki), Kanāda (skips – Mets Danstouns), Ķīna (skips – Ksiujue Ma), Norvēģija (skips – Stefans Valštads), Skotija (skips – Ross Patersons), Šveice (skips – Janeks Švallers) un Zviedrija, kuru vadīs Niklas Edins.

Jaukto pāru sacensībās cīnīsies Beka Hamiltone/Mets Hamiltons (ASV), Kadriana Saheidaka/Koltons Lots (Kanāda), Hēri Janga/Čivons Čoi (Koreja), Marija Komorova/Daņils Gorjačevs (Krievija), Cao Čanga/Juans Mingje (Ķīna), Kristīna Skasliena/Tomass Ulsruds (Norvēģija), Dženija Pereta/Martins Rioss (Šveice) un Kamila Norīna/Pērs Norīns (Zviedrija).
 

Katra posma uzvarētāji automātiski nodrošina vietu finālā, tā pat kā fināla rīkotāja Ķīna, pasaules čempioni katrā disciplīnā, visaugstāk ranžētā valsts, kas vēl līdz šim nav kvalificējusies automātiski un īpaši uzaicinātās komandas. Līdz trešajam posmam ir zināmas jau sešas finālistes: Reičelas Homanas Kanādas un Satsuki Fudžisavas Japānas sieviešu komandas, Kevina Koes Kanādas un Džona Šustera ASV vīriešu komandas, kā arī Lauras Volkeras/Kirka Mūrsa Kanādas un Kristīnas Skaslienas/Magnusa Nedrogotena Norvēģijas jauktā pāra komandas.

Spēles tiešraidē varēs skatīties Pasaules kērlinga federācijas Youtube kontā.
 

Kopvērtējums pēc diviem posmiem:

Sievietes

Punkti

Vīrieši

Punkti

Jauktie pāri

Punkti

Kanāda

37

ASV

32

Šveice

34

Japāna

34

Norvēģija

29

ASV

34

Zviedrija

29

Zviedrija

28

Kanāda

32

Koreja

20

Kanāda

28

Norvēģija

31

Skotija

18

Skotija

21

Krievija

13

Krievija

15

Šveice

15

Koreja

12

ASV

15

Ķīna

15

Ķīna

10

Ķīna

6

Japāna

6

Zviedrija

8

 

Foto: WCF / Céline Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji