Jaunzēlandē tiks noskaidrotas pēdējās ceļazīmes uz pasaules kērlinga čempionātu

Pirmo reizi kērlinga turnīru vēsturē tiks aizvadīts pasaules kērlinga čempionāta kvalifikācijas turnīrs sievietēm un vīriešiem, kas no 18. līdz 23.janvārim norisināsies Jaunzēlandes pilsētā Nesbijā.
 

Līdz šim pasaules sieviešu un vīriešu kērlinga čempionātiem kvalificējās tikai pa tiešo noteikts skaits labāko valstsvienību no Eiropas čempionāta, Āzijas – Klusā okeāna reģiona, Amerikas reģiona un arī čempionāta rīkotājvalsts. Arvien straujāk pieaugot Pasaules kērlinga federācijas dalībvalstu skaitam, no šīs sezonas valstīm, kuras palika tieši aiz strīpas savos reģionos, ir dota iespēja pierādīt sevi vēlreiz.

Šo turnīru rīko Jaunzēlande kopā ar Austrāliju. Uz pēdējām divām vietām sieviešu un vīriešu pasaules čempionātos pretendēs astoņas komandas katrā konkurencē.

Sieviešu izlases:
no Eiropas: Igaunija, Polija, Somija, Ungārija;
no Āzijas – Klusā okeāna reģiona: Honkonga, Ķīna:
no Amerikas zonas: Brazīlija;
šī turnīra rīkotāja: Jaunzēlande.

Vīriešu izlases:
no Eiropas: Anglija, Dānija, Nīderlande, Polija;
no Āzijas – Klusā okeāna reģiona: Jaunzēlande, Koreja;
no Amerikas zonas: Brazīlija;
šī turnīra rīkotāja: Austrālija.
 

Sieviešu konkurencē Igaunijai, Brazīlijai, Honkongai, Ungārijai, Jaunzēlandei un Polijai šī būs iespēja pacīnīties par pirmo pasaules čempionātu savai valstij. Savukārt Rui Vangas vadītā Ķīnas izlase varētu sasniegt jau piekto pasaules čempionātu, bet Onas Kaustes Somijas izlase trešo.

Vīriešu konkurencē tikai Brazīlija un Polija, sekmīgi nostartējot, šogad varētu doties uz savu debijas čempionāts, bet Jaunzēlandes skipam Šīnam Bekeram tas būtu jau sestais. Ar viņu šajā ziņā sacenšas Austrālijas skips Jans Palanjo, kurš cer startēt savā piektajā pasaules čempionātā.

Kvalifikācijas turnīrā komandas katrā konkurencē aizvadīs apļa turnīra kārtu. Pēc šīm spēlēm pirmās vietas ieguvēja sacentīsies ar otrās vietas ieguvēju. Šīs spēles uzvarētājs nodrošinās dalību pasaules čempionātā, bet zaudētājam būs vēl viena iespēja, pēdējā spēlē tiekoties ar trešās vietas ieguvēju. Šī mača uzvarētājs kā pēdējais tiks pie kārotās vietas pasaules čempionātā.
 

Pasaules sieviešu kērlinga čempionātam, kas no 16. līdz 24.martam norisināsies Dānijas pilsētā Silkeborgā, ir kvalificējusies arī mūsu – Latvijas izlase, kurai pievienosies Skotija, Zviedrija, Dānija, Vācija, Krievija, Japāna, Koreja, Kanāda un ASV, kā arī šī kvalifikācijas turnīra divas nācijas, kopumā 13 izlases. Pasaules vīriešu kērlinga čempionā, kas no 30.marta līdz 7.aprīlim norisināsies Letbridžā, Kanādā, redzēsim tādas valstis kā Skotiju, Zviedriju, Itāliju, Vāciju, Norvēģiju, Šveici, Krieviju, Japānu, Ķīnu, ASV un protams mājinieci Kanādu.

 

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji