Junioru kērlinga komandas PČ B divīzijā uzsāk ar uzvarām

Šodien, 3.janvārī Lohjā Somijā savas pirmās pasaules junioru kērlinga čempionāta spēles aizvadīja Latvijas meiteņu un puišu komandas. Meitenēm padevās spēles beigas un tika uzveikta Slovēnija ar 8:3, bet puiši tikai pēdējā endā pārspēja Čehiju 7:6.
 

Latvijas meiteņu izlase kā pirmā no mūsu komandām devās uz ledus, lai šādā sastāvā debitētu pret Slovēnijas izlasi. Lai gan tika izcīnītas pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl komanda to nespēja realizēt līdz pat trešajam endam, pirms kura pretiniecēm pārsvars ar 3:0. Toties pēc izcīnītiem punktiem trešajā endā (2:3), turpmākajā spēles nogrieznī dominēji tieši mūsu kērlingistes, kas septiņos endos pieveica pretinieces ar 8:3.

Latvijas meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Slovēniju:
“Spēles sākumā meitenes vēl nebija “nolasījušas” ledu un tāpēc arī daudz kļūdu, līdz ar to rezultāts mums nelabvēlīgs. Tomēr, kad pēc pirmajiem diviem endiem satraukums bija pārgājis un izdevās lielisks skipa pēdējais “take-out” metiens – iegūti divi svarīgi punkti, tad komandā atgriezās pārliecība. Turpmākā spēles gaitā izdevās labi iesākt endus, nedodot pretiniecēm nekādas iespējas.”

 

Puišu izlase savā debijas iznācienā tikās ar Čehiju. Šīs valsts kērlingisti vienmēr Latvijai ir izrādījies sīksts pretinieks, kas pierādījās arī šajā spēlē. Čehiem padevās labs ceturtais ends, pēc kura viņipanāk 4:2. Toties sestajā endā mūsu izlase nozog divus punktus, kas ļauj izvirzīties vadībā ar 5:4. Čehi atkal pārņem vadību pēc septītā enda (6:5), bet mūsu puišu lieliskā spēle pēdējā endā ļauj izcīnīt vajadzīgos divus punktus (7:6), lai šo čempionātu iesāktu uz pozitīvas nots.

Latvijas puišu izlases trenera Anša Regžas komentārs pēc spēles ar Čehiju:
“Zinot Čehijas kērlinga spēles augsto līmeni un pazīstot treneru “štābu”, uz spēli gājām mierīgi, jo “mums nebija, ko zaudēt”. Tomēr spēle aizritēja abpusēji līdzvērtīgā spēlē, kur pēdējā endā “pēdējo vārdu teica” mūsu puiši, veicot dažus ļoti labus metienus un parādot labu komunikāciju. Patiess prieks par veiksmīgo sākumu. Paldies daudzajiem līdzjutējiem par atbalstu un apsveikumiem!”

 

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Bitmete, Madara Bremane, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Kristaps Vilks, treneris Ansis Regža.

Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 8:3 – Slovēnija /spēle pieejama atkārtojumā/
04.01. 16:00 – Dānija
05.01. 12:00 – Ungārija
06.01. 20:00 – Baltkrievija
08.01. 08:00 – Turcija
08.01. 16:00 – Čehija

Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
U 7:6 – Čehija /spēle pieejama atkārtojumā/
04.01. 08:00 – Ungārija
04.01. 20:00 – Austrija
05.01. 16:00 – Itālija
06.01. 20:00 – Honkonga
07.01. 16:00 – Slovākija /tiešraide/
08.01. 08:00 – Krievija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Junioru meiteņu izlasi finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Divas uzvaras !!!! Puišiem vienkārši LIELISKS sniegums!!!
2019-01-04 14:36:16

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji