Latvijas junioru izlases gatavas startam pasaules kērlinga čempionāta B divīzijā

No 2. līdz 10. janvārim Somijas pilsētā Lohjā Latvijas meiteņu un puišu junioru izlases sacentīsies pasaules kērlinga čempionāta B divīzjā. Lielākajai daļai Latvijas izlases spēlētāju šī būs debija šāda līmeņa sacensībās.
 

Pirms nepilniem diviem mēnešiem šajā pat arēnā Latvijas ratiņkērlinga izlase aizvadīja savu līdz šim labāko startu pasaules čempionātā B divīzijā, izcīnot 3.vietu un tiesības šogad startēt A divīzijā. Vai šī ledus arēna būs veiksmīga Latvijas junioru izlasēm, to uzzināsim tuvāko 10 dienu laikā.

Mūsu jaunākajiem kērlingistiem vēl ne reizi nav izdevies tikt ārā no B divīzijas, lai sacenstos ar pasaules labākajiem A divīzijā. Gan meitenēm, gan puišiem līdz šim bija izdevies iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā, čempionāta noslēgumā dalot 5.vietu kopvērtējumā. Šogad Madarai Bremanei, Evelīnai Baronei un Kristapam Vilkam šis būs ceturtais pasaules čempionāts, bet pārējie septiņi spēlētāji piedzīvos savu debiju šāda līmeņa sacensībās. Jāpiemin, ka puišu komanda ir pašreizējie Latvijas čempioni, bet meiteņu sastāvā esošā Evelīna Barone nesen kā Latvijas sieviešu izlasei palīdzēja izcīnīt vēsturisko 5.vietu Eiropas kērlinga čempionātā.

Latvijas meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pirms starta čempionātā:
“Komanda aizvadījusi nopietnu sagatavošanās posmu pasaules čempionātam B divīzijā, veiksmīgi startējot “Riga Junior Open 2018” un iegūstot 2.vietu, tāpat aizvadīti treniņi un spēles ar Latvijas komandām Kērlinga hallē.

Komanda šādā sastāvā spēlē kopš septembra un pasaules čempionāts būs pirmā pieredze ārpus Latvijas – citi ledus apstākļi, akmeņi un sadzīve. Sevišķi esam strādājušas pie komandas kopējās saliedētības, saspēles un spēlētāju virknējuma, lai atrastu labāko modeli. Kā atbalsts komandai ir piesaistīta pieredzējusī spēlētāja Madara Bremane.

Komanda ir labā noskaņojumā, gatava spēlēt savas labākās spēles un godam pārstāvēt Latviju!”
 

Čempionātā šogad startēs 21 junioru meiteņu izlase un 25 junioru puišu izlases. Abās konkurencēs komandas sadalītas trīs apakšgrupās, kurās aizvadīs viena apļa turnīru. Pēc pamatturnīra katras grupas divas labākās un starp visām grupās labākā trešā vieta automātiski nodrošinās sev dalību ceturtdaļfinālā, savukārt atlikušās divas grupu trešās vietas savstarpēji noskaidros pēdējo vietu ceturtdaļfinālā. Sacensību bronzas spēle un fināls norisināsies 10.janvārī plkst. 14:00 pēc Latvijas laika.

Pēc šī čempionāta pirmās trīs meiteņu un puišu izlases izcīnīs savai valstij vietu pasaules junioru čempionāta A divīzijā, kas šogad no 16. līdz 23.februārim norisināsies Liverpūlē, Kanādā.

Junioru meiteņu komandu apakšgrupas:
A grupa: Austrija, Jaunzēlande, Polija, Skotija, Somija, Spānija, Vācija
B grupa: Anglija, Austrālija, Igaunija, Itālija, Japāna, Kazahstāna, Krievija
C grupa: Baltkrievija, Čehija, Dānija, Latvija, Slovēnija, Turcija, Ungārija

Junioru puišu komandu apakšgrupas:
A grupa: Anglija, Baltkrievija, Dānija, Francija, Koreja, Nīderlande, Polija, Spānija, Taivāna
B grupa: Austrija, Čehija, Honkonga, Itālija, Krievija, Latvija, Slovākija, Ungārija
C grupa: Austrālija, Japāna, Jaunzēlande, Kazahstāna, Ķīna, Slovēnija, Somija, Turcija

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skisp), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Bitmete, Madara Bremane, trenere Iveta Staša-Šaršūne.
Latvijas junioru puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skisp), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Kristaps Vilks, treneris Ansis Regža.

Latvijas junioru meiteņu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
03.01. 12:00 – Slovēnija /tiešraide/
04.01. 16:00 – Dānija
05.01. 12:00 – Ungārija
06.01. 20:00 – Baltkrievija
08.01. 08:00 – Turcija
08.01. 16:00 – Čehija

Latvijas junioru puišu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
03.01. 16:30 – Čehija /tiešraide/
04.01. 08:00 – Ungārija
04.01. 20:00 – Austrija
05.01. 16:00 – Itālija
06.01. 20:00 – Honkonga
07.01. 16:00 – Slovākija /tiešraide/
08.01. 08:00 – Krievija
 

Foto: WCF/ Janne Ojanpera

Junioru meiteņu izlasi finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji