Skolu mini ledus kērlinga čempionātā uzvar pamatskola “Rīdze”

Decembra sākumā – 3., 5., 10. un 12.decembrī Kērlinga hallē norisinājās “Rīgas skolu mini ledus kērlinga čempionāts 2018” pamatturnīrs, kurā startēja 4. – 6.klašu skolēni. Fināla kārtā – 17.decembrī par pirmo šī čempionāta uzvarētāju kļuva pamatskolas “Rīdze” komanda.
 

Sacensības tika aizvadītas spēlējot no laukuma stūriem uz māju, nevis kā tradicionālajā kērlingā pa visu ledus celiņu. Katrā komandā bija pa četriem spēlētājiem, kas pamīšus izdarīja katrs vienu metienu uz māju, tādējādi izspēlējot četras izspēles. Akmeņus no mājas nedrīkstēja izsist, bet tikai pastumt mājas robežās, kas padarīja šo spēli daudz aizraujošāku.

Mini ledus kērlinga čempionāta pamatturnīrā bija četras kārtas, kurās Vidzemes, Latgales, Centra + Ziemeļu reģions un Zemgales + Kurzemes reģions noskaidroja šo reģionu labāko skolu. Kopumā piedalījās 11 skolas ar 31 komandu, tātad 124 dalībniekiem. Finālā iekļuva Rīgas Franču licejs, Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola, Pamatskola “Rīdze” un Rīgas Pārdaugavas pamatskola.
 

Pirmajā finālspēļu kārtā tikās Rīgas Franču licejs ar Rīgas Pārdaugavas pamatskolu, kur labāki izrādījās pārdaugavieši, bet otrajā duelī uzvarēja Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola. Uzvarētāji sacentās savā starpā. Šajā mačā Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola ar uzvaru sev nodrošināja cīņu par pirmo vietu čempionātā, savukārt zaudētāju duelī Franču licejs kapitulēja otro reizi, izstājoties no tālākās cīņas un noslēdzot sacensības 4.vietā.

Atlika noskaidrot otru finālistu. Pamatskola “Rīdze” izrādījās pārāka par saviem pretiniekiem Rīgas Pārdaugavas pamatskolu, kurai nācās samierināties ar 3.vietu. Savukārt fināla spēlē “Rīdzes” komanda saņēmās un otrajā tikšanās reizē uzvarēja Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolu, bet ar to vēl nekas nebija beidzies, jo no sacensībām izstājās tā komanda, kurai ir divi zaudējumi. Tātad abām komandām šajā ziņā neizšķirts. Pamatskolas “Rīdze” komanda turpināja savu uzvaras gājienu, ļoti sīvā cīņā pārspējot savus pretiniekus un uzvarot pirmajā Rīgas skolu mini ledus kērlinga čempionātā.

Finālisti katrs nopelnīja pa Isostar dvielim, diplomam un visa komanda šokolādi, savukārt pirmās trīs vietas tika arī pie naudas balvām. Trešajai vietai pienācās 10Eur, 2.vietai – 20Eur, bet uzvarētāji tika pie 30Eur lielas naudas balvas.
 

Čempionāta dalībnieki: Rīgas Franču licejs, Rīgas Avotu pamatskola, Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola, Rīgas Pļavnieku pamatskola, Rīgas Kristīgā vidusskola, Rīgas Austrumu vidusskola, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola, Pamatskola "Rīdze", Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Rīgas Pārdaugavas pamatskola, Friča Brīvzemnieka pamatskola.

Kopvērtējums:
1.vieta – Pamatskola “Rīdze” (Krista Jodžonaite, Henrijs Auseklis, Kārlis Gusts, Olivers Norvelis)
2.vieta – Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola (Arturs Medvedevs, Maksims Volkovs, Aleksandrs Rogatko, Nikita Kravcovs)
3.vieta – Rīgas Pārdaugavas pamatskola (Oļegs Bistrovs, Alekss Vinogradovs, Anastasija Jarovaja, Matvejs Klementjevs)
4.vieta – Rīgas Franču licejs (Elza Liepa, Emīlija Pētersone, Armands Priede, Roberts Peičs)
 

Sacensības organizēja un atbalstīja Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji