Latvijas vīriešu izlase Eiropas čempionātu B divīzijā noslēdz 4.vietā

Šodien, 23.novembrī beidzās cīņas Eiropas kērlinga čempionāta B divīzijā, kā arī tika noskaidroti A divīzijas finālisti abās konkurencēs. Latvijas vīriešu izlase B divīzijā cīņā par 3.vietu piekāpās Čehijai ar 6:13, ieņemot kopvērtējumā 4.vietu.

Pēc pamatturnīra kārtas Latvijas vīriešu izlase ierindojās 3.vietā, kas nozīmēja, ka viņi turpinās cīņu kvalifikācijas spēlē par iespēju tikt pusfinālā. Šajā spēlē viņiem pretim Baltkrievija. Pirmo endu izdodas nozagt, bet nākamajos divos komandas apmainās divu punktu guvumā (3:2). Savukārt dodoties pārtraukumā uz tablo kaujiniecisks neizšķirts 3:3. Turpmākā spēles gaita ļoti saspringta un norit punkts punktā. Pēc astotā endā mūsu izlase vadībā ar 6:5. Devīto endu pretinieks “nonullē”, lai mēģinātu ar pēdējo akmeni izcīnīt uzvaru 10.endā. Tajā, ar labu sniegumu, Latvijas izlase nozog punktu (7:5), kas ļauj turpināt čempionātu pusfinālā.

Latvijas vīriešu izlases trenera Roberta Krusta komentārs par spēli ar Baltkrieviju:
“Spēle izvērtās saspringta visā tās garumā. Dažos endos bija iespējas nozagt, taču pietrūka pāris precīzu sargu. Pēdējos divos spēles metienos baltkrievi bija tuvu tam, lai caur šauru portu izsistu mūsu akmeni no top4 pēdām, taču abas reizes nedaudz pieķēra sargu.”

Pusfināla spēlē mūsu izlase tikās ar Angliju, kura ieņēma 1.vietu B apakšgrupā. Spēles pirmos divus endus angļi “nonullē”, kas viņiem deva iespēju trešajā endā atklāt rezultātu ar diviem punktiem. Uz to mūsu izlase nākamajā endā atbild ar trīs (3:2), bet līdz pārtraukumam pretinieks rezultātu izlīdzina 3:3. Latvijas izlasei spēli pēc pārtraukuma izdodas uzsākt ar diviem punktiem sestajā endā (5:3), ko Anglija atgūst septītajā (5:5). Diemžēl neveiksmes astotajā endā noved pie trīs punktu zaudēšanas pie sava pēdējā metiena (5:8). Pēdējos divos endos zaudētie punkti netiek atgūti un spēle beidzas pie rezultāta 6:9. Līdz ar to zaudēta arī dalība pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, bet vēl paliek iespēja cīnīties par bronzas medaļām B divīzijā.

Spēlē par 3.vietu pretim mūsu apakšgrupas favorīte Čehija, kas spēli uzsāk ar sešiem punktiem pirmajā endā, turklāt otrajā nozog divus un trešajā vienu (9:0), nostādot mūsu izlasi neapskaužamā situācijā. Par laimi mūsu komanda rokas nenolaiž, atgūstot divus punktus ceturtajā, bet piektajā endā nozogot pretiniekam trīs, kas ļauj samazināt rezultāta starpību līdz -4 (5:9). Diemžēl šī pakaļdzīšanās tiek apstādināta uzreiz pēc pārtraukuma – sestajā endā, čehiem izcīnot trīs punktus (12:5), bet septītajā nozogot vienu (13:5). Lai gan astotajā endā mūsu izlase vienu punktu atgūst (6:13), tomēr nākas atzīt pretinieku pārākumu un noslēgt šo Eiropas kērlinga čempionātu B divīzijas 4.vietā.

Savukārt B divīzijas fināla spēlē tikās Dānijas un Anglijas izlases, arī šis mačs bija tāds, kurā dominēja viena no komandām, šajā gadījumā Dānija. Četrus punktus, ko dāņi guva septītajā endā, Anglijai vairs nebija pa spēkam atspēlēt, līdz ar to spēle noslēdzās pēc devītā enda ar rezultātu 10:4. Abas šīs izlases nodrošināja savai valstij vietu nākamā gada Eiropas čempionāta A divīzijā, kā arī dalību pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

No B divīzijas sieviešu konkurencē A divīzijā un pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā tika finālistes Norvēģija un par prieku mājiniekiem – Igaunija. Šajā duelī, nozogot punktu 10.endā, ar 7:6 uzvarēja Norvēģija. Cīņā par B divīzijas 3.vietu tikās Lietuvas un Turcijas izlases. Arī šajā spēlē uzvarētājs tika noskaidrot pēdējā endā, kur, pateicoties diviem punktiem, ar 6:5 uzvarēja Turcija. Savukārt Latvijas trenera Anša Regžas vadītā Lietuvas izlase izcīnīja vēsturisku 4.vietu.

Eiropas čempionāta A divīzijā šodien tika noskaidrotas 3.vietu ieguvējas. Sieviešu konkurencē sacentās Vācijas izlase ar Krieviju. Šajā cīņā dominēja vācietes un izcīnīja uzvaru ar 7:4. Savukārt vīriešu konkurencē tikās Vācija ar Itāliju. Līdzīga cīņa bija spēles pirmajā pusē, bet otrajā spēles daļā Itālija nodrošināja sev 3.vietu ar rezultātu 8:6.

Galvenās spēles par Eiropas čempionā titulu abās konkurencēs notiks rīt, 24.novembrī. Šveices un Zviedrijas sieviešu komandas uz ledus dosies plkst. 10:00, bet tituls starp Skotijas un Zviedrijas vīriešu komandām tiks noskaidrots no plkst. 15:00.

Latvijas vīriešu izlases sastāvs: Ritvars Gulbis (skips), Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Mikus Briežkalns, Kristaps Vilks, treneris Roberts Krusts.

A divīzijas spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:
: Zviedrija – Šveice /fināls/
7:4 Vācija – Krievija /spēle par 3.vietu/

A divīzijas spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:
: Zviedrija – Skotija /fināls/
8:6 Itālija – Vācija /spēle par 3.vietu/

B divīzijas spēļu rezultāti sieviešu konkurencē:
7:6 Norvēģija – Igaunija /fināls/
6:5 Turcija – Lietuva /spēle par 3.vietu/

B divīzijas spēļu rezultāti vīriešu konkurencē:
10:4 Dānija – Anglija /fināls/
13:6 Čehija – Latvija /spēle par 3.vietu/

Latvijas vīriešu izlases spēles:
Z 2:7 – Čehija
U 10:3 – Ungārija
U 8:4 – Turcija
U 8:5 – Spānija
Z 4:9 – Igaunija
U 6:5 – Francija
U 11:8 – Slovākija
U 7:5 – Baltkrievija – kvalifikācijas spēle
Z 6:9 – Anglija – pusfināls
Z 6:13 – Čehija – spēle par 3.vietu

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Foto: WCF / Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji