Latvijas ratiņkērlinga izlase PČ B divīzijā kvalificējas izslēgšanas spēlēm

Šodien, 13.novembrī pasaules ratiņkērlinga čempionāta B divīzijā Lohjā, Somijā Latvijas izlasei pretim stājās mājinieki somi, kuri lika mūsu izlasei kapitulēt pirmo reizi šajās sacensībās.

Līdz šai spēlei Latvijas izlase bija izcīnījusi četras uzvaras un faktiski nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs, bet Somijai savu skatītāju priekšā vajadzēja atdot visu, lai saglabātu izredzes iekļūt nākamajā kārtā.
 

Spēli lieliski uzsāka mūsu valsts vienība, jo jau pirmajā endā tika iegūti četri punkti ar pēdējo akmeni. Diemžēl pēc nākamā enda somi neļauj mums ilgi priecāties un samazina rezultātu līdz -1 (3:4). Tas ietekmē mūsu komandas sniegumu. Turpmākajā spēles gaitā līdz pat septītajam endam nekādi neizdodas tikt pie punktiem, kamēr pretinieki iekrājuši jau trīs punktu pārsvaru (7:4). Veiksmīgi aizvadītais septītais end ļauj izlīdzināt rezultātu (7:7) un dod cerības uz pozitīvu iznākumu. Diemžēl astotajā endā Somija ar savu pēdējo akmeni iegūst punktu (8:7), kas viņiem atnes tik svarīgo uzvaru. Lai iekļūtu nākamajā kārtā, Somijai jāuzvar pēdējā grupas spēlē Lietuvas izlase, kura arī pretendē uz šo atlikušo vietu.
 

Lai arī mūsu komanda piedzīvoja zaudējumu, tomēr rūgtuma garšu mazina fakts, ka tā jau nodrošinājusi sev vietu kādā no izslēgšanas spēlēm. Rīt, 14.novembrī plkst. 09:30 Latvijas izlasei pretim Polija, kurai vairs nav nekādu izredžu nonākt spēlēs par medaļām. Uzvaras gadījumā Latvija uzreiz tiek pusfinālā, bet zaudējot to nāksies cīnīties kvalifikācijas spēlē, lai tiktu pusfinālā.

Otrajā grupā izslēgšanas spēlēs tikušas Slovākijas, Čehijas un Igaunijas izlases. Kura no šīm komandām būs mūsu izlases pretiniece, to uzzināsim uzreiz pēc rītdienas spēles pret Poliju.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 10:8 – Japāna
U 7:4 – Dānija
U 8:5 – Zviedrija
U 7:5 – Lietuva
Z 7:8 – Somija
14.11. 09:30 – Polija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Kopvērtējums B apakšgrupā:

Vieta Valsts Spēles Uzvaras Zaudējumi
1. Zviedrija* 6 5 1
2. Latvija* 5 4 1
3. Somija 5 3 2
3. Lietuva 5 3 2
5. Dānija 5 2 3
6. Polija 5 1 4
7. Japāna 5 0 5

*Kvalificējusies izslēgšanas kārtai

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskā komitejas, Valmieras pilsētas pašvaldības, Stopiņu novada pašvaldības un Latvijas Kērlinga asociācija atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji