Latvijas ratiņkērlinga izlase dosies cīņā par vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā

Pēc neilga pārtraukuma kērlinga sezonas kalendārā atgriezušās ratiņkērlinga pasaules čempionāta sacensības. Somijas pilsētā Lohjā no 9. līdz 15.novembrim norisināsies pasaules ratiņkērlinga čempionāts B divīzijā, kurā startēs arī Latvijas izlase.

Sezonā, kad norisinās paralimpiskās ziemas spēles, netiek rīkoti pasaules ratiņkērlinga čempionāti gan A, gan B divīzijā. Ja A divīzijā pasaules čempionāts ratiņkērlingā norisinās jau kopš 2002.gada, tad B divīzijai šī būs tikai trešā reize, kas liecina par to, ka pēdējo gadu laikā ratiņkērlinga popularitāte pasaulē ir augusi.
 

A grupa: Anglija,Čehija, Igaunija, Itālija, Slovākija, Slovēnija un Turcija.
B grupa: Dānija, Japāna, Latvija, Lietuva, Polija, Somija un Zviedrija.

Čempionāta 14 komandas sadalītas divās grupās pa septiņām katrā, kur aizvadīs apļa turnīra kārtu. Katras grupas labākā komanda pa tiešo nokļūs pusfinālā. Savukārt A grupas otrā vieta sacentīsies ar B grupas trešo vietu un A grupas trešā vieta ar B grupas otro vietu, lai noskaidrotu iztrūkstošos pusfinālistus.
 

Šī gada B divīzijas čempionātā startēs Slovākijas, Somijas un Zviedrijas izlases, kuru spēlētāji šogad piedalījās Phjončhanas paralimpiskajās spēlēs. Latvijas ratiņkērlinga izlase tiksies ar pēdējām divām no minētajām.

Kā izteicās izlases treneris Arnis Veidemanis, tad viņš komandas gatavību pasaules čempionātam vērtē pozitīvi, jo smagais un intensīvais darbs šo divu gadu garumā kopš iepriekšējā starta noteikti ir devis komandai lielāku pārliecību par saviem spēkiem. Turklāt šajā vasarā ieguldītais darbs fiziskajā sagatavotībā palīdzēs noturēt fokusu visas spēles garumā.

Pirms došanās uz pasaules čempionātu ratiņkērlinga izlase aizvadīja sacensības gan pašmāju, gan ārzemju turnīros. “Sagatavošanās posms pirms čempionāta veikts godam. Pateicoties pēdējā laika sniegumiem, tiekam pie labiem sparinga partneriem. Esam uzlabojuši arī taktiskās prasmes un dažādus spēles stilus,” izlases spēku vērtē Arnis Veidemanis.

Meistarība pa šo laiku starp startiem pasaules čempionātā komandai ir ievērojami augusi, tāpēc arī trenera un visas komandas uzdevums ir nepārprotams: “Mērķis ir tikai viens – A grupa. Protams pretinieki arī nav gulējuši uz lauriem. Pret katru pretinieku esam sagatavojuši mājasdarbu. Melnais zirdziņš ir Japānas izlase, kas uz šo čempionātu ir nokomplektēta ar četru dažādu komandu spēlētājiem. No 14 čempionāta komandām vismaz astoņas, deviņas pretendē uz medaļām. Lai uzvar stiprākais!”
 

B divīzijas trīs labākās komandas nodrošinās savai valstij vietu pasaules čempionāta A divīzijā, kas 2019.gadā no 3. līdz 10.martam norisināsies Stirlingā, Skotijā.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.
 

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
10.11. 09:30 – Japāna
11.11. 14:00 – Dānija
12.11. 09:30 – Zviedrija
12.11. 18:30 – Lietuva
13.11. 14:00 – Somija
14.11. 09:30 – Polija

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskā komitejas, Valmieras pilsētas pašvaldības, Stopiņu novada pašvaldības un Latvijas Kērlinga asociācija atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji