“Riga Junior Open 2018” titulu izcīna Krievija, Latvijas meiteņu kērlinga komandai 2.vieta

Rīgā, Kērlinga hallē no 2. līdz 4.novembrim norisinājās piektais starptautiskas “Riga Junior Open” turnīrs, kurā nepārspēta palika vienīgi meiteņu komanda no Krievijas, bet Latvijas junioru meiteņu izlasei augstā 2.vieta.
 

Sacensībās startēja 10 komandas, kuru vidū pa vienai no Čehijas, Lietuvas un Krievijas, bet pārejās septiņas junioru komandas bija no Latvijas, to starpā arī mūsu meiteņu un puišu nacionālās izlases.

Komandas bija sadalītas divās grupās pa piecām, kurās izspēlēja apļa turnīra kārtu. Pēc pamatturnīrā vienīgā bez zaudējumiem bija Marijas Jermeičikas vadītā Krievijas komanda, bet otrā grupā pirmajā vietā ar vienu zaudējumu ierindojās Latvijas junioru meiteņu izlase ar Evelīnu Baroni priekšgalā. Šīs abas komandas tikās spēlē par “Riga Junior Open 2018” titulu.
 

Fināla spēle norisinājās ļoti līdzīgi, jo pēc pieciem nospēlētiem endiem uz tablo kaujiniecisks neizšķirts 3:3. Sestajā endā Krievijas komanda panāk divu punktu vadību (5:3). Kad līdz spēles beigām atlikuši vien divi endi, lai mūsu meiteņu izlase varētu pārņemt vadību un uzvarēt turnīru, notiek negaidītais. Neveiksmes septītajā endā viņu pretiniecēm ļauj nozagt piecus punktus (10:3) un izcīnīt pirmo vietu “Riga Junior Open 2018” turnīrā. Līdz ar to Latvijai neizdodas iegūt šī turnīra titulu divus gadus pēc kārtas.

Cīņa par 3.vietu norisinājās starp mūsu puišu izlasi ar Krišu Vondu skipa pozīcijā un Jakuba Ričlija vadīto Čehijas komandu. Šajā spēlē pēc četriem endiem uz tablo neizšķirts 3:3. Arī šī mača beigas aizritēja pēc līdzīga scenārija kā finālspēle, kad mūsu pretinieki, iegūstot divu punktu pārsvaru (5:3), nākamos divus endus nozog, panākot 8:3. Šis rezultāts arī atnes čehiem uzvaru un ļauj izcīnīt 3.vietu turnīrā.

Vienīgās komandas, kuras aizvadīja šīs sacensības bez uzvarām bija Ventspils puišu komanda un Lietuvas jauktā junioru komanda.
 

Kopvērtējums:

  1. RUS / Adamant-1 (Marija Jermeičika)
  2. LAT / junior girls (Evelīna Barone)
  3. CZE / CC Ledoborci NG (Jakubs Ričlijs)
  4. LAT / junior boys (Krišs Vonda)
  5. LAT / Riga girls (Elīza Stabulniece)
  6. LAT / Riga boys (Kristaps Zass)
  7. LAT / Riga boys-2 (Roberts Buncis)
  8. LAT / Ventspils girls (Sonora Salmiņa)
  9. LTU / Forsarus MIX (Nika Šilova)
  10. LAT / Ventspils boys (Markuss Salmiņš)

 

1.vieta RUS / Adamant-1 (Marija Jermeičika)


2.vieta LAT / junior girls (Evelīna Barone)

 

3.vieta CZE / CC Ledoborci NG (Jakubs Ričlijs)

 

4.vieta LAT / junior boys (Krišs Vonda)

 

Turnīru rīkoja Latvijas kērlinga asociācija ar Pasaules kērlinga federācijas DAP programmas un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji