Ar perfektu bilanci Zviedrijas komanda uzvar Ālandu salu sieviešu kērlinga turnīrā

Šajā nedēļas nogalē no 18. līdz 21.oktobrim 10 sieviešu komandas sacentās pasaules kērlinga tūres (WCT) posmā “Paf Masters 2018” Ālandu salās, Somijā. Par uzvarētāju kļuva Izabellas Vranas vadītās komanda no Zviedrijas, bet abas komandas no Latvijas nekvalificējās ceturtdaļfinālam.
 

“Paf Masters” sieviešu turnīrs otro gadu pēc kārtas pulcēja spēcīgas pasaules komandas. Eiropas pārstāvju vidū bija arī Japānas un Ķīnas komandas. Tieši Sajakas Jošimuras vadītā Japānas komanda spēja iekļūt sacensību finālā, kur viņas tikās ar Izabellas Vranas Zviedrijas komandu. Abas konkurentes līdz šim turnīram atradās pasaules ranga pirmajā 20niekā un abas līdz pat finālam nebija zaudējušas ne spēli.
 

Cīņa par turnīra titulu iesākās mazrezultatīvi, jo līdz pat ceturtajam endam Zviedrijas kontā divi punkti (2:0), viens no tiem nozagts. Turpinājumā katra komanda sestajā un septītajā endā gūst pa diviem punktiem, bet vēl aizvien vadībā zviedrietes (4:3). Japānas komandai neizdodas pēdējo endu nozagt, līdz ar to viens punkts Izabellas Vranas komandas kontā (5:3) un izcīnīts “Paf Masters 2018” tituls.

Spēlē par 3.vietu iekļuva vēl viena Zviedrijas komanda ar Tovu Zundbergu priekšgalā un Šveices Alīnas Felmanes komanda. Zviedrietes jau no paša spēles sākuma dominēja, pirmajā endā gūstot trīs punktus, ko līdz ceturtajam spēja papildināt ar vēl diviem, kamēr viņu pretinieces izcīnīja tikai punktu (5:1). Tā arī līdz spēles beigām šveicietes nespēja atspēlēties, kas ļāva Zviedrijas komandai izcīnīt uzvaru ar 6:3.
 

Mūsu abām komandām – I.Rudzītes un E.Stabulnieces komandai šis turnīrs nebija veiksmīgs. I.Rudzītes komandai izdevās uzvarēt turnīra pirmo spēli, bet nākamajās piekāpās pārējām grupas komandām. Savukārt E.Stabulnieces junioru komandai, pirmo reizi piedaloties ārzemju turnīrā, šī bija vērtīga spēļu pieredze pret augsta līmeņa pretiniecēm, līdz ar to zaudējumi visās grupas spēlēs ir labs materiāls izaugsmei.
 

Spēles atkārtojumā var noskatīties pasaules kērlinga tūres (WCT) YouTube kanālā.

I.Rudzītes komandas spēļu rezultāti:
U 8:5 – M.Hansena (Somija)
Z 2:8 – T.Zundberga (Zviedrija)
Z 5:8 – I.Vrana (Zviedrija)*
Z 3:5 – A.Felmane (Šveice)*

E.Stabulnieces komandas spēļu rezultāti:
Z 2:7 – S.Jošimura (Japāna)*
Z 2:6 – L.Žanga (Ķīna)*
Z 2:8 – D.Žanga (Ķīna)
Z 3:8 – O.Kauste (Somija)

/U – uzvara, Z – zaudējums/
* Pieejami atkārtojumi

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji