Latvijas ratiņkērlinga izlase izcīna 5.vietu Skotijas turnīrā spēcīgu komandu konkurencē

Laika posmā no 16. līdz 19.oktobrim Skotijas pilsētā Stirlingā Latvijas ratiņkērlinga izlase aizvadīja sagatavošanās turnīru “Stirling Wheelchair International Invitation”. Tajā starp pasaules spēcīgākajām komandām izdevās parādīt atzīstamu sniegumu, kopvērtējumā izcīnot 5.vietu 12 dalībnieku vidū.
 

Latvijas ratiņkērlinga izlase “Stirling Wheelchair International Invitation” turnīru uzsāka ar sagrāvi pret Zviedrijas komandu (1:10), gūstot vienīgo punktu pašā spēles sākumā. Pēc šī zaudējuma nākamo spēli viņi sāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr Skotijai 2 izdevās punktu nozagt. Spēles turpinājums jau ievirzījās daudz pozitīvākā gultnē un gala rezultātā pārliecinoša uzvara ar 7:1.

Veiksmīgs trešās spēles sākums ļāva Latvijas izlasei nostiprināt vadību un noslēgt spēli septiņos endos ar rezultātu 7:2. Ceturtajā spēlē pret Skotiju 1 mūsu komanda pēc sestā enda atradās vadībā ar 3:2, bet zaudētie četri punkti septītajā bija lūzuma punkts, kas noveda komandu pie otrā zaudējuma turnīrā (3:8). Pēdējā grupas spēlē Latvijas izlasei veiksmīgs sākums, kad pēc četriem endiem panākts 3:1. Krievijas komanda sasparojas un piektajā endā izcīna trīs punktus (4:3), bet sestajā un septītajā nozog pa punktam, panākot 6:3 vadību. Astotajā endā mūsu komanda iegūst tikai punktu un piedzīvo trešo zaudējumu (4:6).
 

Pēc grupu turnīra mūsu izlase ierindojas 4.vietā, kas nozīmēja, kas nākamās divas spēles būs par 5.-8.vietu. Pirmajā mačā viņi tikās ar otras grupas 3.vietas ieguvēju – Angliju. Šajā spēlē dominēja Latvijas izlase un jau pēc četriem endiem atradās vadībā ar 6:2. Šis pārsvars tika palielināts sestajā endā (9:3), pēc kura tad arī noslēdzās šīs spēle.

Pateicoties uzvarai, mūsu komanda “Stirling Wheelchair International Invitation” turnīra pēdējā spēlē cīnījās par 5.vietu, kur pretim atkal Skotija 1. Ja grupas spēlē skoti mūs apbēdināja tieši spēles beigās, izcīnot uzvaru, tad šajā spēlē Latvijas komanda izrādījās krietni vien labāka par pēdējā pasaules čempionāta 3.vietas ieguvējiem, uzvarot ar 7:3. Šī uzvara atnesa izlasei 5.vietu 12 komandu konkurencē.
 

Nākamais un pēdējais Latvijas ratiņkērlinga izlases turnīrs pirms starta pasaules čempionāta B divīzijā būs jau nākamajā nedēļas nogalē, kad viņi dosies uz “Tallinn Wheelchair Curling International” turnīru Igaunijā (26. - 28.10.).

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, rezerviste Gaļina Pavlova, treneris – Arnis Veidemanis.

Latvijas izlases spēļu rezultāti:
Z 1:10 – Zviedrija
U 7:1– Skotija 2
U 7:2 – Somija
Z 3:8 – Skotija 1
Z 4:6 – Krievija
U 9:3 – Anglija (spēle par 5.-8.vieta)
U 7:3 – Skotija 1 (spēle par 5.vietu)

/U – uzvara, Z – zaudējums/

“Stirling Wheelchair International Invitation” turnīra kopvērtējums:
1.vieta – Kanāda
2.vieta – Zviedrija
3.vieta – Krievija
4.vieta – Norvēģija
5.vieta – Latvija
6.vieta – Skotija 1
7.vieta – Vācija
8.vieta – Anglija
9.vieta – Čehija
10.vieta – Somija
11.vieta – Skotija 2
12.vieta – Šveice

 

Latvijas ratiņkērlinga izlases startu turnīrā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Kērlinga asociācija.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji