Latvijas jauktajai kērlinga izlasei otrā uzvara PČ Kanādā

Vakardienas, 16.oktobra vēlajā spēlē pēc Latvijas laika Latvijas jauktā kērlinga izlase pasaules čempionātā Kanādas pilsētā Kelovnā tikās ar Taivānu, spēles galotnē izcīnot otro uzvaru čempionātā.
 

Šobrīd ir nepieciešams krāt uzvaras, lai grupā pakāptos augstāk un saglabātu izredzes uz iekļūšanu cīņā par medaļām. Līdz ar to Latvijai pirms šīs spēles vairs nebija kur atkāpties.

Ja Taivānas izlasei līdz šai spēlei bija izdevies iekrāt trīs uzvaras un vienu zaudējumu, tad Latvijas statistika šajās ailēs bija diametrāli pretēja. Debija čempionāta sākums Taivānai padevies gana labs, kas atspoguļojās arī spēlē pret mūsu izlasi.
 

Spēles sākums Latvijai izdevies, jo gūti trīs punkti gan pirmajā, gan trešajā endā ar savu pēdējo akmeni, turklāt ceturto endu izdevās nozagt, kamēr Taivāna tikai otrajā endā spēja paņemt divus punktus. Pēc četriem endiem rezultāts uz tablo patīkams 7:2. Tomēr spēles otrajā daļā Taivāna atrada pieeju mājai daudz veiksmīgāk un visu pazaudēto atguva nākamajos trīs endos. Uzsākot astoto endu neizšķirts 7:7. Šī enda galotnē mūsu izlasei izdodas precīzs metiens, lai izcīnītu vajadzīgo punktu un otro uzvaru (8:7).
 

Jāņa Rudzīša komentārs pēc spēles ar Taivānu:
“Rezultāta dinamika ļoti precīzi parāda notikumus laukumā. Pirmajos endos esam labāki “take out” metienu izpildījumā, kas dod it kā komfortablu pārsvaru. Spēles otrajā daļā mums rodas problēmas ar sargu tīrīšanu, bet pretinieku skips ļoti labi liek māju lai arī kur sargs atrastos, tā rezultātā spēle saspringta līdz pašām beigām.

Astotajā endā notīrām veiksmīgi visus sargus, bet pirms mūsu pēdējā metiena vienalga – 1, turklāt pretinieku akmens mājas beigās noslēpts aiz mūsu akmeņa mājas sākumā. Attiecīgi ar pēdējo metienu nepieciešams precīzs metiens mājā ar iespēju atspiesties. Šoreiz viss izdodas kā plānots. Otrā uzvara turnīra tabulā un pozitīvāks sportiskais noskaņojums.

Ārpus kērlinga laukuma mūs lutina vietējie latvieši, parādot daudzas skaistas un interesantas vietas, kuras mēs paši diez vai atrastu.”
 

Pēc šīs uzvaras Latvijas izlase vēl aizvien atrodas grupas lejas daļā – 6.vietā, tomēr panākumi nākamajās spēlēs šo pozīciju krietni vien uzlabos. Vienīgā komanda, kura C grupas spēles aizvada bez zaudējumiem ir Čehija, ko nevarētu teikt par Horvātiju, kura vēl meklē iespējas, lai uzvarētu.

Latvijas izlasei spēle pret Poliju rīt, 18.oktobrī plkst. 06:00 pēc Latvijas laika, bet vakara spēlē plkst. 20:00 viņi stāsies pretim vienai no grupas līderēm Spānijai. Abas šīs spēles varēs vērot tiešraidē Kelovnas kērlinga kluba YouTube kanālā.
 

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte (skips), Didzis Pētersons, Dace Spilnere.

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
Z 3:7 – Zviedrija
U 11:3 – Horvātija
Z 5:6 – Čehija
Z 5:6 – Igaunija
U 8:7 – Taivāna
18.10. 06:00 – Polija
18.10. 22:00 – Spānija
19.10. 06:00 – Francija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

Kopvērtējums C grupā:

Vieta Valsts Spēles Uzvaras Zaudējumi
1. Čehija 5 5 0
2. Spānija 5 4 1
3. Zviedrija 6 4 2
4. Francija 5 3 2
5. Taivāna 5 3 2
6. Latvija 5 2 3
7. Igaunija 6 2 4
8. Polija 6 1 5
9. Horvātija 5 0 5

 

Foto: WCF / Jeffrey Au
 

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji - LIVE RīGA (www.liveriga.com), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv), OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv) un SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); atbalstītāji – SIA “Aquasystems”.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji