Tallinā kūst ledus, Latvijas kērlinga komandas paliek ārpus ceturtdaļfināla

Sešas Latvijas komandas startēja “WCT Tallinn Ladies & Men`s Challenger 2018” kērlinga turnīrā, kas no 28. līdz 30.septembrim norisinājās Tallinā, Igaunijā. Tehnisku iemeslu dēļ otrajā sacensību dienā tika atceltas pēdējās divas grupu turnīra kārtas, līdz ar to atstājot mūsu komandas ārpus labākā astotnieka. Par uzvarētājiem kļuva “Team Hegner” no Šveices sieviešu konkurencē, bet starp vīriešu komandām labākā izrādījās “Team Shalamitski” no Baltkrievijas.
 

Šis pasaules kērlinga tūres (WCT) sieviešu un vīriešu komandu posms bija lieliska iespēja Latvijas komandām, lai sagatavotos Eiropas kērlinga čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīram, kas norisināsies no 4. līdz 7.oktobrim Kērlinga hallē, Rīgā.

Diemžēl dažām mūsu komandām tas izvērtās gaužām neveiksmīgs, jo ledus kušanas dēļ tika atceltas pēdējās divas pamatturnīra kārtas, kas liedza tām doties cīņā par papildus uzvaru, lai garantētu vietu sacensību ceturtdaļfinālā.

Tuvu ceturtdaļfinālam bija Ievas Rudzītes vadītā “Team Rudzite”, kā arī Arņa Veidemaņa vadītā “Team Redlihs” komanda, kuras abas bija iekrājušas divas uzvaras un vienu zaudējumu. Ar vienu uzvaru un diviem zaudējumiem grupu turnīra kārtu aizvadīja “Team Stasa-Sarsune”, “Team Gulbis” un “Team Truksans”, kuriem uzvara pēdējā spēlē dotu cerības tikt play-off kārtā. Līdz ar to visas trīs sieviešu un visas trīs vīriešu komandas “WCT Tallinn Ladies & Men`s Challenger 2018” turnīru noslēdza pēc grupu spēlēm.
 

Šo sacensību finālā sieviešu konkurencē nokļuva Mailes Molderes vadītā “Team Mölder” no Igaunijas un Ursi Hēgneres vadītā “Team Hegner” no Šveices. Pēc spēles trešā enda uz tablo neizšķirts, bet ceturtajā endā šveicietes nozog divus punktus, panākot 4:2 savā labā. Arī spēles otrajā daļā vērojams šveiciešu pārsvars, kas ļauj izcīnīt uzvaru ar 7:3 un “WCT Tallinn Ladies Challenger 2018” titulu.

Cīņa par 3.vietu noslēdzās tikai ekstra endā, jo neviena no komandām – Somijas “Team Kauste” (skips – Ona Kauste) un Ungārijas “Team Palancsa” (skips – Dorotija Palancsa) spēles laikā nespēja iekrāt pietiekamu pārsvaru, lai noturētu uzvaru. Ekstra endā ar pēdējā akmens tiesībām vienu punktu un uzvaru ar 6:5 izcīnīja somietes.
 

Savukārt vīriešu konkurences finālspēlē tikās “Team Shalamitski” no Baltkrievijas (skips – Iļja Šalamitskis) un “Team Rantamäki” no Somijas (skips – Tomi Rantamaki). Spēles pirmajā pusē veiksmīgāk nospēlēja baltkrievi un pēc četriem endiem izvirzījās vadībā ar 4:1. Somiem izdodas nozagt sesto endu un pietuvoties rezultātā līdz -1 (3:4), tomēr spēles galotnē baltkrievi nepadodas un izcīna uzvaru ar 6:3, kā arī “WCT Tallinn Men`s Challenger 2018” turnīra titulu.

Spēlē par 3.vietu jau no spēles sākuma dominēja Nīderlandes komanda “Team van Dorp” ar Jāpu Vandorpu priekšgalā. Izcīnītajiem pieciem punktiem otrajā endā viņi pievienoja divus nozagtus trešajā, iekrājot sešu punktu hadikapu pēc trijiem nospēlētiem endiem (7:1). Turpinājumā Somijas komanda “Team Mäkelä” (skips – Ville Makela) atguva trīs punktus, bet ar to bija par maz, lai uzvarētu. Līdz ar to ar 8:4 uzvaru un 3.vietu turnīrā ieguva nīderlandieši.
 

“Team Rudzite” komandas spēļu rezultāti:
Z 5:7 – “Team Rumyanceva” (Krievija)
U 8:3 – “Team Paulauskaite” (Lietuva)
U 9:6 – “Team Link” (Igaunija)
NENOTIKA – “Team Palancsa” (Ungārija)

“Team Stasa-Sarsune” komandas spēļu rezultāti:
U 7:4 – “Team Kapostina” (Latvija)
Z 8:9 – “Team Kauste” (Somija)
Z 6:7 – “Team Szeliga-Frynia” (Polija)
NENOTIKA – “Team Mölder” (Igaunija)

“Team Kapostina” komandas spēļu rezultāti:
Z 4:7 – “Team Stasa-Sarsune” (Latvija)
Z 7:11 – “Team Mölder” (Igaunija)
Z 4:12 – “Team Szeliga-Frynia” (Polija)
NENOTIKA– “Team Kauste” (Somija)

“Team Gulbis” komandas spēļu rezultāti:
U 8:4 – “Team Bolkenbaas” (Nīderlande)
Z 3:4 – “Team Poulsen” (Dānija)
Z 1:7 – “Team Shalamitski” (Baltkrievija)
NENOTIKA– “Team Mäkelä” (Somija)

“Team Truksans” komandas spēļu rezultāti:
Z 5:8 – “Team Vlassov” (Igaunija)
Z 1:10 – “Team van Dorp” (Nīderlande)
U 6:5 – “Team Bukovsky” (Čehija)
NENOTIKA – “Team Vyskupaitis” (Lietuva)

“Team Redlihs” komandas spēļu rezultāti:
U 7:4 – “Team Bosek” (Polija)
U 8:2 – “Team Lill” (Igaunija)
Z 7:10 – “Team Rantamäki” (Somija)
NENOTIKA – “Team Lottenbach” (Šveice)

/U - uzvara, Z - zaudējums/

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji