Sieviešu turnīrā Rīgā otro gadu pēc kārtas uzvar Lietuvas komanda

Šodien Kērlinga hallē noslēdzās ceturtās “Riga International Curling Challenge” sieviešu komandu sacensības. Turnīrs norisinājās no 21. līdz 23.septembrim, par kura uzvarētājām kļuva “Team Paulauskaite” no Lietuvas.
 

Piedaloties četrām komandām, trim no Latvijas un vienai no Lietuvas, “Riga International Curling Challenge” pamatturnīru bez zaudējumiem aizvadīja pagājušā gada titula īpašnieces “Team Paulauskaite” no Lietuvas. Pusfinālā viņas tikās ar mūsu junioru izlasi JKK/Barone. Šīs spēles pirmajā daļā iekrātais pārsvars lietuvietēm atnesa uzvaru visā spēlē ar 10:5 un vietu finālā.

Savukārt otra pusfināla cīņa noritēja starp NICOLL/Regža un junioru komandu SK OB/Stabulniece. Šo maču NICOLL/Regžas komanda sāka ar pēdējā akmens tiesībām, ko viņas spēja realizēt tikai ceturtajā endā, kad pretinieces jau bija nozagušas piecus punktus (5:1). Piekto endu pieredzējušajai NICOLL/Regžas komandai izdodas nospēlēt labāk un nozagt punktu (2:5), tomēr turpinājumā dominē juniores un ar uzvaru 7:2 izcīna vietu finālā.
 

Finālspēles pirmo endu SK OB/Stabulnieces komanda sāk ar zagšanu, uz ko nākamajā endā “Team Paulauskaite” atbild ar četriem punktiem (4:1). Nozagtais ceturtais ends mūsu juniores pietuvina rezultātā līdz -1 (3:4), tomēr lietuvietes pēc nozagtā sestā enda atkal iegūst pārsvaru +3 (6:3). Juniores nepadodas un, pēc lieliski nospēlētā septītā enda, panāk neizšķirstu 6:6. Līdz ar to “Riga International Curling Challenge” tituls tika noskaidrots astotajā endā, kurā Lietuvas komanda izmanto pēdējā akmens tiesības (8:6) un nodrošina uzvaru visā turnīrā, aizvadot to bez zaudējumiem.

Cīņa par trešo vietu tika uzsākta līdzīgi kā finālspēle, kad junioru komandai izdevās nozagt pretiniecēm punktu. Cīņa līdz sestajam endam norisinājās līdzīgi, kad neviena no komandām neizvirzījās izteiktos līderos. Savukārt sestajā endā gūtie divi un septītajā endā nozagtie trīs punkti pārvilka strīpu JKK/Barones komandai pacīnīties par uzvaru. Ar rezultātu 7:3 NICOLL/Regža nodrošināja sev šī turnīra 3.vietu.
 

8:6 “Team Paulauskaite” – SK OB/Stabulniece /finālspēle/
7:3 NICOLL/Regža – JKK/Barone /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. vieta “Team Paulauskaite” (Lietuva)
2. vieta SK OB/Stabulniece (Latvija 2)
3. vieta NICOLL/Regža (Latvija 1)
4. vieta JKK/Barone (Latvija 3)

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

Turnīra atbalstītāji Kērlinga halle, Latvijas Kērlinga asociācija, Isostar un VENDEN.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji