Kērlinga pasaules kausā visās trīs disciplīnās uzvar Kanāda

Ķīnas pilsēta Sudžou no 12. līdz 16.septembrim pulcēja sieviešu, vīriešu un jaukto pāru kērlinga komandas, lai Kērlinga pasaules kausa debijā noskaidrotu vēsturē pirmos uzvarētājus. Par to parūpējās Kanādas komandas, kuras uzvarēja visās sacensību disciplīnās.

Pateicoties Pasaules kērlinga federācijas iniciatīvai, šosezon notiek Kērlinga pasaules kausa izspēle, kas sastāv no četriem posmiem. Pirmajā posmā Sudžou, Ķīnā startēja 24 komandas – astoņas katrā veidā. Komandas tika sadalītas divās grupās pa četrām, kur izspēlēja divu apļu turnīru. Katras grupas labākā komanda sacentās finālā.
 

Starp jaukto pāru komandām vietu finālspēlē nodrošināja ASV, kas pamatturnīru aizvadīja bez zaudējumiem, un Kanāda, kura līdz finālam bija zaudējusi vienu spēli. Finālspēles sākumā amerikāņi Sāra Andersone/Korijs Dropkins turpināja rādīt labu sniegumu un pēc nospēlētas pus spēles – četriem endiem atradās nelielā vadībā ar 3:2.

Bet viss apgriezās kājām gaisā, kad ar pēdējo metienu piektajā endā neizdevās likvidēt kanādiešu Lauras Volkeras/Kirka Mūrsa akmeņu daudzumu mājas centrā, kas ļāva viņiem nozagt trīs punktus un izvirzīties vadībā ar 5:3. Tas ietekmēja amerikāņu spēli, jo arī turpmākajos divos endos kanādiešiem izdodas nozagt katrā pa punktam un panākt jau 7:3. Astotajā endā Kanādas komanda nospēlē droši, lai nepazaudētu pārsvaru. Amerikāņiem pietrūkst akmeņu, lai vismaz izlīdzinātu rezultātu, līdz ar to spēle beidzas ar rezultātu 7:3 un Kanādas uzvaru.
 

Sieviešu konkurencē ar vienu zaudējumu pamatturnīrā finālā iekļuva Kanāda un Zviedrija. Šajā spēlē jau no paša spēles sākuma dominēja Reičelas Homanas vadītā Kanādas komanda. Diviem punktiem otrajā endā viņām izdevās pievienot vienu nozagtu trešajā (3:0). Annas Haselborgas komandai tikai pēc sestā enda izdevās pietuvoties līdz -1 (3:4), bet lieliski nospēlētais astotais ends kanādietēm ļauj iegūt trīs punktus (7:3) un izcīnīt uzvaru pirmajā Kērlinga pasaules kausa posmā.
 

Kā pēdējās šajā turnīrā uz ledus devās vīriešu komandas. Arī šajā konkurencē gan Kanādai, gan Norvēģijai pa vienam zaudējumam pēc pamatturnīra. Finālspēle aizritēja pēc Kanādas komandas uzspiestās spēles. Kevina Koes vadītā komanda ne mirkli neļāva pretiniekiem ievilkt elpu un dot kaut nelielu iespēju atspēlēties. Iegūtie trīs punktu otrajā un divi punkti ceturtajā endā kanādiešiem nodrošināja komfortablu pārsvaru pēc nospēlētas pus spēles, kamēr Norvēģijas Stefana Valštada kvartetam divos endos izdevās paņemt tikai pa punktam (5:2).

Turpinājumā norvēģu spēlētāju pieļauto kļūdu daudzums viņiem nedeva iespēju paņemt vairāk kā punktu endā, līdz ar to Kanādas iekrātais spēles sākumā arī nodrošināja uzvaru ar 6:5.
 

Pateicoties uzvarām finālspēlēs, Kanāda visās trīs disciplīnās sev nodrošinājusi vietu lielajā finālā, kas norisināsies maijā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Savukārt Kērlinga pasaules kausa nākamais posms notiks Omahā, ASV no 5. līdz 9.decembrim.

Finālspēles un pamatturnīra spēles atkārtojumā var noskatīties Pasaules kērlinga federācijas Youtube kontā.

Finālspēļu rezultāti:
7:3 Kanāda:ASV – jaukto pāru fināls
7:3 Kanāda:Zviedrija – sieviešu komandu fināls
6:5 Kanāda:Norvēģija – vīriešu komandu fināls

Kopvērtējums pēc pirmā posma:

Sievietes Punkti Vīrieši Punkti Jauktie pāri Punkti
Kanāda 25 Kanāda 25 Kanāda 25
Zviedrija 20 Norvēģija 20 ASV 23
Krievija 9 Skotija 12 Šveice 12
Japāna 9 Šveice 9 Norvēģija 9
ASV 9 Zviedrija 8 Krievija 7
Skotija 6 ASV 7 Zviedrija 5
Ķīna 6 Ķīna 6 Ķīna 3
Koreja 3 Japāna 0 Koreja 3


Foto: WCF/Céline Stucki

 

 

 

Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji