Nigērija pievienojas kērlinga saimei un citi jaunumi no pasaules kērlinga kongresa

Uzsākot jauno kērlinga sezonu, katru gadu tā iesākas ar Pasaules kērlinga kongresu, kas šogad no 6. līdz 9.septembrim norisinājās Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Uz to devās Latvijas Kērlinga asociācijas pārstāvis Raimonds Vaivods.

Kongresa pirmajā dienā tika diskutēts par atsevišķām izmaiņām kērlinga noteikumos un ratiņkērlinga disciplīnā, kā arī turpmāko pasaules čempionātu jauktajiem pāriem organizāciju un Pasaules kērlinga federācijas finanšu situāciju 2017./2018. un 2018./2019.gada sezonās.

Būtiskākās no plānotajām izmaiņām noteikumos būs dalībnieku skaita palielināšanā Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, jaunajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra kvalificēšanās kārtībā un komandu ranžēšanā.

Vairāk kā divu stundu garumā tika diskutēts par Ziemas olimpiskajās spēlēs ievērojamu panākumu guvušo jaukto pāru kērlinga disciplīnu.

Visas valstis vienojās, ka esošais jaukto pāru pasaules čempionātu formāts no 2020.gada ir jāmaina un nākotnē ir jāparedz arī divas jaunas papildus sacensības šajā disciplīnā - Olimpiskās kvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem un pasaules čempionāts jauktajiem pāriem junioriem.
 

Otrajā dienā Starptautiskās olimpiskās komitejas pārstāvji prezentē atskatu uz spēlēm Dienvidkorejā.

Prezentācija skaitļos:

 • Olimpisko spēļu laikā kērlingu TV skatījās vairāk kā 1 miljards planētas iedzīvotāju;
 • Lielākais vienas spēles TV skatītāju skaits - 125 miljoni;
 • Lielākais skatītāju skaits - pamatturnīrs un izslēgšanās spēles sievietēm;
 • Vidējais TV skatītāju skaits vienai spēlei - 18 miljoni;
 • Sacensības ratiņkērlingā kopumā skatījušies 251 miljons planētas iedzīvotāju.

Vēl šajā dienā tika organizētas Eiropas un citu zonu sapulces, prezentētas attīstības aktivitātes un piedāvājumi no Pasaules kērlinga federācijas, kā arī gatavība tuvākajām sacensībām.

Uz ārkārtas balsošanu asamblejā plānots virzīt jauno pasaules čempionāta jauktiem pāriem formātu, paredzot turpmāk čempionātu dalīt A un B grupā vai A grupa (16 + 4 valstis) ar papildus kvalifikācijas turnīru.
 

Trešajā dienā norisinājās ģenerālā asambleja.

Pieņemtie lēmumi:

 • Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs komandu skaits palielinās no 16 uz 24;
 • Pilnībā izmainīts jaukto pāru čempionāts – 2020.gadā pasaules čempionātā piedalīsies 20 komandas. Pirmās 16 valstis kvalificēsies uzreiz no 2019.gada pasaules jaukto pāru čempionāta, bet atlikušās četras vietas tiks noteiktas pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā;
 • Uz jaunu četru gadu termiņu trešo reizi tika pārvēlēta esošā prezidente Keita Keitnesa;
 • Ievēlēts jauns finanšu direktors (valdes loceklis) Bjū Velings;
 • Nigērija pievienojas Pasaules kērlinga federācijas biedru pulkam, kopā federācijai sasniedzot jau 61 dalībvalstis;
 • Jaunais Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs 2019.gada janvārī norisināsies Nesbijā, Jaunzēlandē;
 • U.c.

Nākamgad Pasaules kērlinga federācijas dalībvalstis dosies uz Kankunu, Meksikā, kur no 4. līdz 6.septembrim piedalīsies astotajā ikgadējā Pasaules kērlinga kongresā.

 

Foto: © WCF / Peter Harsanyi

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Raimonds Vaivods

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji