“Riga Open 2018” titulu izcīna JKK/Stašas-Šaršūnes komanda

Nedēļas nogalē no 7. līdz 9.septembrim Rīgā, Kērlinga hallē norisinājās devītais starptautiskais kērlinga turnīrs “Riga Open”. Šogad 12 komandu konkurencē triumfēja Ivetas Stašas-Šaršūnes vadītā Jelgavas kērlinga kluba komanda.

“Riga Open 2018” sacensībās startēja komandas tikai no Baltijas valstīm. Starp mūsu junioru, sieviešu, vīriešu, jaukto komandu un Latvijas ratiņkērlinga izlasi piedalījās Lietuvas sieviešu, kā arī Igaunijas vīriešu un jauktā kērlinga komanda.

 

Pēc grupu turnīra bez zaudējumiem bija tikai šī gada Latvijas čempioni vīriešu komandām – A41/Gulbis (Skips – Ritvars Gulbis) un Latvijas junioru puišu izlase – “LAT junior men” (Skips – Krišs Vonda). Tomēr abām komandām zaudējot pusfinālā, tām bija jātiekas spēlē par 3.vietu. Turklāt slimības dēļ junioru komandai nācās šajā spēlē iztikt bez sava galvenā spēles vadītāja Kriša Vondas, spēlējot trijatā.

Spēles pirmajā endā A41/Gulbja komandai izdevās pirmajā endā nozagt vienu punktu. Juniori rokas nenolaida un turpināja precīzāku spēli otrajā endā. Tomēr enda beigās nelielās neprecizitātes metienos, junioriem ļauj panākt tik vien kā neizšķirtu (1:1). Trešajā endā abas komandas piekopj uzbrūkošā tipa kērlingu. Lai gan junioru kļūdas pēdējos metienos radīja bažas par vairāku punktu zaudēšanu, tomēr beigās viņi zaudē tikai viens punktu (1:2).

Turpmākajā spēles gaitā A41/Gulbja komandai veiksmīgi izdodas veidot savu spēli, liekot centra sargus, aiz kuriem tiek slēpti savi akmeņi. Junioru komanda nekādi nespēj atbrīvot mājas priekšu no šiem sargiem, līdz ar to ceturtajā un piektajā endā zaudējot pa punktam, bet sestajā endā, atrodoties neapskaužamā situācijā, nākas atdot pretiniekiem vēl četrus punktus. Pie rezultāta 8:1 tiek paspiestas rokas un “Riga Open 2018” turnīra 3.vietas kauss nonāk pie A41/Gulbja komandas.

 

Galvenais mačs – spēle par devīto “Riga Open” titulu notika starp sieviešu komandu JKK/Staša-Šaršūnes (Skips – Iveta Staša-Šaršūne) un vīriešu komandu “Team Rēdlihs” (Skips – Arnis Veidemanis).

Veiksmīgu spēles pirmo endu aizvadīja JKK/Staša-Šaršūnes komanda, kurai ar pēdējā akmens tiesībām izdevās iegūt trīs punktus (3:0). Otrā enda sakums zaudētājiem neveiksmīgs. Toties šī enda beigās, pateicoties pretinieču kļūdām un pašu labajam izpildījumam iegūti divi punkti (2:3).

Lai gan likās, ka vīriešu komanda “Team Rēdlihs” ir atguvusies, tomēr spēles turpinājumā viņu vājais sniegums metienos ļāva pretiniecēm pēc trešā enda iegūt pārsvaru 5:2, ko nākamajos divos endos viņas papildināja ar vēl trim nozagtiem punktiem. Pēc piektā enda pie rezultāta 8:2 tika paspiestas rokas un par “Riga Open 2018” titula ieguvēju kļuva JKK/Staša-Šaršūnes komanda. Kas nozīmē, ka jau piekto gadu pēc kārtas “Riga Open” titulu ir izcīnījusi kāda no Latvijas komandām.

 

8:2 JKK/Staša-Šaršūne - “Team Rēdlihs” (spēle par 1.vietu)
8:1 A41/Gulbis - “LAT junior men” (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:
1. JKK/Staša-Šaršūne - Iveta Staša-Šaršūne (Latvija)
2. Team Rēdlihs - Arnis Veidemanis (Latvija)
3. A41/Gulbis - Ritvars Gulbis (Latvija)
4. LAT junior men - Krišs Vonda (Latvija)
5. RKK MIX - Jeļena Rudzīte (Latvija)
6. LTU women - Virginija Paulauskaite (Lietuva)
7. JKK/Rudzīte - Ieva Rudzīte (Latvija)
8. CC Tallinn - Harri Lill (Igaunija)
9. CC Riga - Mārtiņš Trukšāns (Latvija)
10. EST MIX - Andres Jakobson (Igaunija)
11. OPA! - Poļina Rožkova (Latvija)
12. SK OB/Regža - Evita Regža (Latvija)

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
RKK – Rudzīšu kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”

 

1.vieta - JKK/Staša-Šaršūne (Santa Blumberga, Madara Bremane, Ieva Krusta, Evelīna Barone, aiz kadra Iveta Staša-Šaršūne)

 

2.vieta - Team Rēdlihs (Arnis Veidemanis, Aivis Krims, Jānis Rudzītis, aiz kadra Jānis Rēdlihs un Edgars Linužs)

 

3.vieta - A41/Gulbis (Ritvars Gulbis, Raivis Bušmanis, Aivars Avotiņš, Anrijs Briežkalns, aiz kadra Kristaps Vilks)

 

4.vieta - LAT Junior men (Ričards Vonda, Deivids Jēkabsons, Reinis Jučers, trenere Evita Regža aiz kadra Krišs Vonda)

 

Turnīru organizēja Latvijas Kērlinga asociācija, ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji