Rīgā notiks Pasaules kērlinga federācijas rīkotā attīstības nometne

No 29. augusta līdz 2.septembrim Rīgā, Kērlinga hallē notiks Pasaules kērlinga federācijas (WCF) organizētās “Stepping Stone programme” kērlinga apmācības potenciālajiem izlašu dalībniekiem.

Pirmo reizi šīs programmas ietvaros Pasaules kērlinga federācijas instruktori 2016.gada augustā viesojās mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, bet pagājušajā gadā šī kērlingistu attīstības nometne notika Jaunzēlandē.

Tās mērķis ir palīdzēt izlasēm sagatavoties atbildīgajām sezonas sacensībām, iepazīstināt kērlingistus ar dažādām tehnikām, kuras pielietot gan fiziskajā, gan mentālajā sagatavošanās procesā, kā arī iemācīt produktīvi veidot sezonas plānošanu, lai viņu sagatavotība būtu vislabākā tieši uz atbildīgajiem startiem. Tāpēc visas nometnes garumā kērlingisti pavadīs mācību stundas gan uz ledus, gan ārpus tā.

Rīkot šo Pasaules kērlinga federācijas izstrādāto programmu Rīgā Latvijas Kērlinga asociācija izcīnīja konkursa ceļā. 2017. gada decembrī LKA valde vienojās, ka apmācībās piedalīsies Latvijas ratiņkērlinga komandas – RKK/Rožkova un Alliance/Dimbovskis, Latvijas vīriešu un sieviešu 2018.gada čempionāta uzvarētāji – A41/Gulbis un JKK/Rudzīte, Latvijas jauktā pāra izlase – S.Blubmerga/R.Gulbis, kā arī potenciālie Latvijas meiteņu un puišu junioru izlases dalībnieki.

Nometnes pirmajās divās dienās 29. un 30.augustā ar ratiņkērlinga komandām strādās instruktors Kriss Boudens. Viņš kopš 2014. gada darbojas par ratiņkērlinga treneri Kanādas Kērlinga asociācijā, turklāt, uzsākot darbu tieši šajā gadā, Soču paralimpiskajās spēlēs viņš palīdzēja Marka Aidesona vadītajai Kanādas ratiņkērlinga izlasei izcīnīt zelta medaļas.

Par sieviešu, vīriešu, jauktā pāra un junioru apmācību atbildēs Kens Beignels, kurš ir sporta plānošanas speciālists un mentālo treniņu treneris. Pateicoties viņa zināšanām un trenera iemaņām, viņš palīdzēja Kanādas sieviešu izlasei divas reizes izcīnīt zelta medaļas, kā arī ir trenējis vienu no pasaules labākajām komandām Breda Gušu vadībā, kuri 2017.gadā izcīnīja pasaules čempionu titulu, bet šogad kļuva par pasaules vicečempioniem.

Kenam Beignelam mācību procesā pievienosies Skots Arnolds, kurš Pasaules kērlinga federācijā (WCF) darbojas sacensību un kērlinga attīstības jomā.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji