Neveiksme turpina vajāt Latvijas jaukto pāru kērlinga izlasi pasaules čempionātā
Šodien, 25.aprīlī Latvijas jaukto pāru kērlinga izlase pasaules čempionātā Zviedrijā, Esterzundā aizvadīja savu priekšpēdējo grupas turnīra spēli pret Itāliju. Pēc kļūdainā sākuma, beigās zaudētos punktus bija grūti atgūt, līdz ar to zaudējums ar 4:7.
 
Pirms šīs spēles Latvijas un Itālijas izlases bija izcīnījušas pa trim uzvarām. Atšķirība tā, ka Latvijai divi zaudējumi, bet Itālijai tikai viens. Mūsu izlasei nepieciešama uzvara, lai saglabātu izredzes uz astotdaļfinālu.
 
Latvijas izlase pirmajā endā izcīna pēdējā akmens tiesības. Ar pirmajiem akmeņiem kā ierasts komandas spēlē uz mājas centru. Pirmie divi enda akmeņi nedaudz par spēcīgu, bet pretinieku trešais enda akmens uzkrīt sargam. Ar enda sesto akmeni Ritvaram Gulbim izdodas lielisks „draw” metiens uz mājas centru, bet šo situāciju ātri vien mēģina likvidēt itāļi ar savu nākamo metienu, izpildot „take out”. Tomēr viens Latvijas akmens paliek tuvāk centram. Latvijas izlase iespēju pēc astotā metiena panākt +2 neizmanto. Par ko Itālija mūs soda, un nu jau +1 viņiem. Tā tas arī paliek pēc pēdējā šī enda Santas Blumbergas metiena.
 
Otrajā endā pēc diviem metieniem +1 pozīcijā Itālija, tiesa gan viņu akmens aiz „tee” līnijas, toties otru viņi novieto virs „tee” līnijas, izveidojot labu situāciju un +2. Ritvara Gulbja mēģinājums pastumt tikko mesto akmeni aiz „tee” līnijas izdodas, bet jau ar nākamo pretinieks aizslēpj savu aiz mūsējā, kas atrodas astoņās pēdās, uz doto brīdi Itāļiem +3. Itāļi turpina spēlēt agresīvi uz ko Latvijas izlase atbild ar kļūdainiem metieniem. Pirms pēdējā šī enda metiena Itālijas izlase sakrājusi jau četrus akmeņus tuvāk centram. Sarežģītais pēdējais metiens uz mājas centru Latvijai beidzas neveiksmīgi, kas Itālijai ļauj nozagt trīs punktus (4:0).
 
Trešais ends Latvijas izlasei iesākts ar precīzu metienu uz mājas centru, izspiežot no tā ārā pretinieku enda pirmo akmeni. Tālāk seko kļūdas abu komandu izpildījumā, kad akmeņi uzkrīt sargam. Pozitīvi tas, ka pēc ceturtā akmens mums +2, bet ar piekto metienu šie abi akmeņi tiek izsisti ārā no spēles, kas dod Itālijai +1. Mājas priekšu nosedz trīs sargi. Tas netraucē Latvijas izlasei nu jau atrasties tuvāk centram. Komandas atkal apmainās ar neprecīziem metieniem. Pēdējais metiens Latvijas izlasei sarežģīts, lai iegūtu divus punktus. Diemžēl tas neizdodas un paņemts tikai viens (1:4).
 
Daudz kļūdu Latvijai tieši svarīgākajos metienos neļauj nekādi ieķerties spēlē.
 
Ceturto endu uzsākam ar metienu, kas apstājas sargā. Pretinieku nedaudz par spēcīgu uzmestais akmens aizslīd aiz „tee” līnijas. Ritvars Gulbis to izmanto un uzmet precīzu „draw” metienu uz mājas centru. Ar nākamo metienu itāļi neveiksmīgi novāc abus centra sargu, jo viens no tiem ieslīd mājā, četru pēdu aplī aiz „tee” līnijas. To izmantojam un pieliekam vēl vienu klāt, kas nākamajā metienā rada grūtības itāļiem izsist dubulto „take out”. Pēc šīs situācijas +1 Latvijai, ko nolemjam sargāt. Pēc Itālijas „take out” metiena Latvijai vēl joprojām +1, tikai pamainījies akmeņu daudzums un izkārtojums mājā. Ar pēdējo akmeni uzlikts sargs, lai apgrūtinātu Itāliju iegūt punktu. Tas viņiem neizdodas, līdz ar to viens nozagts Latvijai (2:4).
 
Pēc pārtraukuma piekto endu labi uzsāk abas komandas. Pēc enda trešā metiena Latvijas izlasei ieņemta laba pozīcijā mājas centrā. Tomēr šo akmeni itāļi izsit ar enda sesto akmeni un nu jau +1 viņiem. Situācija, kad viens tuvāks akmens mājas centram, mainās līdz pat pēdējam metienam. Tad Itālijai izdodas dubultais „take out” metiens, lai paņemtu divus punktus (6:2).
 
Sestajā endā Latvijas izlase izvēlas „Power Play” iespēju. Tas spēles sākumā dod rezultātu, jo pēc ceturtā akmens mums +3. Turpinājumā kļūdas no abu komandu puses, turklāt Ritvaram Gulbim neizdodas ielikt ceturto akmeni mājā. Itālijai izdodas izsist tikai vienu no trim, bet ar viņu pēdējo akmeni izsisti divi, kas Latvijai ar pēdējo metienu uz mājas enda beigās ļauj iegūt divus punktus (4:6).
 
Septītā enda Latvijas izlases pirmais metiens uz centru nedaudz par spēcīgu, kļūda arī trešajā metienā, kamēr Itālijai jau +2. Ritvaram Gulbim izdodas labs enda piektais metiens, kas izveido situāciju lai nozagtu punktu šajā endā. Komandas apmainās ar precīziem metieniem, lai ieņemtu labāku pozīciju pirms „tee” līnijas. Diemžēl šajā endā nozagt neizdodas, līdz ar to +1 Itālijai (7:4).
 
Astoto endu Latvijas izlasei uzsāk ar precīzu metienu, ieliekot sešās pēdās uz centra līnijas. Pretiniekam kļūda, uzkrītot sargam, bet ar nākamo metienu to neizmantojam. Lai gan pēc šī metiena +3 Latvijai. Itālija ar enda piekto akmeni caur savu centra sargu izsit abus Latvijas izlase akmeņus, kas atradās uz centra līnijas pie mājas centra. Turpinājumā bija iespēja paņemt trīs punktus šajā endā, tomēr, kļūda enda astotajā metienā, izredzes uz rezultātā izlīdzināšanu pagaisa. Līdz ar to vēl viens zaudējums Latvijas izlasei. 
 
Latvijas izlases trenera Aivara Avotiņa pēcspēles komentārs:
„Šodien nebija mūsu diena. Vairākos endos situācija veidojās labvēlīga, bet tas nepiespiestās kļūdas traucēja izcīnīt punktus. Vēl ir iespēja tikt astotdaļfinālā, bet nu jau jācer uz citu komandu palīdzību.”
 
Rīt, 26.aprīlī Latvijas jaukto pāru izlase plkst. 17:00 tiksies ar Šveici, kuru līdz šai spēļu kārtai vēl nevienam nav izdevies pārspēt.
 
*Power play: Komandām ir tiesības izmantot „Power Play” iespēju vienu reizi katrā spēlē, endā, kurā tai ir pēdējā akmens tiesības. Kad tiek izmantots „Power Play”, tad spēles sākumā izvietotie akmeņi tiek pārcelti no centra līnijas uz laukuma labo vai kreiso malu, kas kalpo kā sānu sargs un akmens aiz šī sarga, kurš tiek novietots virs „tee” līnijas, tai pieskaroties. Šo iespēju nevar izmantot papildus (ekstra) endā.
 
Spēļu tiešraides meklē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.
 
Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.
 
Jauktā pāra izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 7:4 Latvija – Nīderlande
U 13:0 Latvija – Luksemburga
U 6:4 Latvija – Slovēnija
Z 6:8 Latvija – Austrālija
Z 3:5 Latvija – ASV
Z 4:7 Latvija – Itālija
26.04. 17:00 Latvija – Šveice
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
Kopvērtējums jaukto pāru A grupā
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
ASV
5
5
0
2.
Šveice
4
4
0
3.
Itālija
5
4
1
4.
Austrālija
5
3
2
5.
Latvija
6
3
3
6.
Luksemburga
5
1
4
7.
Nīderlande
5
0
5
8.
Slovēnija
5
0
5
 
 
 
Foto: WCF / Tom Rowland
 
 
Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji