Latvija piekāpjas ASV pasaules kērlinga čempionātā jauktajiem pāriem
Šodien, 24.aprīlī Latvijas jaukto pāru kērlinga izlase aizvadīja piekto spēli pasaules čempionātā Zviedrijā, Esterzundā. Līdzīgā cīņā viņi spēles beigās atzina ASV izlases pārākumu ar 5:3.
 
Līdz šai spēlei abām komandām bija pa trim uzvarām, toties Latvijas izlasei papildus arī viens zaudējums.
 
Spēli ar pēdējā akmens tiesībām pirmajā endā uzsāka ASV. Abas komandas pirmos divus enda metienus izpilda precīzi uz mājas centru. Toties abu komandu otrie metieni nedaudz neprecīzi un paliek turpat aiz „tee” līnijas četru pēdu aplī. Amerikāņi ar savu sesto akmeni izdara vidēji spēcīgu metienu, kas nostāda viņus labā pozīcijā mājas centra priekšā un uz doto brīdi dod +2. Ritvara Gulbja mestais dubultais „take out” metiens neizdodas, ko pretinieks izmanto nākamajā gājienā un nu jau mājā četri labāki ASV izlase akmeņi. Santa Blumberga arī mēģināja izpildīt dubulto „take out” metienu, kas izdevās daļēji, bet ar kļūdu pozitīvajā virzienā, jo amerikāņiem jāpieskaras divu pēdu aplim, lai nopelnītu divus punktus. Diemžēl metiens par spēcīgu un +1 pēc pirmā enda ASV.
 
Otro endu amerikāņi uzsāk ar „draw” metienu uz centru, kas atsitās pret mājā esošo stacionāro akmeni. Santas Blumbergas pirmais akmens uzkrīt sargam. Pretinieks nolemj nolikt papildus centrā sargu, tomēr tas ieslīd mājā 12 pēdu aplī. Mēģinājums izsist abus ASV akmeņus no mājas Ritvaram Gulbim neveiksmīgs, jo centrā esošais paliek. Amerikāņi turpina sargāt centra līniju. Vēl viena kļūda Latvijas izlases izpildījumā. Pretinieki mēģina to izmantot, metot akmeni uz centru, bet tas ir par vāju un paliek 12 pēdās. Savukārt Ritvara Gulbja metiens uz centru aizslīd aiz „tee” līnijas un apstājās aiz četru pēdu apļa. Pretinieks izdara līdzīgu kļūdu, pat pasitot mūsu tikko mesto akmeni uz mājas beigām. Santas Blumbergas pēdējais precīzais metiens, pie +2 situācijas amerikāņu labā, nopelna vienu punktu Latvijas izlasei (1:1).
 
Trešā enda pirmie divi metieni abām komandām precīzi novietoti pirms „tee” līnijas četru pēdu aplī. Toties Ritvara Gulbja metiens nedaudz par spēcīgu nonāk aiz „tee” līnijas. Savukārt pretinieka akmens nenokrīt pietiekoši un paliek atvērts pirms „tee” līnijas, ko izmantojam, lai to pasistu prom un pašu akmens norullētu uz centru, kas šajā situācijā Latvijai dod +2. Nākamais ASV metiens vienu no šiem akmeņiem izsist no mājas, bet otru pabīda prom no centra un nu jau +1 ASV. Ritvara Gulbja dubultais „take out” metiens atbrīvo pieeju pašam centram, bet to neizmanto amerikāņi. Toties Santai Blumbergai izdodas ielikt centrā, kas dod +1 Latvijai un tā arī paliek pēc pretinieku pēdējā neprecīzā metiena (2:1).
 
Ceturtais ends iesākās ar „draw” metienu Santas Blumbergas izpildījumā. Diemžēl tas nonāk pie stacionārā akmens aiz „tee” līnijas. Arī nākamie divi metieni nedaudz par spēcīgu, toties amerikāņu ceturtais akmens apstājas labā pozīcijā uz centra līnijas četru pēdu aplī pirms „tee” līnijas. Tam Latvijas izlase uzreiz pielīmē klāt savu. Savukārt pretinieks noņem centra sargu, jo tuvāk centram patlaban viens Latvijas izlases akmens. ASV ar astoto šī enda akmeni izpilda lielisku „take out” metienu, kas atbrīvo pieeju centram un tiek vaļā no vairākiem mūsu akmeņiem. Tiesa atbrīvotais centrs dod iespēju mums ielikt akmeni pašā centrā, pielīmējot pie pretinieku, diemžēl metiens neizdodas. Pa laimi arī amerikāņiem neveiksmīgs pēdējais metiens, kas potenciālo divu punktu vietā dod tikai vienu (2:2).
 
Pēc pārtraukuma uz ASV piektā enda pirmo precīzo metienu uz māju, Latvijas izlase atbild ar kļūdu, uzkrītot sargam. Amerikāņi jau no enda trešā akmens sāk savu sargāt. Ritvars Gulbis kļūdās savā „draw” metienā atkal uzkrītot sargam, ko amerikāņi izmato, ieliekot sešās pēdās uz centra līnijas. Abu pretinieku sargu novākšana beidzas tikai ar viena akmens izņemšanu no spēles. Amerikāņi pārmaina taktiku un sāk spēlēt uzbrūkoši mājas centram. Ar ko Latvijas izlase atbild ar „draw” metienu uz centru, kas mazliet aizslīd aiz „tee” līnijas. Amerikāņiem dubultais „take out” metiens nesanāk, bet to nespējam izmantot, lai iegūtu punktus, kas ļauj ASV nozagt vienu punktu (3:2).
 
Sesto endu perfekti uzsāk ASV, bet Latvijas izlasei akmens nenokrīt uz pašu centru. Par laimi ASV pieļauj kļūdu, bet arī Ritvara Gulbja metiens ir neprecīzs, ko ASV izmanto nākamajā metienā un nu jau viņiem +2. „Take out” metiens no mūsu izlases puses neko nemaina. ASV turpina krāt akmeņus tuvāk centram un nu jau +3. Ritvars Gulbis ar savu pēdējo akmeni noņem sargu, bet pretinieks ieliek ceturto akmeni tuvāk centram. Izglābties no šīs situācijas būs pagrūti, jo aizsegta piekļuve centram. Santa Blumberga izdara „take out” metienu, bet situācija nepieļāva punkta iegūšanu, līdz ar to ASV nozog vēl divus (5:2).
 
Septītajā endā Latvijas izlase paņem „Power Play”* iespēju. Diemžēl jau ar pirmo mūsu komandas metienu uz mājas sānu neizdodas to tur dabūt, paliekot centra sarga pozīcijā, ko pretinieks izmanto, ieliekot savu akmeni precīzi aiz tā. Ritvaram Gulbim neizdodas šo akmeni pasist uz mājas beigām, jo tas tikai nedaudz tika aizķerts. Toties jau ar viņa nākamo akmeni šis metiens izdodas. Nākamajos gājienos komandas apmainās ar akmeņu izsišanu no spēles. Pēdējā šī enda metienā Santai Blumbergai bija visas iespējas atgūt iepriekš zaudēto divus punktus, bet tas viss beidzās ar viena punkta guvumu (3:5).
 
Astotajā endā ASV nolemj spēlēt „Power Play”*. Latvijas izlase endu uzsāk ar uzliktu centra sargu. ASV nolemj likt savu akmeni mājas centrā, tomēr akmens uzkrīt šim tikko izliktajam sargam, paliekot šajā pozīcijā. Diemžēl šo kļūdu neizmanto Latvijas izlase, kuras metiens uz māju ir par vāju. Nu jau pretinieks drīkst izsist akmeņus no spēles, izpildot precīzu dubulto „take out” metienu sargu noņemšanai. Neprecīzie Latvijas izlases metieni turpinās. Tomēr ir palicis centra sargs, ko vēl var mēģināt izmantot, lai nozagtu divus punktus un panāktu ekstra endu. Diemžēl tas nerealizējās un Latvijas izlase atzīst ASV pārākumu ar 5:3.
 
Latvijas izlases trenera Aivara Avotiņa pēcspēles komentārs:
„Līdzīga spēle. Ļoti izšķīra piektā enda pēdējais akmens, kad, ejot pēc diviem punktiem, bija kļūda komunikācijā un zaudēts viens punkts. Pēc šī enda ASV komanda pārņēma iniciatīvu un izcīnīja uzvaru.”
 
Pēc šīs spēļu kārtas mūsu grupas līderpozīcijās atrodas Šveice un ASV, kas līdz šim uzvarējušas visās četrās spēlēs. Rīt, 25.aprīlī Latvijas jaukto pāru izlase plkst. 09:00 tiksies ar Itāliju.
 
*Power play: Komandām ir tiesības izmantot „Power Play” iespēju vienu reizi katrā spēlē, endā, kurā tai ir pēdējā akmens tiesības. Kad tiek izmantots „Power Play”, tad spēles sākumā izvietotie akmeņi tiek pārcelti no centra līnijas uz laukuma labo vai kreiso malu, kas kalpo kā sānu sargs un akmens aiz šī sarga, kurš tiek novietots virs „tee” līnijas, tai pieskaroties. Šo iespēju nevar izmantot papildus (ekstra) endā.
 
Spēļu tiešraides meklē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.
 
Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.
 
Jauktā pāra izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 7:4 Latvija – Nīderlande
U 13:0 Latvija – Luksemburga
U 6:4 Latvija – Slovēnija
Z 6:8 Latvija – Austrālija
Z 3:5 Latvija – ASV
25.04. 09:00 Latvija – Itālija
26.04. 17:00 Latvija – Šveice
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
Foto: WCF / Tom Rowland
 
 
Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji