Pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā Latvijai vēl divas uzvaras
Šodien, 22.aprīlī divas spēles pasaules čempionātā Zviedrijā, Esterzundā aizvadīja Latvijas jaukto pāru kērlinga izlase. Pirmajā no tām sagraujot Luksemburgu, bet otrajā tika pieveikta Slovēniju.
 
Pret Luksemburgu pirmajā endā mūsu izlasei pēdējā akmens tiesības. Luksemburga uzsāk spēli ar neprecīzu „draw” metienu, kas aizķer sargu. Santai Blumbergai izdodas daļēji precīzs metiens uz mājas centru, ko pretinieki izmanto, lai nonāktu labākā pozīcijā. Ritvara Gulbja mestais „take-out” metiens, vienu no sargiem iestumj mājas centrā, kas dod +2 Luksemburgai pēc pieciem metieniem. Viņi nolemj sargāt, bet sargs uzlikts neprecīzi. To izmantojam un izspiežam vienu pretinieku akmeni no centra. Cīņā par centru Ritvaram Gulbim izdodas lielisks „take-out” metiens un ieņemta laba pozīcija pirms pēdējā metiena. Luksemburga kļūdās, aizmetot garām „take-out” metienu. Latvijas izlasei atlika izspiest ārā no centra pretinieku akmeni, lai pirmajā endā nopelnītu trīs punktus, kas arī izdodas.
 
Otrais ends uzsākts ar vāju metienu, kas nedaudz pieķer māju. Luksemburga izmanto šo situāciju sev par labu un izdara precīzu metienu uz centru. Ritvaram Gulbim veiksmīgi izdodas „freeze” metiens, kuram pretinieki pieliek klāt savu. Cīņā par centru komandas uzsāk akmeņu pasišanu aiz „tee” līnijas. Latvijas izlasei +1 un tiek nolemts šo situāciju sargāt ar pēdējiem metieniem. Ar enda pēdējo akmeni Luksemburgai neizdodas panākts sev labvēlīgu rezultātu, līdz ar to Latvijas izlase nozog vienu punktu (4:0).
 
Pēc diviem nospēlētiem endiem mūsu komandas precizitāte metienos ir krietni uzlabojusies salīdzinājumā ar čempionāta pirmo spēli.
 
Tomēr trešais ends uzsākts ar mainīgām sekmēm. Ko pretinieks gan nespēj izmantot. Pēc Ritvara Gulbja otrā metiena mums +1. Viņa centieni ielikt otru labāku mājas centrā beidzas ar akmens apstāšanos 12 pēdu aplī mājas sākumā. Par laimi pretinieks šo neprecizitāti neizmanto un dod mums vēl vienu iespēju, lai gan centram piekļūt nu jau ir grūtāk, jo mājas priekšā pāris sargi. Santas Blumbergas metiens dod +2 (6:0), kas arī beigās nonāk uz tablo, jo pretinieku pēdējais metiens uz mājas centru ir par spēcīgu.
 
Ceturtā enda sākumā uz mūsu precīzajiem metieniem Luksemburgas izlase atbild ar neveiksmīgiem. Pēc pieciem akmeņiem Latvijas izlasei pārsvars mājas centrā. Ko beidzot Luksemburgai izdodas likvidēt ar precīzu metienu centrā. Tomēr šis akmens tur ilgi neuzkavējas, jo Ritvaram Gulbim to izdodas veiksmīgi pastumt to aiz „tee” līnijas. Savukārt pēc ne tik veiksmīgi pretinieku pēdējā „take-out” metiena arī ceturtajā endā izdodas nozagt divus punktus (8:0).
 
Pēc pārtraukuma piektā enda pirmo akmeni Latvijas izlase izmet cauri, lai neradītu liekas problēmas un iespējas pretiniekiem atspēlēties. Nākamajos metienos komandas audzē akmeņu skaitu ap mājas centru, apmainoties labiem un ne tik labiem metieniem. Ritvara Gulbja enda septītais akmens izdodas lielisks, kā arī Santas Blumbergas enda pēdējais akmens, kas viņus pirms pretinieku pēdējā metiena nostāda +3 pozīcijā. Luksemburgas izlase ir bezspēcīga, lai labotu šo situāciju, kas noved Latvijas izlasi pie nozagtiem vēl trīs punktiem (11:0).
 
Minimālais endu skaits, ko jāaizvada pasaules čempionātā, ir seši, līdz ar to arī pie 11:0 rezultāta komandas turpina spēli. Šajā endā Luksemburga izmanto „PowerPlay”* iespēju. Lieki neriskējot, Latvijas izlase pirmo akmeni iemet mājas centrā, kuram veiksmīgi Luksemburga pieliek klāt savējo. Tomēr kļūdas turpinās viņu nākamajos metienos, kas nekādi nedod iespēju uz pozitīvu arī šī enda iznākumu. Beigās neprecīzais „take-out” metiens, ļauj Latvijai nozagt vēl divus punktus un spēli noslēgt ar 13:0.
 
Latvijas izlases trenera Aivara Avotiņa pēcspēles komentārs:
„Visu spēli kontrolējām spēles gaitu. Labi nolasījām ledu, kas rezultējās labos metienos. Tas būs ļoti svarīgi turpmākajām spēlēm, jo ar katru nākamo spēli pretī nāks aizvien stiprāki pretinieki. Tagad atpūsties un gatavojamies pēcpusdienas spēlei ar Slovēniju.”
 
Latvijas izlases spēlētājas Santas Blumbergas pēcspēles komentārs:
„Ir laba sajūta. Vakardienas spēle bija nedaudz nedroša, jo nezinājām ledu un arēnu. Savukārt šodien ledus kritums un ātrums bija ļoti labs. Šogad spēlēju kopā ar pagājušā gada treneri, līdz ar to ir nedaudz savādāk, bez tam mums bija ļoti gara sezona. Mums bija gan labi, gan ne tik labi panākumi sagatavošanās turnīros, bet tas viss mums iemācīja kā to vērst uz labu.” (Intervija tulkota no http://www.worldcurling.org/wmdcc2018/day-two-quotes)
 
Latvijas jaukto pāru izlase otrajā šīs dienas spēlē nopelna pēdējā akmens tiesības pirmajā endā. Slovēnija spēli uzsāk ar metienu uz mājas centru, kas apstājas pirms „tee” līnijas četru pēdu aplī. Tam uzreiz seko pielīmēšanās metiens Latvijas izlases izpildījumā. Pēc pretinieku kļūdainajiem metieniem, Ritvaram Gulbim izdodas divi labi metieni, kas dod pozīciju, lai iegūtu vairākus punktus šajā endā. Tomēr ar septīto akmeni pretiniekiem izdodas lielisks „draw” metiens. Centieni to pabīdīt tālāk prom no centra nevainagojās panākumiem, tomēr garām aizmestais pretinieku akmens, dod iespēju Latvijas izlasei iegūt divus punktus, kas arī izdodas.
 
Otrā enda pirmais akmens Santai Blumbergai izdodas krietni par vāju, apstājoties sarga pozīcijā pie pašas mājas. Nākamie divi metieni uz māju abām komandām nedaudz par spēcīgu, kas akmeņus izvieto aiz pašas „tee” līnijas. Komandas nolemj situāciju palabot ar spēcīgākiem metieniem un pēc piektā akmens labāku pozīciju iegūst mūsu izlase.  Situācija vēl vairāk uzlabojas pie Ritvara Gulbja septītā akmens, ko viņš nogādā mājas centrā. Pie pretinieku kļūdas nākas sargāt savus akmeņus ar pēdējo mūsu izlases metienu. Slovēņi savu pēdējo akmeni mēģināja iestumt mājas centrā, kas neizdevās. Līdz ar to Latvija nozog divus punktus un izvirzās vadībā ar 4:0.
 
Trešo endu iesākam ar metienu uz centru, kas daļēji izdodas. Šo nelielo neprecizitāti izmanto pretinieks. Turpmākajos metienos cīņa notiek par labākām pozīcijām mājas centrā, ko ik pa laikam atgūst te viena, te otra komanda. Šis ends izpildījuma ziņā labāks slovēņiem, kas dod viņiem +3 pirms pēdējā mūsu izlases metiena. Tomēr beigās iespējamo četru punktu vietā, Slovēnija izcīna divus (2:4).
 
Abas komandas ceturto endu iesāk ar  vājākiem metieniem, kas apstājas pirms „tee” līnijas. Ar precīzu septīto metienu slovēņi izsit divus mūsu izlase akmeņus, kas uzlabo situāciju mājā viņiem par labu. Ritvara Gulbja astotais akmens aizslīd aiz „tee” līnijas, bet to neizmanto Slovēnija. Diemžēl iespēju iegūt vairākus punktus arī Latvijas izlase neizmanto, enda beigās tikai viens punkts (5:2).
 
Piekto endu Santa Blumberga uzsāk ar veiksmīgu metienu uz mājas centru, tiesa gan pabīdot pretinieku akmeni  uz mājas beigām. Nākamajos divos metienos sākās pozīciju ieņemšana pirms „tee” līnijas. Ko ar ceturto akmeni slovēņiem izdevās vērst sev par labu uz +3. Pirms mūsu izlases pēdējā metiens slovēņiem vēl aizvien izredzes uz vairākiem punktiem endā, bet kļūda pēdējā metienā atnes viņiem tikai vienu punktu (3:5).
 
Sestajā endā Slovēnijas pirmie divi metieni radīja labu situāciju zagšanai, bet to likvidēja Ritvara Gulbja precīzi iestumtais akmens tieši mājas centrā. Toties kļūda viņa nākamajā metienā neļauj atbrīvot māju no pretinieku akmeņiem. Pirms „tee” līnijas saliktie akmeņi pirms pēdējā šī enda metiena aizsedza piekļuvi mājas centram, līdz ar to Latvijas izlase izcīna tikai vienu punktu (6:3).
 
Septītajā endā Slovēnijas izlase izmanto „Power Play”* iespēju. Santai Blumbergai izdodas labs pirmais pielīmēšanās metiens aiz sānu sarga. Tomēr tas nedod +1, ko izmanto pretinieks, uzliekot otru labāku akmeni mājas otrā sānā. Ritvara Gulbja divi lieliskie „take out” metieni, neļauj slovēņiem veidot spēli uz vairāku punktu gūšanu. Tomēr neveiksmīgais Santas Blumbergas pēdējais šī enda metiens, izveidoja situāciju atkal par labu slovēņiem. Kas gan neizdevās, jo ar pēdējo „take out” metienu savu neizdodas atstāt mājā, līdz ar to Slovēnija iegūst tikai viens punktu (4:6).
 
Astoto endu Latvijas izlase uzsāk ar +2 un izmanto „Power Play”* iespēju, kas neļauj pretiniekam sapīt spēli ap mājas centru ar iespēju nozagt punktus. Enda sākumā abas komandas pieļauj kļūdas metienos līdz Ritvara Gulbja ceturtais akmens uzlabo situāciju mums par labu. Kā arī ar sesto akmeni viņam izdodas no mājas izsist daļēji aiz centra sarga aizslēptu slovēņu akmeni. Slovēņi savā nākamajā metienā kļūdās, kas vairs nedod nekādas izredzes par izlīdzināt rezultātu. Līdz ar to Latvijas izlasei uzvara ar 6:4.
 
Latvijas izlases trenera Aivara Avotiņa pēcspēles komentārs:
„Aizvadījām labu spēli. Brīžiem nospēlējām pārāk agresīvi, kas deva Slovēnijas izlasei iespēju izcīnīt savus punktus. Labi aizvadītas spēles beigas īpaši labs metiens izdevās Santai sestā enda beigās, ar kuru gandrīz izdevās izcīnīt divus punktus, pietrūka daži milimetri (akmeņi tika mērīti). Pēdējos divos endos precīzi nospēlējām, lai  neļautu Slovēnijai nozagt punktus un izcīnīt uzvaru.”
 
*Power play: Komandām ir tiesības izmantot „Power Play” iespēju vienu reizi katrā spēlē, endā, kurā tai ir pēdējā akmens tiesības. Kad tiek izmantots „Power Play”, tad spēles sākumā izvietotie akmeņi tiek pārcelti no centra līnijas uz laukuma labo vai kreiso malu, kas kalpo kā sānu sargs un akmens aiz šī sarga, kurš tiek novietots virs „tee” līnijas, tai pieskaroties. Šo iespēju nevar izmantot papildus (ekstra) endā.
 
Spēļu tiešraides meklē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.
 
Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.
 
Jauktā pāra izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
U 7:4 Latvija – Nīderlande
U 13:0 Latvija – Luksemburga
U 6:4 Latvija – Slovēnija
23.04. 09:00 Latvija – Austrālija
24.04. 12:15 Latvija – ASV
25.04. 09:00 Latvija – Itālija
26.04. 17:00 Latvija – Šveice
 
/U – uzvara, Z – zaudējums/
 
 
Foto: WCF / Richard Gray
 
 
Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji