Latvijas jaukto pāru izlase startēs pasaules kērlinga čempionātā Zviedrijā
Sezonas pēdējās Pasaules kērlinga federācijas rīkotās sacensības norisināsies Zviedrijas pilsētā Esterzundā, kur no 21. līdz 28.aprīlim jaukto pāru komandas cīnīsies par 2018.gada pasaules čempiona titulu. Latviju čempionātā pārstāvēs Santa Blumberga/Ritvars Gulbis.
 
Šogad šī kērlinga disciplīna piedzīvoja savu vēsturisko debiju ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, savukārt Zviedrijā jaukto pāru kērlinga komandas uzsāks 11 pasaules čempionātu. Pirmo reizi tas norisinājās 2008.gadā Somijā.
 
Līdz šim visvairāk medaļu ir izcīnījusi Šveice – sešas, turklāt visas zelta, ieskaitot pagājušo pasaules čempionātu. Šveicei ar divām zelta medaļām seko Ungārija un Krievija. Toties Zviedrijas kontā kopumā piecas medaļas, no kurām četras sudraba.
 
Čempionāts šogad pulcēs 40 komandas, kuru vidū ir arī Gajānas izlase, kas piedzīvos savu debijas uznācienu starptautiskajās sacensībās, bet Honkongai šis būs pirmais pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāts.
 
Visas komandas sadalītas piecās grupās pa astoņām komandām, vispirms izspēlējot apļa turnīra kārtu. Pēc tās 16 labākās turpinās cīņu par medaļām. Šis sadalījums balstīts uz Pasaules kērlinga federācijas valstu rangu, ņemot vērā iepriekšējo trīs gadu rezultātus.
 
A grupa: ASV, Austrālija, Itālija, Latvija, Luksemburga, Nīderlande, Slovēnija un Šveice.
B grupa: Anglija, Baltkrievija, Dānija, Horvātija, Norvēģija, Rumānija, Turcija un Ungārija.
C grupa: Igaunija, Japāna, Jaunzēlande, Kazahstāna, Krievija, Lietuva, Polija un Somija.
D grupa: Francija, Honkonga, Izraēla, Ķīna, Skotija, Slovākija, Spānija un Zviedrija.
E grupa: Austrija, Brazīlija, Čehija, Gajāna, Īrija, Kanāda, Koreja un Vācija.
 
Latvija savu izlasi pasaules čempionātā noskaidroja februāra beigās, kad kvalifikācijas turnīrā uzvarēja Ventspils kērlinga kluba pārstāvētā komanda Santa Blumberga/Ritvars Gulbis.
 
Līdz čempionātam viņiem vēl bija papildus divi mēneši, lai turpinātu sagatavošanās posmu. Šajā laikā izlase intensīvi aizvadīja treniņus te pat Rīgā Kērlinga hallē, kā arī piedalījās vairākos turnīros. Sekmes sacensībās bija mainīgas, kas, kā Ritvars Gulbis atzina, parādīja gan labās iezīmes, gan arī lietas pie kā vajadzējis vēl piestrādāt. 
 
„Minimālais uzdevums būtu izkļūt no savas apakšgrupas. Kā tālāk attīstīsies rezultāti to grūti prognozēt. Mūsu grupā un arī visā čempionātā favorīti būs šveicieši. Vēl ASV un Itālija mums būs pietiekoši nopietni pretinieki,” komentē Ritvars Gulbis par mērķiem un spēku samēriem grupā un čempionātā.
 
Latvijas izlase čempionātu uzsāks 21.aprīlī plkst. 10:00 pret Nīderlandi. Savukārt grupu turnīra trīs pēdējās spēles aizvadīs pret izlases spēlētāja Ritvara Gulbja minētajiem spēcīgākajiem grupas pretiniekiem: ASV, Itāliju un Šveici. Tad arī visticamāk noskaidrosies Latvijas izlases tālākais liktenis šajā pasaules čempionātā.
 
Spēļu tiešraides meklē Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā. Neviena no Latvijas izlases grupu turnīra spēlēm tiešraidē nav paredzēta.
 
Latvijas jaukto pāru izlase: Santa Blumberga, Ritvars Gulbis, treneris Aivars Avotiņš.
 
Jauktā pāra izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
21.04. 10:00 Latvija – Nīderlande
22.04. 12:15 Latvija – Luksemburga
22.04. 18:45 Latvija – Slovēnija
23.04. 09:00 Latvija – Austrālija
24.04. 12:15 Latvija – ASV
25.04. 09:00 Latvija – Itālija
26.04. 17:00 Latvija – Šveice
 
 
 
Latvijas izlases startu pasaules čempionātā atbalsta Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Kērlinga asociācija.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji