Otro gadu pēc kārtas pasaules kērlinga čempionātā sievietēm dominē Kanāda
Ar Kanādas izlases perfekto sniegumu savās mājās Kanādas pilsētā Norsbejā noslēdzies 40. pasaules kērlinga čempionāts sievietēm. Pirmo reizi vēsturē par titulu no 17. līdz 25.martam sacentās 13 komandas.
 
Pēc 20 spēļu kārtām sešas labākās komandas nokļuva tālākā cīņā par medaļām. Ieguvējas bija Kanāda un Zviedrija, kas noslēdzot pamatturnīru attiecīgi pirmajā un otrajā vietā, pa taisno nonāca pusfinālā. Savukārt pārējās četras komandas cīnījās par atlikušajām vietām.
 
Par tikšanu pusfinālā vienā no dueļiem tikās Korejas (skips – Enžunga Kima) un ASV (skips – Džeimija Sinklēra) izlases. Spēle ļoti saspringta, jo līdz devītajam endam komandas katra spēja iegūt tikai pa trim punktiem. Devītajā endā neveiksmīgā un kļūdainā olimpisko vicečempionu spēle amerikānietēm ļāva iegūt priekš šāda līmeņa sacensībām neierasti daudz punktus – 7, kas arī bija liktenīgi. Līdz ar to uzvara ar 10:3 ASV izlasei un vieta pusfinālā.
 
Otrajā duelī Krievijai (skips – Viktorija Moisejeva) pretim stājās Čehijas (skips – Anna Kubeškova) izlase. Rezultātu tikai ceturtajā endā atklāja Krievija, paņemot divus punktus, kuriem piektajā pievienoja nozagtu vienu. Ejot sestajā endā vadībā Krievijas izlase ar 3:0. Parādot labu sniegumu, čehietes panāca neizšķirtu 3:3. Krievijas izlase atguvās pēc neveiksmīgā sestā enda un dominēja atlikušajā spēles daļā. Neļaujot Čehijai paņemt ne punkta līdz pat devītajam endam, Krievija izvirzījās vadībā ar 7:3. Desmitajā endā čehietēm neizdevās rezultātu mainīt, līdz ar to Krievija nodrošināja sev vietu pusfinālā.
 
Pusfināla pirmajā spēlē sacentās Zviedrija (skips – Anna Haselborga) ar Krieviju. Spēles sākums līdzīgs, bet turpinājumā parādījās olimpisko čempionu Zviedrijas dominance, pēc sešiem endiem izvirzoties vadībā ar 5:2. Pirms desmitā enda Krievijai izdevās pietuvoties līdz -2 (5:7). Pēdējā endā Zviedrijas lieliskā spēle neļāva krievietēm izveidot situāciju, lai vismaz panāktu neizšķirtu un ekstra endu. Iegūstot tikai vienu punktu (6:7), Krievijas izlasei nācās samierināties ar spēlēšanu par bronzas medaļām, bet Zviedrija kā pirmā iekļuva finālā.
 
Otrā fināliste noskaidrojās vēlāk, kad uz ledus kāpa šajā turnīrā vēl nepārspētā Kanāda (skips – Dženifera Džounsa), lai cīnītos ar ASV izlasi. Sākums mājiniecēm izdevās lielisks un iegūts četru punktu pārsvars jau pirmajā spēles pusē – 6:2. Pēc pārtraukuma amerikānietes atguva cīņas sparu un panāca neizšķirtu 7:7 pirms pēdējā spēles enda. Kanādietes tomēr pierāda, ka ir spēcīgākas un pēdējā endā rezultātam pievieno divus punktus, kas atnes uzvaru ar 9:7 un vietu finālā.
 
Par bronzas medaļām spēkojās Krievijas un ASV izlases. Krievijai, spēli uzsākot, bija pēdējā akmens tiesības, kuras otrajā endā netika izmantotas. Pieļautā kļūda pēdējā metienā deva iespēju ASV komandai nozagt punktu. Līdz pārtraukumam rezultāts uz tablo neizšķirts 2:2. Sestajā endā amerikānietēm vēlreiz izdodas nozagt punktu. Šīs spēles uzvarētājs noskaidrojās tikai pēc pēdējā izmestā 10.enda akmens, kas Krievijas izlasei deva nepieciešamo papildus punktu, lai uzvarētu maču ar 6:5. Savā debijas reizē Viktorijas Moisejevas vadītā komanda  pasaules čempionātā izcīna bronzas medaļas, bet otra debitante Džeimijas Sinklēras komanda (ASV) noslēdz čempionātu 4.vietā.
 
Pasaules sieviešu čempionāta finālā tikās Soču olimpiskās čempiones Dženiferas Džounsas vadītā komanda no Kanādas ar Phjončhanas olimpiskās čempiones Annas Haselborgas vadīto Zviedrijas izlasi. Spēles rezultāts tika atklāt tikai ceturtajā endā, kad kanādietēm izdevās izveidot situāciju, lai ar pēdējo akmeni iegūtu divus punktus. Savukārt zviedrietes piektajā endā atbildēja ar trim izvirzoties vadībā ar 3:2. Pēc piektā enda lielā pārtraukuma Kanādas izlase atkal atgūs vadību 4:3, bet septītajā endā piespiež Zviedrijas izlasi paņemt tikai vienu punktu (4:4). Devītajā Kanādas skipam izdodas lielisks pēdējais metiens, kas nodrošina +2 pirms 10.enda. Zviedrija atbild ar tik pat skaistu pēdējo metienu 10.endā, lai panāktu neizšķirtu (6:6) un ekstra endu. Šajā endā Zviedrijas komandai bija visas iespējas nozagt punktu, diemžēl tas neizdevās, pieļaujot kļūdu pēdējā metienā. Ar rezultātu 7:6 un uzvarām visās šī čempionāta spēlēs par 2018.gada čempioni kļuva Kanādas izlase.
 
Pasaules čempionāta dalībnieces: ASV, Čehija, Dānija, Itālija, Japāna, Kanāda, Koreja, Krievija, Ķīna, Skotija, Šveice, Vācija, Zviedrija.
 
Pasaules čempionāta spēles atkārtojumā ar komentāriem angļu valodā var noskatīties Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.
 
Izslēgšanas spēļu rezultāti:
10:3 ASV : Koreja – kvalifikācijas spēle (3.v : 6.v.)
7:3 Krievija : Čehija – kvalifikācijas spēle (4.v : 5.v.)
7:6 Zviedrija : Krievija – pusfināls
9:7 Kanāda : ASV – pusfināls
6:5 Krievija : ASV – spēle par 3.vietu
7:6 Kanāda : Zviedrija – fināls
 
Kopvērtējums:
1. vieta – Kanāda
2. vieta – Zviedrija
3. vieta – Krievija

4. vieta – ASV
5. vieta – Koreja
6. vieta – Čehija
7. vieta – Ķīna
8. vieta – Šveice
9. vieta – Skotija
10. vieta – Japāna
11. vieta – Dānija
12. vieta – Vācija
13. vieta – Itālija
 
 
Foto: Curling Canada / Michael Burns
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji