Norvēģijas un Ķīnas juniores pārsteidz ar iekļūšanu pasaules kērlinga čempionāta pusfinālā
Pasaules kērlinga čempionātā junioriem A divīzijā izspēlētas apļa turnīra kārtas spēles un noskaidrotas tās četras meiteņu un četras puišu komandas, kuras turpinās cīņu par pasaules čempiona titulu.
 
Meiteņu konkurencē par lielāko pārsteigumu parūpējušās Ķīnas un Norvēģijas izlases, kuras vēl nu pat kā gada sākumā startēja pasaules čempionāta B divīzijā un izcīnīja tiesības piedalīties A divīzijas čempionātā. Abas komandas ar izcīnītām piecām uzvarām un piedzīvotiem četriem zaudējumiem pēc apļa turnīra ierindojās attiecīgi 3. un 4.vietā, garantējot vietu pusfinālā.
 
Pusfināla vienā no pāriem tiksies Norvēģijas izlase ar perfekti spēlējošo Zviedrijas komandu, kura mēģinās aizstāvēt pērn iegūto čempiona titulu. Savukārt otrajā pārī cīņa norisināsies starp Ķīnas un Kanādas izlasēm. Atšķirībā no pagājušā gada, kanādietes rāda stabilāku sniegumu un ir iekļuvušas pasaules labāko četriniekā.
 
Puišu konkurencē gaidāms jauns pasaules čempions, jo Korejas izlasei neveiksmīgais starts liedz turpināt cīņu Play-off kārtā. Tā pat kā Zviedrijas meiteņu komanda, tā arī Skotijas puišu izlase pamatturnīru noslēgusi ar perfektu bilanci, uzvarot visās spēlēs. Viņiem pusfinālā pretim stāsies šveicieši, kuri, izcīnot uzvaru pēdējā apļa turnīra kārtas spēlē, nodrošināja sev iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.
 
Otrajā pusfināla pārī sacentīsies divas kaimiņvalstis ASV un Kanāda, abām noslēdzot pamatturnīru ar septiņām uzvarām un diviem zaudējumiem, turklāt kanādieši ar 4:2 bija pārāki pirmajā tikšanās reizē.
 
Ja šī čempionāta septiņas labākās komandas katrā konkurencē saglabā iespēju savai valstij startēt nākamā gada pasaules čempionātā A divīzijā, tad trīs vājākās izkrīt uz B divīziju.
 
Meiteņu konkurencē jaunpienācēja Turcija tā arī nespēja konkurēt ar pasaules spēcīgākajām, uzvarot tikai vienā spēlē. Savukārt pārsteigums ir Skotijas izlase, kura pagājušajā gadā ieguva sudraba medaļas, tiesa gan citā  sastāvā, šogad ir spiesta atstāt augstāko divīziju. Viņām pievienojas arī Krievija, kura tā pat kā Skotija visa pamatturnīra laikā izcīnīja tikai trīs uzvaras.
 
Puišu konkurencē Korejas izlasei ne tikai neizdevās iekļūt cīņā par medaļām un aizstāvēt čempiona titulu, bet arī nācās zaudēt vietu A divīzijā. Tas pats notika arī ar Ķīnas un Krievijas puišu komandām, kur Krievijai izdevās pārspēt tikai vienu pretinieku, bet Ķīnas izlase tika pie trim uzvarām deviņās spēlēs.
 
Pasaules junioru kērlinga čempionāts A divīzijā meiteņu un puišu konkurencē no 3. līdz 10.martam norisinās Skotijas pilsētā Aberdīnā.
 
Izšķirošās spēles par vietu finālā un zelta medaļām skaties Pasaules kērlinga federācijas YouTube kanālā.
 
Kopvērtējums meiteņu komandām
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Zviedrija*
9
9
0
2.
Kanāda*
9
7
2
3.
Ķīna*
9
5
4
4.
Norvēģija*
9
5
4
5.
ASV
9
4
5
6.
Koreja
9
4
5
7.
Šveice
9
4
5
8.
Krievija
9
3
6
9.
Skotija
9
3
6
10.
Turcija
9
1
8
 
Kopvērtējums puišu komandām
Vieta
Valsts
Spēles
Uzvaras
Zaudējumi
1.
Skotija*
9
9
0
2.
Kanāda*
9
7
2
3.
ASV*
9
7
2
4.
Šveice*
9
5
4
5.
Vācija
9
4
5
6.
Norvēģija
9
4
5
7.
Zviedrija
9
3
6
8.
Ķīna
9
3
6
9.
Koreja
9
2
7
10.
Krievija
9
1
8
*Kvalificējusies pusfinālam
 
Foto: WCF / Richard Gray
 
Spēles tiešraidē:
09.03. plkst. 16:00 Ķīna : Kanāda – meiteņu pusfināls
 
09.03. plkst. 21:00 Skotija : Šveice – puišu pusfināls
 
10.03. plkst. 11:00 – meiteņu fināls
 
10.03. plkst. 16:00 – puišu fināls
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji