Paralimpisko spēļu ratiņkērlinga turnīrā komandu pieaugums
Paralimpiskās ziemas spēles Pjončhanā, Dienvidkorejā tūlīt pat kā sāksies, tajā skaitā arī ratiņkērlinga turnīrs. No 10. līdz 17.martam nu jau 12 komandas ceturto reizi sacentīsies par paralimpisko spēļu titulu.
 
Ratiņkērlings paralimpiskajās ziemas spēlēs ir iekļauts kopš Turīnas spēlēm 2006.gadā. Līdz šim visās trīs paralimpiskajās spēlēs zelta medaļas izcīnījuši Kanādas pārstāvji. Vai arī šoreiz viņiem izdosies nonākt uz pjedestāla augstākā pakāpiena?
 
Ratiņkērlinga turnīra komandas: Neitrālie paralimpiskie atlēti no Krievijas, Norvēģija, Ķīna, Kanāda, ASV, Koreja, Lielbritānija, Šveice, Somija, Vācija, Slovākija un Zviedrija.
 
Pirmo reizi vēsturē paralimpiskajā turnīrā piedalīsies 12 komandas iepriekšējo 10 vietā, vispirms aizvadot apļa turnīra kārtu, pēc kuras četras labākās dosies cīņā par 2018.gada  paralimpisko spēļu titulu. Korejas izlase kā mājiniece nodrošināja sev automātisku dalību šajās sacensībās, bet pārējās dalībvalstis kvalificējās pateicoties iegūtajiem punktiem 2015., 2016. un 2017.gada pasaules čempionātos.
 
Dalībnieku vidū Kanādas komandu šoreiz pārstāvēs trīs pašreizējie paralimpiskie čempioni, ieskaitot šīs izlases skipu Marku Aidesonu, kurš Soču spēlēs piedalījās kā rezervists. Ailīnas Nelsones vadītā Lielbritānijas izlase, iegūstot bronzu gan pagājušajā pasaules čempionātā, gan pagājušajās paralimpiskajās spēlēs, šogad mēģinās iegūt augstākā kaluma medaļas. Viņiem ceļu noteikti negriezīs pašreizējie pasaules čempioni no Norvēģijas ar komandas skipu Rune Lorentsenu priekšgalā. Toties neitrālo paralimpisko atlētu no Krievijas komandas sastāvā šajās spēlēs startēs četri bijušie pasaules čempioni, bez tam divi no tiem Soču paralimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba godalgas.
 
Ratiņkērlingā ir tādi paši noteikumi kā tradicionālajā kērlingā, izņemot to, ka spēles ilgums ir astoņi nevis 10 endi, kā arī netiek izmantota birstēšana. Komandā ir gan sieviešu, gan vīriešu spēlētāji, turklāt tas domāts cilvēkiem bez spējām pārvietoties patstāvīgi, vai arī viņi var noiet ļoti nelielas distances.
 
Paralimpiskajām ziemas spēlēm no Pjončhanas tiešraidē varēs sekot līdzi Starptautiskās Paralimpiskās komitejas mājas lapā.
 
Foto: WCF / Alina Pavlyuchik
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji